Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 12d. 11:20

Stojančiųjų pasirinkimui lemiamą įtaką turi šeima

Stojančiųjų į aukštąsias mokyklas pasirinkimui yra svarbi šeimos narių nuomonė. Tai paaiškėjo po 2013 m. pavasarį atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 721 Lietuvos aukštųjų mokyklų...

Stojančiųjų į aukštąsias mokyklas pasirinkimui yra svarbi šeimos narių nuomonė. Tai paaiškėjo po 2013 m. pavasarį atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 721 Lietuvos aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos (bakalauro) studijų studentai. Tyrimu buvo siekta išsiaiškinti abiturientų studijų pasirinkimo veiksnių įtaką.

Net 38,6 proc. stojančiųjų, renkantis studijų kryptį, lemiamą reikšmę tuėjo kitų šeimos narių nuomonė. Pagrindinis vaidmuo teko abiturientų mamoms.

Dideli pastarųjų metų jaunimo nedarbo rodikliai stojančiuosius vertė rimtai pagalvoti apie norimos specialybės karjeros perspektyvas bei galimybes įsidarbinti. Specialybės karjeros perspektyvomis domėjosi net 69,1 proc. apklaustųjų, tuo tarpu specialybės absolventų įsidarbinimo procentu – 27,7 proc. apklaustųjų. Pastebėta, kad kasmet vis daugiau mokinių prieš rinkdamiesi studijas analizuoja šiuos rodiklius.

Kitas stojančiųjų pasirinkimui svarbus veiksnys – miestas, kuriame yra įsikūrusi aukštoji mokykla. Daugelis rinkdamiesi studijas pirmiausiai išskyrė miestą, kuriame norėtų studijuoti, o po to rinkosi aukštąsias mokyklas ir studijų programas, siūlomas tame mieste.

Pagrindiniai šaltiniai ieškant informacijos apie norimas studijuoti specialybes buvo aukštųjų mokyklų interneto svetaines (37,4 proc.), studijų mugės (21,2 proc.) ir socialiniai tinklai (15,3 proc.). Atkreiptas dėmesys į tai, kad internetinėse svetainėse apie studijas pateikta informacija buvo laikoma patikimiausiu informavimo šaltiniu, lyginant su kitomis, juo pasitikėjo 48,7 proc. apklaustųjų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt