Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 12d. 09:04

„Startup Weekend Lithuania“ – gabių ir iniciatyvių žmonių savaitgalis

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Balandžio 8-10 dienomis Kaune vyko antrasis „Startup Weekend Lithuania“ renginys, kuriame jauni žmonės pristatinėjo, o vėliau ir vystė savo verslo idėjas, bendravo tarpusavyje, dalijosi nuomonėmis bei patarimais.

Balandžio 8-10 dienomis Kaune vyko antrasis „Startup Weekend Lithuaniarenginys, kuriame jauni žmonės pristatinėjo, o vėliau ir vystė savo verslo idėjas, bendravo tarpusavyje, dalijosi nuomonėmis bei patarimais. Pasibaigus šiam renginiui kalbiname vieną iš jo organizatorių – komunikacijos vadovą Vaidą Pilkauską.

- Vienu sakiniu apibūdinkite „Startup Weekend Lithuania projektą.

- „Startup Weekend Lithuania“ – tai gabių ir iniciatyvių žmonių savaitgalis, kurio metu tarp dalyvių tvyro puiki bendruomeniška aplinka, kurioje dalyviai ne tik šauniai leidžia laiką dirbdami, bet ir semiasi naujos verslo kūrimo patirties.

- Šį projektą rengiate jau antrus metus. Kaip jis pasikeitė nuo pernai metų?

- Po praėjusių metų, kai renginys tą patį savaitgalį vyko Vilniuje ir Kaune, organizatoriai nusprendė daryti vieną bendrą renginį, kuris apjungtų ne tik 2 didžiausius Lietuvos miestus, bet ir pritrauktų dalyvių iš visos Lietuvos. Džiugu, jog  padedant ištikimiems rėmėjams,  kurie puikiai išmano verslo idėjų įgyvendinimo procesą, nes patys kūrė savo startup'inius verslus, kiekvieną kartą leidžia suorganizuoti vis geresnės kokybės renginį. Ir nors praėjusių ir šių metų dalyviai teigė, jog pernai idėjos buvo stipresnės bei įdomesnės, per savaitgalį komandos su specialistų pagalba patobulino pirminių idėjų koncepcijas ir įrodė, jog pasiekti galima bet ką, svarbiausia – komanda, darbas ir teisinga linkme nukreiptos konsultacijos.

- Ar patys renginio organizatoriai kada nors dalyvavo tokiame projekte užsienyje ir kuo jie skiriasi nuo šio Lietuvoje organizuojamo renginio?

- „Startup Weekend“ renginiai vyksta daugiau nei 200 pasaulio miestų ir yra organizuojami pagal panašius principus kaip ir mūsų šalyje. Aišku, kiekvienas lokalus renginys gali turėti papildomas taisykles, tačiau jų visų esmė ta pati – per savaitgalį, pasiskirsčius į komandas, sukurti produktą ar bent jau prototipą.

Likus kelioms savaitėms iki renginio, organizatorių komanda viešėjo Rygoje, kur vyko panašaus tipo „Garage48“ renginys. Jis paliko gerą įspūdį ir dalis principų buvo pritaikyta Lietuvoje, pvz., labai konkretūs ir trumpi idėjų pristatymai, vienos skaidrės prezentacijos ir pan.

- Žvelgiant į šiųmetį renginį, ar jame dalyvavo nauji žmonės, ar dauguma veidų jau buvo matyti iš praėjusių metų projekto?

- Nors „Startup Weekendv  renginiai Lietuvoje vyksta tik antrus metus, tai jau sukūrė savotišką jaunų, iniciatyvių specialistų bendruomenę, kuri kiekvieną renginį pasipildo naujais žmonėmis ir idėjomis. Aišku, pagrindinį branduolį sudaro jau ankščiau dalyvavę žmonės, bet organizatoriai visada laukia naujų veidų, kurie neleidžia sėdėti vienoje vietoje.

- Kodėl šiemet projektui buvo pasirinktas būtent Kaunas?

- Jau antrus metus iš eilės renginys Kaune vyksta unikalioje vietoje, už kurią esame dėkingi TEO ryšių istorijos muziejui. Ši istorinė vieta renginiui leidžia sukurti neformalią aplinką tarp dalyvių, o taip pat susipažinti su vertingais telekomunikacijų istorijos momentais, kurie stipriai susiję ir su šiuolaikinėmis technologijomis. Ten eksponuojama jau nenaudojama įranga, su kuria buvo mezgami svarbiausi telefoniniai pokalbiai arba mezgamas pirmasis interneto ryšys tarp Lietuvos ir užsienio. Manome, jog tai stipriai prisideda prie dalyvių motyvacijos dirbti, nes darbo aplinka yra labai svarbus faktorius kurti.

- Kokiems miestams daugiausiai atstovavo šių metų „Startup Weekend Lithuania dalyviai?

- Šiais metais didžioji dalis dalyvių buvo iš Vilniaus ir Kauno, tačiau sulaukėme svečių iš Jonavos, Klaipėdos ir kitų Lietuvos miestų. Ypatingai džiugu, kad keli dalyviai specialiai į renginį atvyko iš užsienio, informacija apie renginį juos pasiekė per  socialinį tinklą „Facebook“.

- Ar dalyvavimas šiame renginyje yra nemokamas?

- „Startup Weekend Lithuania“ renginiai šiuo metu rengiami iš privačių rėmėjų lėšų, o dalyvavimas nemokamas.

- Kiek tiksliai dalyvių šiemet pritraukėte? Ar šis skaičius tenkina?

- Šiemet renginyje dalyvavo beveik 200 dalyvių. Pasaulyje organizuojamuose „Startup Weekend“ renginiuose toks dalyvių skaičius yra maksimalus. Tuo pačiu manome, jog ateityje reikėtų siekti ne kuo didesnio dalyvių ir pristatomų pirminių idėjų skaičiaus, o renginio metu plėtojamų verslo idėjų unikalumo ir aktualumo.

- Ar planuojate šį renginį organizuoti ir kitais metais?

- Preliminariai galime pašnibždėti, kad kitas „Startup Weekend“ Lietuvoje vyks rudenį, tačiau dar labai anksti apie jį kalbėti. Iš pradžių norisi įvertinti, kas padaryta ir pasiekta, ką galima būtų tobulinti ir pan., kad ateinantys renginiai vis labiau tobulėtų.

- Kodėl Lietuvoje reikia tokių projektų kaip šis?

- Kaip sako mūsų kolega ir renginio idėjinis vadas Justinas Katkus, „Lietuvoje reikia populiarinti technologijas. Reikia rodyti, kalbėti su žmonėmis, kad jie norėtų ir galėtų kurti. „Startup Weekend“ yra puiki vieta tam. Tai įrodo žmonių susidomėjimas.“

Dėkojame už atsakymus projekto komunikacijos vadovui, o visam renginiui linkime siekti savo užsibrėžtų tikslų: tobulėti, atrasti naujų talentų ir jauniems dalyviams padėti išvystyti naujų verslo idėjų.

TAIP PAT SKAITYKITE:

- „Startup Weekend Lithuania“ – naujų verslo idėjų gūsis;

- Paskelbtos geriausios „Startup Weekend Lithuania“ verslo idėjos

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt