Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 09:56

„SOS gyvūnų“ prieglaudos senbuvėlis Žakas ieško namų

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Gyvenimas „SOS-gyvūnų“ prieglaudoje nestovi vietoje. Vieni iškeliauja į naujus namus, kiti atkeliauja. Yra ir tokių, kurie, galima sakyti, jau gyvena prieglaudoje.

Gyvenimas „SOS gyvūnų“ prieglaudoje nestovi vietoje. Vieni iškeliauja į naujus namus, kiti atkeliauja. Yra ir tokių, kurie, galima sakyti, jau gyvena prieglaudoje. Žaką jau vadiname prieglaudos senbuviu. „SOS  gyvūnuose“ jis jau nuo 2009 metų vasario mėnesio – tad jau beveik metai. Jei reikės, gyvens jis čia ir dar metus, o gal net ilgiau, kol kažkas jo neatras. Bet vilties nei mes, nei jis neprarandam. Vis tiek tas laikas kažkada ateis.

Žako istorija labai žiauri. Patinukas buvo rastas gulintis prie geležinkelio bėgių, perpjauta gerkle, sužeistu žadikauliu bei begale kitų sužalojimų. Tądien traukiniu į Vilnių atvykęs užsienietis pastebėjo gulintį Žaką ir negalėjo palikti jo numirti. Paėmęs šunį, jis puolė ieškoti gyvūnų gelbėjimo organizaicijų. Pagalbos prašymo skambutis neaplenkė ir mūsų. Paprašėme vyriškio kuo skubiau nuvežti šunį pas veterinarą, o paskui jau žiūrėsim, kuo jam pagelbėti galėsime mes. Veterinaro dėka, dabar Žakas jaučiasi puikiai ir apsisojo mūsų prieglaudėlėje. Rentgenas parodė kaukolės bei žandikaulio sužalojimų, bet tai senos bėdos ir dabar viskas jau sugiję.

Vos pamačiusi Žaką pagalvojau: „senukas“. Bet užteko šiek tiek pabendrauti, žvilgtelti į jo dantukus ir iškart supratau, kad jam dar pati jaunysė – dantys baltut baltutėliai, tik gyvenimas jam ne laiku sidabrinių sruogų pridėjo. Taigi Žakas visai ne senas ir net ne vidutinio amžiaus, o jaunas, maždaug 2–3 metų patinukas. Ir elgiasi jis kaip paauglys – be galo guvus, energingas, žaismingas, draugiškas. Puikiai sutaria ir su kitais šunimis. Na nebent koks užsispyręs ir įkyrus patinas bandys jo kantrybę – tada jau Žakas parodys jam jo vietą.  Net nufotografuoti jį sunku – niekaip jis vietoj nenustygsta. Iš jo elgsenos net nepagalvotum, kad jis kažkada buvo taip smarkiai skriaustas, nes jokių nuoskaudų žmogui jis nejaučia. Atvirkščiai, labai stengiasi visiems įtikti, mėgsta būti glostomas ir kalbinamas. Visus pykčius užglaisto įnirtingai mojuodamas ir kišdamas pasilabinti savo leteną ar švelniai baksteldamas savo snukeliu į delną – lyg kviesdamas su juo padūkti.

Be viso to, Žakas dar ir puikus sargas. Visad aplos nepageidaujamus svetimus asmenis.

Tvarkingas, sveikas, draugiškas, mielas, ištikimas, sargus – ko dar reikia?

Jei norit susidraugauti su Žaku, apsilankykite „SOS gyvūnų“ prieglaudoje Žalgirio g. 60, Vilniuje. Arba paskambinkit tel. 8 600 76440.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

02:37
01:14:11
00:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt