Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Specialybių mugės“ maratonas per Lietuvą

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusią savaitę, Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje susirinkę 400 moksleivių iš miesto ir rajono mokyklų bandė atsakyti sau į klausimą – o kokią gi specialybę pasirinkti?

Praėjusią savaitę, Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje susirinkę 400 moksleivių iš miesto ir rajono mokyklų bandė atsakyti sau į klausimą – o kokią gi specialybę pasirinkti?

Jų informacijos troškulį stengėsi numalšinti skirtingų specialybių atstovai – verslininkai, mokslininkai, akademikai, studentai ir, žinoma, projektą organizavusi „Dream Foundation Lietuva“ komanda.

Renginio pradžioje Jaunimo Darbo Centro atstovai aptarė jaunimo darbo rinkos ypatumus, absolventų įsidarbinimo kelyje pasitinkančius iššūkius bei davė kelis naudingus patarimus, kaip gauti savo svajonių darbą. Vėliau, projekto „Specialybių mugė“ renginio metu moksleiviai turėjo išskirtinę galimybę pabendrauti su skirtingų specialybių srityse dirbančiais profesionalais ir studentais, kurie papasakojo apie tai, ką savo darbe veikia finansistai, filologai, vadybininkai, reklamos, gamtos mokslų, energetikos, informacinių technologijų ir kitų profesijų atstovai, kaip atrodo jų diena, kokių asmeninių savybių reikia vienai ar kitai profesijai, kokie sunkumai ir kokios karjeros galimybės jų laukia.

Abiturientai bendravo su tokių kompanijų kaip „Ernst&Young“, „Omnitel“, „NOD Baltic“ atstovais, ISM Vadybos ir Ekonomikos universiteto, Vilniaus Dailės akademijos lektoriais, Lietuvos energetikos instituto darbuotojais, tokiais mokslininkais, kaip nanotechnologijų daktarė Ingrida Bruzaitė ir, žinoma, skirtingas specialybes studijuojančiais studentais. Gausiausiai savo klausimais moksleiviai apibėrė ekonomikos, vadybos, dizaino, rinkodaros, gamtos mokslų atstovus. Kiekvienas abiturientas turėjo galimybę pabendrauti su trijų jam įdomiausių profesijų atstovais, tad mokykla šurmuliavo visas dvi valandas.

Dauguma  jau­nuo­lių net ir likus keliems mėnesiams iki mokyklos baigimo dėl praktinės darbo patirties stokos nėra apsisprendę ir renkasi „patikimas“ specialybes, kurios yra girdėtos ir „ant bangos“. O aklai pasirinktos studijos ir informacijos apie darbo rinkos poreikius stoka ne vieną ką tik aukštąją mokslo instituciją pabaigusį jaunuolį galiausiai palydi į darbo biržų eiles. Kaip nepasiklysti tokioje gausybėje informacijos apie studijų galimybes, kaip išsirinkti perspektyvią ir šiuolaikišką specialybę, kokybišką aukštąjį mokslą jį suderinant su savo pašaukimu ir gebėjimais? Būtent šiuos ir kitus klausimus siekia atsakyti projekto „Specialybių mugė“ organizatoriai „Dream Foundation“. Tai – pelno nesiekianti Europos organizacija, kurios pagrindinis tikslas – kurti galimybes, teikti informaciją apie ateities perspektyvas Lietuvoje ir kokybiškas studijas užsienyje bei padėti moksleiviams įgyvendinti jų svajones.

„10 Lietuvos miestų per 10 dienų su dešimčia skirtingas specialybes pristatančių verslininkų, mokslininkų, akademikų ir studentų!“ – taip trumpai projektą apibūdino projekto idėjos autorė Rita Petrovė. Pirmą kartą tokiu mastu Lietuvoje vykdomas projektas „Specialybių mugė“ jau įpusėjo. Aplankyti Vilniaus, Marijampolės, Tauragės, Kauno ir Alytaus moksleiviai. Kitą savaitę projektas lankysis didžiuosiuose Žemaitijos miestuose, Panevėžyje ir Utenoje, tad jauna ir veržli „Dream Foundation“ organizacijos komanda visų labai lauks projekto renginiuose nuo lapkričio 15 dienos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt