Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 21d. 17:06

Skaitytojos skundas. Triukšmas iš Klaipėdos barų neleidžia normaliai gyventi, veiksmų niekas nesiima

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Pastaruoju metu viešoje erdvėje daug diskutuojama triukšmo tema, ypač kai kalbama apie senamiestį. Spaudos ir eterio žurnalistai situaciją nušviečia objektyviai. Tačiau brangus eterio laikas neleidžia į problemą pažvelgti giliau. Todėl noriu šį klausimą paaiškinti.

Pastaruoju metu viešoje erdvėje daug diskutuojama triukšmo tema, ypač kai kalbama apie senamiestį. Spaudos ir eterio žurnalistai situaciją nušviečia objektyviai. Tačiau brangus eterio laikas neleidžia į problemą pažvelgti giliau. Todėl noriu šį klausimą paaiškinti.

2010 metais Klaipėdoje, Žvejų gatvėje  nr. 10 („ juodajame pastate“, atsiradusiame pažeidžiant teisės aktus), duris atvėrė naktinis  kokteilių baras „Mr. Bond“ ir striptizo klubas „Pino Colado“. Leidimai jų veiklai buvo išduoti ignoruojant gyventojus, nes atstumas iki artimiausio gyvenamo namo  - 10 metrų. Senamiestis ypač tankiai apgyvendintas, gatvelės siauros ir triukšmas jose aidu atsimuša kaip šuliny. Atsakingi už licenzijų išdavimą asmenys nesiteikė pasidomėti,  ar pastatas pritaikytas tokiai veiklai - ar įrengta garso izoliacija ir taksi automobilių stovėjimo vietos. Nuolatinis taksi automobilių judėjimas, žiemos metu stovėjimas po gyventojų langais su įjungtais varikliais, vairuotojų rėkavimai, automobilių durelių trankymas... Vienu metu tenka suskaičiuoti iki 23 mašinų. Ir visa tai po miegamųjų langais nuo 24 iki 09 valandos, kiekvieną savaitgalį. Kažin, kokius rodiklius rodytų oro taršos matavimai?

Barų klientai – jaunimas, mėgstantis svaigintis ne tik alkoholiu ir trankia muzika... Apsvaigę ir nekontroliuojami  jie klykia, riaumoja, svaidosi necenzūriniais žodžiais, merginos cypia,  daužo butelius, gamtinius reikalus daro čia ir dabar (užfiksuota nuotraukose). Visa tai privertė mus ieškoti pagalbos: pradėjome rašyti skundus ten, iš kur privalėjome  jos sulaukti. Susirašinėjimas tęsėsi 2 metus. Viltis dar ruseno iki šių metų birželio mėnesio.  O tada sulaukėme atsakymo – dar dviejų naktinių jaunimo barų.

Naktinis košmaras tapo nebevaldomas ir nebekontroliuojamas. Nesiskaitymo su gyventojais riba buvo peržengta.  Naujasis baras „Mis dring time“ - tai  jaunimo girdykla. Staliukai  lauke skirti stačiomis išmaukti porciją pigaus kokteilio. Kaip sovietiniais laikais prie alaus cisternos, tik tada gėrė iš bokalų, čia - iš vienkartinių plastmasinių. Dirbama kasdien nuo 16 iki 06 val. O barų „Mr. Bond“ ir „Killers disko bar“ paskutiniai lankytojai išnešami 9 ryto. Linksmybės dar tęsiamos lauke prie barų durų. Čia sugriuvus ant grindinio, geriama tiesiai iš butelių, rėkaujama, bliaunama  laukinių balsais, vaipomasi (kodėl pareigūnai nebaudžia už viešosios tvarkos pažeidimus?) . Vėliau  reikėtų pamatyti, kaip jie vienas kitą velka ir grūda į taksi.  Visa tai labai patogu stebėti viešbučio „National“ svečiams. Vaizdai iš svetingo miesto atminty išliks ryškūs ir tikrai įsimintini.

Matyt, mūsų skundų savivaldybėje susikaupė jau tiek, kad juos ignoruoti tapo nebepadoru. Nes ten nutarė kažką daryti. Posėdžiai, pasitarimai, decibelų matavimai, klausimo svarstymas Tarybos posėdyje ir... klausimo atidėjimas rudeniui.

Porą savaitgalių iki Tarybos posėdžio gyvenome sąlyginai ramiai. O liepos 10 osios naktis nustebino – ramybė ir tyla. Negalėjome suprasti, kas nutiko  Pasirodo, baras „Mr. Bond“ , pasitelkęs du triukšmo matuotojus ir antstolę,  aišku pritildęs iki minimumo muziką,  matavosi  SAVO baro skleidžiamą triukšmo lygį! Tuos „neviršijančius jokių leistinų normų“  duomenis pateikė Savivaldybės administracijos direktorei, kaip neginčytiną įrodymą, kad triukšmo normos neviršytos. Deja, gyventojai turi objektyviai atliktus matavimus.

Triukšmas – tai ne tik garsūs, trankūs, žemų dažnių muzikos garsai. Tai ir barų klientų, automobilių sukeltas triukšmas. Tai ne pašaliniai asmenys renkasi prie barų naktimis, o tik jų klientai.

Neturime galimybės savo namuose ilsėtis, naktimis išsimiegoti. Tampame nervingi, irzlūs, krenta darbingumas, trikdoma sveikata.

Civilizuotame pasaulyje jau taip yra: jeigu gyveni betvarkėje ir kenki kitiems – iš pradžių tave įspės, o jeigu piktybiškai nesitvarkai – baus. Svarbu laikytis savo pačių patvirtintų įstatymų. Pasirodo, tai netinka Klaipėdai.

Atsiranda veikėjų, kurie aiškina, kad vieniems tos normos galioja, o kiti turi susitaikyti su triukšmu, būti pakantesni ( kam? betvarkei?), nes žino, kur gyvena. Tokie ir panašūs vieši pareiškimai kompromituoja visus senamiesčio verslininkus. Tai juos skatina nusižengti įstatymams, nesilaikyti visuomenėje priimtų etikos normų. Jeigu jums trukdo tie, kurie nori linksmintis būtent čia, privalote nešdintis iš namų, kuriuose gyvena jau net trečia karta. Iš namų varė vokiečiai, rusai, dabar varo verslininkai, atvykę į provinciją pasidaryti greito pinigo.

Sveikas miestas – tai ne tik šaligatvyje nubrėžti dviračių takai ar grupelės entuziastų pasivaikščiojimas su lazdomis. Tai sveika gyvenamoji aplinka, palanki kiekvienam miestiečiui. Štai kaip aprašoma Klaipėda žurnale „Veidas“ nr. 31: „...idėjų stoka ir kai kurie nelogiški bei korumpuoti sprendimai taip pat kliudo Klaipėdai tapti tikru vakarietišku uostamiesčiu. Štai politikų bandymai įkvėpti gyvybės senamiesčiui – apie tai kalbama jau kokį dešimtmetį , jei ne daugiau- patyrė visišką fiasko. Valdžiai per šį laiką nepasisekė padaryti nieko , kad jis taptų malonia pasivaikščiojimų, pasisėdėjimų jaukiose kavinukėse ir apsipirkimų mažose parduotuvėlėse, kas taip įprasta Vilniuje, vieta“.

Jeigu savivaldybės tarnautojams ir politikams pavyks mums, gyventojams, įrodyti, kad Klaipėdoje negalioja LR Konsitucija, kurioje aiškiai pasakyta,  kad kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę į poilsį, kad Klaipėdoje negalioja LR 2004 m. Seimo patvirtintas Triukšmo valdymo įstatymas, galų gale, kad Taryba gali nevykdyti savo pačios 2009 m. patvirtintų Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklių, mes kreipsimės į tas valstybines instancijas, kurios veikia ir dirba pagal LR  įstatymus.  O Europos Žmogaus teisių teismas primins žmogaus teisę į poilsį savo namuose.

Turite nuomonę šiuo ar kitu klausimu? Jei ji trumpa, rašykite komentaruose. Jei jūsų mintys tilptų į autorinį komentarą, įkraukite jį arba atsiųskite ikrauk@15min.lt. Mums labai svarbi tautos nuomonė!

Temos: 1 Triukšmas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt