Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma uždrausti rūkyti nepilnamečiams

Aivaras Daukantas - iniciatyvos autorius
Aivaras Daukantas - iniciatyvos autorius
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Vakar asociacijos „Novi Homines“ teisininkas Aivaras Daukantas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė prašymą įregistruoti iniciatyvinę grupę. Posėdžio metu atsakyta į...

Vakar asociacijos „Novi Homines“ teisininkas Aivaras Daukantas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė prašymą įregistruoti iniciatyvinę grupę. Posėdžio metu atsakyta į komisijai rūpimus klausimus, grupė buvo įregistruota, parašų rinkimo lapai bus išduoti 2014 05 21 dieną.

11-os asmenų iniciatyvinė grupė parengė įstatymų projektą, kuriuo siekiama papildyti LR Tabako kontrolės įstatymo 19 str. 1 dalį, ir numatyti, jog jaunesniems nei 18 metų asmenims yra draudžiama rūkyti.

Tokios iniciatyvos idėja kilo pastebėjus įstatymo spragą ir įvertinus problemos aktualumą. Sausio mėnesį „Novi Homines“ surengė konkursą NERŪKYMO DIENA, kuris sulaukė didžiulio moksleivių susidomėjimo. Iš viso konkursui savo darbus atsiuntė daugiau kaip 900 moksleivių iš visos Lietuvos. Mokiniai piešė, rašė bei kūrė filmukus, o geriausiųjų darbų autoriai buvo apdovanoti vertingais prizais, pakviesti į koncertą.

Konkurso NERŪKYMO DIENA iniciatorius ir iniciatyvinės grupės koordinatorius A. Daukantas teigia, kad parašų rinkimas skirtas atkreipti gyventojų dėmesį bei paskatinti įstatymo leidėją įtvirtinti šias nuostatas. Šalies gyventojai turi galimybę išsakyti savo nuomonę dėl to, ar uždrausti asmenims iki 18 metų ne tik vartoti tabako gaminius, bet ir juos turėti. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas prognozavo, kad parašų rinkimo aktyvumas bus ženklas Seimui, kokia visuomenės nuomonė šiuo klausimu.

Komandą šiuo metu sudaro 11 iniciatyvinės grupės narių, tačiau palaikančiųjų ratas plečiasi ir norinčiųjų pasirašyti už šią iniciatyvą vis daugėja.

Jei ir tu norėtum prisidėti prie iniciatyvos įgyvendinimo bei pasirašyti susisiek su mumis el. paštu info@novihomines.lt arba telefonu +37060516804.

Būk vienas iš 50 000 ir pasirašyk prieš nepilnamečių rūkymą! Kiekvienas balsas svarbus!

Straipsnį parengė Novi homines savanoriai.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Cigaretės
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt