Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 24d. 10:21

Skaitytojos laiškas. Nevaikščiokite mažai apšviestose gatvėse

Reaguodama į Panevėžio rajone įvykusį kraupų įvykį, Ikrauk.lt skaitytoja pasidalino savo mintimis apie tai, ko reikėtų vengti, ir kaip apsisaugoti nuo pavojų. Pirmiausia tikrai...

Reaguodama į Panevėžio rajone įvykusį kraupų įvykį, Ikrauk.lt skaitytoja pasidalino savo mintimis apie tai, ko reikėtų vengti, ir kaip apsisaugoti nuo pavojų.

Pirmiausia tikrai nederėtų vieniems vaikščioti mažai apšviestose gatvėse, vengti tamsiu paros metu eiti ten, kur yra mažai žmonių. Nederėtų prisigerti tiek, jog neatsimintum, kas kur įvyko. Po vakarėlių, klubų, svečių vėlai vakare verčiau pasilikti ten kur ir esi – svečiuose arba išsikviesti taksi automobilį.

Jokiu būdu neiti pėsčiomis naktį. Jeigu jau matai, kad ruošiamasi blogiems ketinimams, geriausia garsiai pradėti šaukti: taip gali išgąsdinti užpuolikus, juos sugluminti. Gerai, jei kritinėje situacijoje suspėjama ištraukti kažką iš rankinės, kuo galima apsiginti. Pavyzdžiui, plauku laką, segtuką. Dar vienas išsigelbėjimo būdas – spirti užpuolikui į tarpukojį, bet labai stipriai ir visomis išgalėmis stengtis pabėgti nuo pavojaus.

O jei aplinkybės neleidžia apsiginti, reikėtų pabandyti susidraugauti su priešu: tiesiog nekelti užpuolikui streso, nenervinti, galbūt pasiūlyti kokį geresnį variantą šiam vakarui ar nakčiai. Reikia apgauti priešą! Jį įtikinti, kad tu jį supranti, susidraugauti, o tada kurti pabėgimo planą, kaip kuo greičiau paskambinti pagalbai ar pačiam kuo greičiau pabėgti iš užpuoliko gniaužtų.

Tokiu atveju nereikėtų kelti bangų ar erzinti pagrobėją, skambinti į policiją ar draugams prie nusikaltėlių akių. Tai daryti tik i įsitikinus, kad jie negirdi, nemato. O mintyse melstis, prašyti dievo pagalbos...

Jaunoms vienoms ar su draugėmis apskritai nepatarčiau vėlai kur eiti: pavojinga ir tik atsitiktinumo dėka galima išvengti pavojaus!

 

Kviečiame Ikrauk.lt skaitytojus pasidalyti savo istorija: galbūt ir Jums nutiko panašiai, kai nepažįstamas ar nepažįstami asmenys privažiavę automobiliu siūlė jus pavėžėti iki jums reikiamos vietos? Tačiau jūs net neabejojote, kad tai nesaugu, todėl nesėdote į automobilį.

O galbūt jūs pasitikėjote ir įsėdote į nepažįstamųjų automobilį, arba prieš jus buvo panaudota jėga, tačiau jums pavyko išsigelbėti?

Pasidalinkite savo istorija. Savo pasakojimais jūs perspėsite ir padėsite skaitytojams geriau suprasti, kaip elgtis panašiose situacijoje, kaip nesutrikti ir deramai atsikirsti  tokiems „geruoliams“, kokių vietų geriau vengti?

Savo istorijas įkelkite ikrauk.lt puslapyje paspaudus mygtuką „Skelbti naujieną“ arba siųsti el.paštu ikrauk@15min.lt.
Jūsų pasakojimai bus nedelsiant skelbiami 15min.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt