Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stiklinė siena – mirtis paukščiui

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gyvūnų globėjų asociacija dažnai sulaukia skambučių, pranešančių apie į stiklą atsitrenkusius ir susižeidusius ar net užsimušusius paukščius.

Gyvūnų globėjų asociacija (GGA) dažnai sulaukia skambučių, pranešančių apie į stiklą atsitrenkusius ir susižeidusius ar net užsimušusius paukščius. Neretai ir pačiame biure sulaukiama sužeistais paukšteliais nešinų žmonių. Gerai, kad žmonės rūpinasi silpnesniais, padeda jiems nelaimės atveju, tačiau dažnai tų nelaimių kaltininkais esame būtent mes, žmonės.

Ne vienas mūsų sodyboje ar daržuose turime stiklinius šiltnamius, miestuose auga modernūs namai su dideliais stiklais, terasomis – visa tai yra didžiulis išbandymas paukščiams. Šie gyvūnai nesupranta, kad prieš juos yra stiklas, į kurį jie gali atsitrenkti ir stipriai susižeisti. Matydami skaidrų vaizdą, jie įsivaizduoja, kad ten nieko ir nėra, todėl lekia kaip lėkę, o tada – bumt. Dažnai tai būna lemtingas bumbtelėjimas. Gerai, jei paukštelis tiesiog skrajoja padange – gal jis ir pamatys sunkiai įžiūrimą kliūtį, o kas, jei tuo metu jis medžioja? Lėkdamas dideliu greičiu jis niekaip nespės susiorientuoti, kad priešakyje laukia neperskrendama kliūtis.

Mes galime padėti paukščiams išvengti šių nelaimių ir mums tai net nekainuos didelių pastangų. Pats paprasčiausias ir labai veiksmingas būdas yra ant stiklo užklijuoti paukščio imitaciją – tiesiog nupieškite paukštį – pačią paprasčiausią varnelę, kaip kad piešdavote vaikystėje – ir užklijuokite ant stiklo. Paukštis tada matys, kad tai nėra tik tuščia erdvė ir neatsitrenks.

Taip liks sveikas ir paukštis, ir jums neteks lieti ašarų gailint vargšo gyvūnėlio.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Komentarai
Temos Mirtis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt