Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 2d. 09:06

Simno gimnazija atšventė 230 metų jubiliejų

Jubiliejaus proga prie gimnazijos pasodintas Ąžuoliukas. Sodino mero pavaduotojas G. Krasauskas, gimnazijos direktorius E. Jakubavičius, vienas iš šventės iniciatorių, 10 laidos abiturientas prof. A. Šeškevičius
Jubiliejaus proga prie gimnazijos pasodintas Ąžuoliukas. Sodino mero pavaduotojas G. Krasauskas, gimnazijos direktorius E. Jakubavičius, vienas iš šventės iniciatorių, 10 laidos abiturientas prof. A. Šeškevičius

Praėjusį  penktadienį Simno gimnazija šventė 230 metų jubiliejų.  Į dangų pakilo 230 balionų. Gimnazijos kieme direktorius Evaldas Jakubavičius, vienas iš šventės iniciatorių...

Praėjusį  penktadienį Simno gimnazija šventė 230 metų jubiliejų.  Į dangų pakilo 230 balionų. Gimnazijos kieme direktorius Evaldas Jakubavičius, vienas iš šventės iniciatorių Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, 10 laidos abiturientas Arvydas Šeškevičius ir Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Gediminas Krasauskas pasodino ąžuoliuką. Buvę mokiniai, mokytojai prisiminimai dalijosi gimnazijoje, o Simno kultūros centre klausėsi koncerto simboliniu pavadinimu „Laiko laiptai".

Koncertas - kultūros centre

Šventė vyko Simno kultūros centre. Kaip sakė gimnazijos direktorius E. Jakubavičius, mokykloje susirinkusieji būtų netilpę. „Viskas prasidėjo nuo Simno parapijinės pradinės mokyklos, kuri buvo įkurta 1782 m. Tuo metu joje mokėsi 10 mokinių," - apie gimnazijos jubiliejų kalbėjo jos direktorius. „Nuo to laiko įvyko daug pokyčių tautos, šalies, visuomenės gyvenime. Ir visur svarbų vaidmenį vaidino mokykla," - tęsė E. Jakubavičius. Jis priminė, kad mokykla per tuos metus į gyvenimą išleido kelis šimtus tūkstančių mokinių, iš mažos mokyklėlės išaugo į didelę, aprūpintą šiuolaikinėmis technologijomis. „Linkiu, kad mokykloje niekados netruktų žingeidumo, atkaklaus darbo, bendrumo jausmo," - susirinkusiems linkėjo gimnazijos direktorius E. Jakubavičius.

Mero padėkos 5 pedagogams

Vicemeras G. Krasauskas sveikindamas mokyklos bendruomenę pasidžiaugė  jos išdugdytais gabiais ir talentingais mokinais, darbščiu kolektyvu, sutvarkyta mokymo baze. „Linkiu sveikatos, stiprybės, nuoširdaus bendravimo ir gražios šventės," - sveikindamas esamus ir buvusius mokinius, mokytojus sakė G. Krasauskas. Jis penkiems gimnazijos mokytojams įteikė mero Algirdo Vrubliausko padėkos raštus. Už ilgametį nuoširdų pedagoginį darbą mokant ir auklėjant jaunąją kartą apdovanota pradinių klasių vyr. mokytoja Alma Dudzinskienė ir rusų kalbos mokytoja metodininkė Janina Lapinskienė; už gerą ir sąžiningą darbą,  sportinės veiklos organizavimą ir sporto populiarinimą kūno kultūros mokytojas metodininkas Juozas Bagdanavičius; už aktyvų ir nuoširdų darbą vykdant projektus, organizuojant renginius kūno kultūros vyr. mokytoja ir šokių būrelio vadovė Alma Kyguolienė; už ilgametį sėkmingą vadovavimą gimnazijos bendruomenei, nuoširdų pedagoginį darbą mokant ir auklėjant jaunąją kartą istorijos mokytoja metodininkė Nijolė Baziukevičienė.

Sveikinimai ir prisiminimai

Gimnazijos bendruomenę pasveikino Simno seniūnas Vytautas Viršilas, prof. A. Šeškevičius, buvusių laidų mokiniai. Prisimintais dalijosi buvęs ilgametis mokytojas Jonas Juškauskas, buvusios vadovės, mokytojos Nijolė Bažiukevičienė ir Anelė Mikalauskienė. Koncertą „Laiko laiptai" dovanojo gimnazijos mokiniai. Savo dainas skyrė Lietuvos pensininkų sąjungos Simno skyriaus „Bočiai" kolektyvas, Alytaus r. Simno kultūros centro kapela „Simnyčia". Simno mokyklą baigusi Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Gražina Miliauskaitė ne tik sveikino susirinkusiuosius, bet ir dovanojo savo dainų. Ji giedojo ir šv. Mišiose Simno Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Mišias už gimnazijos bendruomenę aukojo Simno klebonas Raimundas Žukauskas.

Po koncerto Simno kultūros centre, susirinkusieji patraukė į Simno gimnazijos kiemą. Čia mokyklos jubiliejui atminti buvo pasodintas ąžuoliukas, į dangų iš mokinių rankų pakilo spalvoti balionai. Šventė tesėsi gimnazijoje. Jubiliejaus proga šventės svečius pasitikę gimnazijos mokiniai įsegė specialius gimnazijos ženkliukus, dovanojo šiai progai išleistą lankstinuką.

Šiandien mokykloje mokosi 438 mokiniai, dirba 66 mokytojai. Veikia 25 neformaliojo ugdymo grupės. Gimnazija turi Santaikos pagrindinio ugdymo skyrių. Mokykla išugdė nemažą būrį įvairių mokslo sričių daktarų, meno žmonių.

Alytaus r. sav. inf

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt