Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Snoras“ skandalas verčia susimąstyti apie emigraciją

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

„Snoro“ banko nelaimė palietė nemažai žmonių. Šiuo metu visomis preimonėmis stengiamasi apginti indėlininkų interesus, tačiau visai pamirštami tie, kurie savo sunkiai uždirbtas santaupas, kaip būdinga moderniam išsilavinusiam piliečiui, investavo į akcijas.

„Snoro“ banko nelaimė palietė nemažai žmonių. Šiuo metu visomis preimonėmis stengiamasi apginti indėlininkų interesus, tačiau visai pamirštami tie, kurie savo sunkiai uždirbtas santaupas, kaip būdinga moderniam išsilavinusiam piliečiui, investavo į akcijas.

Priminsiu, jog bankas „Snoras“ buvo išrinktas geriausiu 2010 metų Lietuvos banku, akcininkams pateikiamos ataskaitos rodė sėkmingą banko veiklą, bankas aktyviai vykdė plėtrą, stiprino kapitalo bazę. Šia netikra informacija remdamiesi smulkieji akcininkai priiminėjo sprendimus įsigyti banko akcijas ir tikėjo jų perspektyvomis. Tačiau reguliuojančios institucijos nepateikė jokios informacijos apie bankui pateiktas pastabas, jų vykdymą, leido bankui nuolat platinti obligacijų emisijas (skolintis iš gyventojų ir įmonių). Taigi, nebuvo jokios objektyvios informacijos, kuria remiantis buvo galima įtarti apie realią banko situaciją. Priešingai, informacija rodė, jog bankas sėkmingai tvarkosi. Deja, nutiko priešingai.

Sutinku, jog valdžia turi ginti indėlininkų interesus, bet lygiai taip pat, kaip pirkdami akcijas, asmenys, dėdami indėlį ar pirkdami banko leidžiamas obligacijas, investavo į banką. Deja, smulkieji akcininkai, kurie nuolat buvo apgaudinėjami banko ir negavo reguliuojančių institucijų slepiamos informacijos, stoja į vieną eilę su valdybos nariais, pagrindiniais akcininkais, kurie priiminėjo bankui nenaudingus sprendimus. Atimtos visos akcijos ir tokiu atveju, jei bus nustatyta, jog banko įsipareigojimai viršijo turtą, akcijos vertė bus lygi nuliui. Deja, turto neteks tiek banką „nuvarę" asmenys, bet ir apgaudinėti smulkieji akcininkai.

Taip. Bus prarasta daug pinigų. Aš prarasiu pinigus, kurie artimiauisu metu turėjo būti skirti mano naujai sukurtos šeimos būstui pirkti. Deja, musų valstybė išgyvena laikus, kai turime atsistatinėti po ilgų metų okupacijos, ir šiuo metu, dirbant normalų darbą (nevagiant iš valstybės, nevežant kontrabandos ir kt.), išlaikyti šeimą ir turėti butą yra ypatingai sudėtinga. Iki šiol niekada negalvojau apie emigraciją, tačiau esama situacija pakeis viską iš esmės. AČIŪ. Tikiu, kad tokių bus ir ženkliai daugiau.

Net neabejoju, jog bus tokių, kurie sakys „pats kaltas, kad pirkai akcijas", „didesnė grąža, didesnė rizika. Rizikavai ir pralošei", „ir taip buvo aišku, kad bankui taip baigsis". Tokiems galiu pasakyti tik tiek:  jei būtų taip viskas aišku buvę, bankas jau senai neturėtų nei vieno kliento. Sėkmės visiems.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt