Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„SOS gyvūnų“ kiemo šeimininkė Maja ieško tikrų namų (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Maja – „SOS gyvūnų“ kiemo šeimininkė. Kiek laimingųjų ji išlydėjo į naujuosius namus, kiek priėmė naujokėlių... Ir pati jau ne kartą yra keliavusi į naujus namus. Tačiau neužbėkime istorijai už akių...

Maja – „SOS gyvūnų“ kiemo šeimininkė. Kiek laimingųjų ji išlydėjo į naujuosius namus, kiek priėmė naujokėlių... Ir pati jau ne kartą yra keliavusi į naujus namus. Tačiau neužbėkime istorijai už akių ir pradėkime nuo pradžių.

Maja į „SOS gyvūnų“ prieglaudą atkeliavo iš valstybinės gyvūnų prieglaudos „Grinda“. Ten ji leido savo liūdnas dieneles, laukdama, kada susilauks mažylių. Jau baigė išsekti jos paskutinės gyvenimo minutės, nes kartu su dar pasaulio neišvydusiais mažyliais, Maja turėjo ir nemažą auglį. Dėl jo Maja buvo pasmerkta, kaip potenciali mirtininkė. Sekundės tiksėjo, gyvenimo laikas ir spaudžiantis  „Grindos“ terminas taip pat. Nutarėm nelaukti liūdnos Majos baigties, todėl, nors ir labai sunkiu keliu, bet apsisprendėm, kad privalom padėti šiai kalytei ir pasiimti ją į „SOS gyvūnų“ kiemą. Tą pačią dieną kalytė buvo sterilizuota, išoperuoti keli augliai, kuriuos dabar galime tik priminti – iš jų neliko nei žymės. Sveika gyva ir, atrodo, patenkinta, Maja laukia.

Dėl savo sargo savybių, Maja buvo ne kartą pastebėta. Deja, tai buvo netinkami žmonės. Pirmąjį kartą Maja buvo padovanota miškų urėdijai. Tąkart galvojom, kad tai jai bus idealus variantas – galės lakstyti po didžiulius plotus, tobulinti savo, kaip medžiotojos, įgūdžius. Tačiau po dviejų savaičių Maja vėl atsidūrė pradiniame taške – „Grindoje“. Nemokėjo ir nenorėjo žmonės jos nusaugoti ir Maja pasiryžo grįžti „namo“ – į prieglaudą – ten, kur ji jautėsi saugi. Gaila tik, kad kelią pastojo „Grindos“ tarnyba. Netrukus Mają iš ten atsiėmėme ir ji vėl atsidūrė „SOS gyvūnų“ kieme. Antrasis kartas taip pat nebuvo vienas iš tų sėkmingųjų. Maja turėjo saugoti įmonės teritoriją. Kai supratome, kad Mają padovanojom toli gražu ne nuoširdiems žmonėms ir suskubome jos atsiimti, jau buvo per vėlu – Majos pėdos jau buvo ataušusios. Pabėgo. Dėkui Dievui, ją beklaidžiojančią mieste rado ir priglaudė geri žmonės. Taip Maja vėl sugrįžo „namo“. Kiekvienas iškeliavimas iš prieglaudos Majai turėjo didelės reikšmės. Prieš tai mėgdavusi savarankiškai išbėgti į miestą pagaudyti katinų, krėsdavusi išdaigas, Maja labai surimtėjo, pasidarė kur kas ramesnė. Atrodo, lyg ji galvotų, jog jei ji bus gera, niekas jos daugiau niekur neveš. Nors prieglaudą ji pripažįsta savo namais, mes linkėdami Majai kuo geriausio, norime rasti tikruosius namus. Tai nepaprastai ištikima, be galo protinga, linksma kalytė, kuri dėl vietos šalia žmogaus gali padaryti viską. Maja yra puiki sargė – visad aplos nepažįstamus, bet meiliai vizgindama uodegą pasitiks prieglaudos savanorius. Ji puiki draugė! Ji ir nuostabi medžiotoja. Su šunimis sutaria puikiai, bet jau katės ar paukščiai – laikykitės, jei kieme yra Maja!  Ši kalytė sterilizuota, skiepyta. Jai galėtų būti apie 4-5 metus, namažo ūgio. Ji kaip ir kiti  „SOS gyvūnų“ prieglaudos gyventojai širdyje vis dar tikisi atrasti tai, kas nebus laikina, tą, kuriam galės ištikimai tarnauti ir būti šalia džiaugsmuose ir varguose.

Mają galite aplankyti „SOS gyvūnų“ prieglaudoje Žalgirio g. 60 (Vilniuje) arba kreiptis į komandos vadovę Iloną 8 600 39525.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt