TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šoblės kino festivalis – šviežio oro gūsis lietuviško kino padangėje

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos IV-ųjų rūmų pirmajame aukšte buvo surengtas pirmasis Šoblės kino festivalis, taip pavadintas pagerbiant LMTA Kino ir televizijos katedros įkūrėją ir vieną iškiliausių lietuvių dokumentalistų Henriką Šablevičių.

Kovo 3-4 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) IV-ųjų rūmų pirmajame aukšte šurmuliavo kur kas daugiau žmonių nei įprastai – čia vyko pirmasis Šoblės kino festivalis, taip pavadintas pagerbiant LMTA Kino ir televizijos katedros įkūrėją ir vieną iškiliausių lietuvių dokumentalistų Henriką Šablevičių (1930–2004). Pirmąjį tokio pobūdžio studentišką festivalį surengę į Šoblės kino klubą neseniai susibūrę minėtosios katedros studentai ir dėstytojai džiaugiasi, kad pirmasis festivalis buvo sėkmingas ir žada, kad jis taps kasmetine tradicija.

„Man atrodo, kad mes dar nelabai galime suvokti, kas čia įvyko“, – kalba režisierė ir LMTA dėstytoja Giedrė Beinoriūtė. „Tiesiog jaučiu, kad tai tik pradžia svarbaus reiškinio, kuris visu grožiu ir prasme atsiskleis šiek tiek vėliau, kai festivalis taps tradicinis. Man rodos, Šoblės kino festivalis sujungė į viena du labai svarbius dalykus – tradiciją, siedamas save su Kino ir televizijos katedros įkūrėjo Henriko Šablevičiaus vardu bei jaunatvišką studentų, ateities kūrėjų, energiją. Šitas derinys yra retas ir labai įkvepia“.

Pirmasis Šoblės kino festivalis vyko dvi dienas. Pirmąją festivalio dieną pilnutėlėje 104-oje auditorijoje susirinkę kino mėgėjai stebėjo Kino ir televizijos katedros pirmakursių vaizdo režisierių ir vaizdo operatorių bei antrakursių TV režisierių darbus, o antrąją dieną salę užpildę žiūrovai turėjo galimybę išvysti anksčiau Akademiją baigusių arba šiuo metu joje dėstančių režisierių (Ramūno Greičiaus, Audriaus Stonio, Giedrės Beinoriūtės, Ramunės Čekuolytės ir kt.) bei dabartinių režisūros magistrantų pirmaisiais studijų metais sukurtus darbus.

Festivalis tapo puikia galimybe išvysti įprastai tik uždarose vidinėse peržiūrose matomus studentų darbus bei pirmuosius dabar jau žinomų Lietuvos režisierių bandymus kurti kiną. Be to, festivalyje buvo galima pajusti ir daugiau tikros kino virtuvės – vyko dramaturgų paruoštų dialogų skaitymai, atliekami pirmakursių kino aktorių, buvo parodytas visus sužavėjęs „Filmas apie filmą apie arklius“ (režisierius Vaizdo režisūros pirmakursis Robertas Nevecka).

„Džiaugiamės, kad Šoblės kino festivalis sulaukė tokio susidomėjimo“, – teigia LMTA vaizdo režisūros studentė ir Šoblės kino klubo narė Austėja Urbaitė. „Rengdami šį festivalį siekiame sukurti kasmetinę LMTA Kino ir televizijos katedros studentų šventę, leidžiančią studentams susipažinti vieniems su kitų darbais bei suteikiančią galimybę LMTA studentų darbus pamatyti kitų specialybių studentams, draugams ir kinu besidomintiems jauniems žmonėms, ketinantiems ateityje stoti į Akademiją arba tiesiog mėgstantiems žiūrėti gerus filmus ir aptarti juos su arbatos puodeliu rankose“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kinas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt