TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siekdama atsiriboti nuo radikaliųjų nacionalistų, visuomenė kreipiasi į prezidentę

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiek dar prireiks laiko, kol visa Lietuva supras, jog rasizmas ir ksenofobija nesuderinami su išsilavinusios visuomenės vertybėmis ir su Lietuvos valstybės ateities vizija?

Atsakas kovo 11-ąją vykusioms radikaliųjų nacionalistų ir neonacistų eitynėms, palydėtoms šūkiais „Lietuva – lietuviams!“, „Už Lietuvą, tautą ir rasę!“, „Mes – broliai balti“ – peticija „Dėl atsiribojimo nuo radikalių eitynių ir skleidžiamos neapykantos“.

Visuomenės dėmesys

Jau daugiau nei 800 Lietuvos gyventojų, tarp kurių garsūs ir visuomenei nusipelnę žmonės: poetas Marcelijus Martinaitis, rašytojos Vanda Juknaitė ir Viktorija Daujotytė, Europos Parlamento narys Leonidas Donskis, istorikas Alfredas Bumblauskas, menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, televizijos veidas Algis Ramanauskas ir daugelis kitų, palaiko šį viešą pareiškimą atsiriboti nuo visuomenėje vis stipriau besireiškiančio neonacizmo.

Kreipiamasi į aukščiausias institucijas

Šia peticija siekiama pasipriešinti rasizmo ir ksenofobijos procesams bei paskatinti Lietuvos prezidentę, Seimą, Vyriausybę ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybą pasmerkti  tokias eitynes.

To siūloma siekti viešai ir drąsiai išreiškiant savo požiūrį į demokratines vertybes, taip pat rodant pagarbą ir palaikant visoje Lietuvoje viešinčius ar gyvenančius užsieniečius. Parodant, jog „nacionalinė nepriklausomybės atkūrimo šventė ir aukščiausiosios LR valdžios institucijos neturi nieko bendra su ksenofobinėmis ir rasistinėmis neonacizmo idėjomis, kad tarptautinėje bendruomenėje pasigirstantys įtarimai, esą LR šios idėjos proteguojamos valstybiniu lygiu, yra visiškai nepagrįsti“.

Tarp eitynių dalyvių ir parlamentaras

Jau ne pirmus metus vykstančios eitynės, paženklintos militaristine simbolika ir skleidžiančios neapykantą, nesulaukia atitinkamos valdžios institucijų reakcijos. Kaip teigia peticijos iniciatoriai: „Neonacių tvaiku“ pasipiktino tik premjero patarėjas“. Tarp eitynių dalyvių galima buvo išvysti ir parlamentarą Kazimierą Uoką, tad peticijoje taip pat raginama „atsiriboti nuo šio parlamentaro veiksmų, diskredituojančių TS-LKD ir visą Seimo instituciją“.

Kiek dar prireiks laiko, kol visa Lietuva supras, jog rasizmas ir ksenofobija nesuderinami su išsilavinusios visuomenės vertybėmis ir su Lietuvos valstybės ateities vizija?

Peticiją galie pasirašyti čia.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių nuotr.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt