Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 rugsėjo 21d. 16:53

Studentai politikams: padėsime iškovoti 8 mandatus, jei per 8 metus įgyvendinsite 8 punktus

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje studentai prieš rinkimus įgyvendins aktyvią pilietinę kampaniją.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje studentai prieš rinkimus įgyvendins aktyvią pilietinę kampaniją, kurios tikslas – ne tik padėti studentams priimti sprendimą, už ką balsuoti bei užtikrinti, kad kuo daugiau studentų balsuotų Seimo rinkimuose, tačiau ir atkreipti politikų dėmesį į studentų lūkesčius. Tokią kampaniją, simboliniu pavadinimu „A8tuoni“, rengia daugiausia studentų vienijanti Lietuvos studentų sąjunga. Sąjunga skaičiuoja, kad jų atstovaujamų 100 tūkst. studentų balsai prilygsta mažiausiai 8 mandatams Seime, studentai siūlo politikams diskutuoti apie jų parengtą 8 punktų planą, o jo visiško įgyvendinimo tikisi per 8-erius metus, per dvi Seimo kadencijas.

LSS atlikta studentų apklausa parodė, kad kol kas rinkimuose tikrai planuoja dalyvauti apie trečdalis studentų, dar tiek pat nėra apsisprendę. O daugiau nei pusė visų nusprendusių arba dar svarstančių eiti į rinkimus studentų dar nėra apgalvoję, kam atiduos savo balsą.

„Kampanija „A8tuoni" skirta abiem grupėms, kurios, deja, kaip pastebime, dažniausiai mažai domina viena kitą – studentams ir politikams. Skatinsime studentus nebūti pasyviais – supažindinsime juos su partijų nuostatomis aukštojo mokslo klausimais, nepamiršdami įtraukti ir artimiausių studentams problemų, tokių, kaip bendrabučiai ar finansavimas. Sudarysime visas sąlygas patiems įvertinti, kuris politikas geriausiai atstovautų jų interesams, ir raginsime šią paramą pareikšti Seimo rinkimuose", - pristatydamas kampaniją sakė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Pasak jo, politikams ši kampanija - puiki galimybė įrodyti, kad supranta studentų problemas, pritaria galimiems jų sprendimams, ir tokiu būdu užsitikrinti studentų paramą. „Iki pat rinkimų politikus kviesime ir neformalioms diskusijoms, ir rimtiems debatams - jų metu susipažinsime su partijų nuostatomis aukštojo mokslo klausimais ir visą šią informaciją pateiksime studentams. Esame pasirengę būti tarpininkais tarp studentų ir Lietuvos politikų - neabejojame, kad glaudus bendradarbiavimas ir diskusijos abiem pusėms išeitų į naudą", - teigė D. Dikšaitis.

Savo poreikius sudėjo į 8 punktų programą

„Paprastai tariant, šios kampanijos idėją trumpai būtų galima apibūdinti taip: gerbiami politikai, parodykite, kad norite diskutuoti su studentais apie jų ateitį, pasiryžkite pritarti mūsų siūlomiems 8 problemų sprendimams per 8 metus, ir studentai pasistengs dėl jūsų ateities - suteiks jums 8 mandatus. Būtent tiek mandatų, skaičiuojant pagal ankstesnius rinkimus, galėtų lemti 100 tūkst. balsų, kuriuos turi studentai", - sakė Sąjungos prezidentas.

Studentų siūlomoje 8 punktų programoje išskirtos aktualiausios aukštojo mokslo problemos bei joms siūlomi sprendimai. Tai ne tik studentams aktualiausi klausimai dėl studijų kokybės ir finansavimo, bet ir susiję su jų buitimi - gyvenimo sąlygas studijų laikotarpiu, viešojo transporto bilietams taikomas nuolaidas ar galimybes įsidarbinti pagal universitete įgytą profesiją.

Kampanija „A8tuoni" truks iki Seimo rinkimų pabaigos. Jos metu planuojamos studentų akcijos didžiausiuose Lietuvos miestuose, diskusijos su partijų atstovais, potencialių švietimo ministrų debatai, kuriuos moderuotų patys studentai, nominacijos draugiškiausiems ir priešiškiausiems politikams, pilietiškiausios aukštosios mokyklos rinkimai bei kiti įvykiai, padėsiantys studentams ir politikams geriau suprasti vieniems kitus bei didinsiantys studentų norą balsuoti rinkimuose. Kampanijai „A8tuoni" studentai taip pat turi parengę iššūkį, kurį priimti sugebės tik patys drąsiausi politikai, tačiau šią idėją plačiau žadama pristatyti tik po savaitės.

Daugiau nei pusė studentų nežino, už ką balsuos rinkimuose

Dar prieš kampanijos startą Studentų sąjunga internetu apklausė 2 tūkst. studentų. Šios apklausos rezultatai rodo, kad du trečdaliai studentų ketina dalyvauti rinkimuose - 37 proc. respondentų teigė tikrai eisiantys balsuoti, o dar 30 proc. sakė greičiau balsuosiantys, nei nebalsuosiantys. Tuo tarpu daugiau nei pusė (54 proc.) apklaustųjų dar neapsisprendę, kuriai politinei partijai atiduos savo balsą spalio 14-ąją arba išankstinių rinkimų metu.

„Jaunimas, deja, iki šiol Lietuvos rinkimuose buvo pati pasyviausia amžiaus grupė: pavyzdžiui, 2008 m. porinkiminėje apklausoje net 46 proc. iš 18-25 metų respondentų teigė Seimo rinkimuose nedalyvavę, nors į tokias apklausas paprastai patenka daugiau balsavusių žmonių", - teigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Mažvydas Jastramskis, vienas iš politinių preferencijų išsiaiškinimui skirto projekto www.manobalsas.lt kūrėjų.

Anot M. Jastramskio, neretai sprendimas, už kurią partiją ar kandidatą balsuoti, priimamas prieš pat rinkimus, o tokį pasirinkimą gali lemti ir emocinės priežastys - pamatyta įdomi reklama, išgirstas patinkantis pasisakymas. „Pavyzdžiui, praėjusiuose rinkimuose nuoseklios programos neturėjusi, net aiškių politinių pažadų nepateikusi, tačiau linksmą ir vizualiai patrauklią rinkiminę kampaniją pristačiusi Tautos Prisikėlimo partija pritraukė daugiausia balsų iš 18-25 metų amžiaus grupės", - sakė politologas.

Lietuvos studentų sąjungos inicijuotos apklausos rezultatai taip pat atskleidžia, kad penktadalis studentų jau nusprendė neiti į rinkimus (13 proc. tikrai nedalyvaus ir 8 proc. greičiausiai nedalyvaus). 9 proc. studentų planuoja balsuoti iš anksto - paštu arba išankstiniame balsavime spalio 8-9 d.

„Ši studentų dalis mums itin svarbi, juk didelė dalis studentų dažnai nebalsuoja tik todėl, kad rinkimų dieną negali nuvykti į miestą, kuriame yra registruoti. Todėl raginsime studentus aktyviai dalyvauti išankstiniame balsavime, jų metu planuojame skaičiuoti dalyvaujančius studentus ir tokiu būdu išrinkti pilietiškiausią aukštąją mokyklą Lietuvoje", - pasakojo Sąjungos prezidentas D. Dikšaitis.

Apsispręsti padės ir politinis testas

Siekdami skatinti sąmoningą ir racionalų studentų pilietinį dalyvavimą valstybės gyvenime, kampanijos „A8tuoni" iniciatoriai sukūrė galimybę objektyviai išsiaiškinti, kuri iš šiemet Seimo rinkimuose kandidatuojančių partijų geriausiai atstovautų studentų interesams. Kampanijos interneto puslapyje www.a8tuoni.lt atlikus testą, jo rezultatai pateikia sąrašą tų politinių partijų, kurių įvardytos pozicijos aukštojo mokslo klausimais yra panašiausios į testą atlikusio asmens atsakymus.

„Manome, kad toks įrankis studentams - itin reikalingas ir svariai prisidės prie atsakingesnio balsavimo skatinimo. Retas jaunas žmogus ryžtasi gilintis į kandidatuojančių partijų politines programas, tad jų pozicijos neretai lieka neišgirstos ir užgožtos turiniu nepasižyminčios politinės reklamos srauto. Testas padės studentams išsiaiškinti, kuri politinė jėga, suteikus jai mandatą, imtųsi iš esmės gerinti būtent jų padėtį", - sakė D. Dikšaitis.

Svetainėje A8tuoni.lt kiekvienam politikui yra siūloma tribūna skelbti savo mintis studentams aktualiais klausimais, taip pat čia studentai galės rasti visą informaciją apie balsavimą arba partijų nuostatas dėl siūlomų 8 punktų programos.

Lietuvos studentų sąjunga yra 1991 metais įkurta ir ilgiausiai šalyje veikianti nacionalinė nevyriausybinė organizacija, atstovaujanti Lietuvos studentų interesams, jungianti Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų savivaldas. Šiuo metu Sąjunga vienija 16 studentų savivaldų, per kurias atstovauja apie 100 tūkst. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams. Pagrindinės Studentų sąjungos veiklos kryptys yra geresnė aukštojo mokslo kokybė ir geresnės socialinės sąlygos studentams, taip pat - neįgaliųjų integracija aukštosiose mokyklose ir studentų savivaldų veiklos stiprinimas.

Temos: 1 Politika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

TOP 10 atlyginimų vidurkių Lietuvoje: balandį darbuotojus džiugino premijos

Aktualu

3 vaikų motinos V.Šestelinskajos dingimo užkulisiai: vyras jai grasindavo, bet paskutinėmis dienomis pagerėjo

24sek

Sujudimas „Nevėžyje“: žaidėjai grasino nežaisti prieš „Žalgirį“

Pasaulis kišenėje

Pamatyk Lietuvoje: dienos maršrutas Lietuvos „apendikse“

Vardai

Seksualine prievarta kaltinamas Holivudo prodiuseris H.Weinsteinas pasidavė Niujorko policijai

Aktualu

Druskininkų keltuvuose maždaug valandai buvo įstrigę žmonės

Verslas

Mokslų akademijos vadovui tenka aiškintis dėl renginio apie Astravo atominę

Aktualu

Erkinis encefalitas pasiglemžė vyro gyvybę

Gazas

Trūko kantrybė: vilniečiams pabodo viadukas, vedantis „iš niekur, į niekur“

Aktualu

ES ir NATO ragina Rusiją prisiimti atsakomybę dėl MH17 reiso lėktuvo numušimo, Maskva vos spėja viską neigti

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

24sek

Gedvydas Vainauskas grįžta į LKL?

Gyvenimas

(Ne)pavojingos skruzdėlės: kaip apsisaugoti?

Kelionė baidare ledyno upe Kanadoje

Vardai

Vienai turtingiausių moterų J.Blažytei brangiausias aksesuaras – Vytis: „Visada ilgiuosi Lietuvos“

Aktualu

Avarija prie Ilgakiemio: susidūrė sunkvežimis ir „Volvo“ automobilis, vienas žmogus nukentėjo

Vardai

15 dalykų, kurių nebegali daryti Meghan Markle: sudie, asmenukės ir ryškūs nagai

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: konditerės Kristinos Liukaitytės duonos tortas su grietine, pienių medumi ir agurkais

Gazas

Keturi žinovo patarimai, kaip keliauti automobiliu saugiai ir sutaupyti degalų

Gyvenimas

Ivanka Trump diktuoja madą – į moterų drabužines grįžta kostiumas

Naujienos

Verslas

TOP 10 atlyginimų vidurkių Lietuvoje: balandį darbuotojus džiugino premijos

Aktualu

Baltų dievai Lietuvos Seimo krepšininkams nepadėjo – Naisiuose visus triuškino Estijos valdžios atstovai

24sek

Tarp 25-ių geriausių visų laikų Europos krepšininkų – trys lietuviai, bet Sabas tik aštuntas

15min recenzija Kultūra

Naujasis Baltijos šokis'18: keturios neįpareigojančių pokalbių rūšys

Aktualu

3 vaikų motinos V.Šestelinskajos dingimo užkulisiai: vyras jai grasindavo, bet paskutinėmis dienomis pagerėjo

24sek

Sujudimas „Nevėžyje“: žaidėjai grasino nežaisti prieš „Žalgirį“

Pasaulis kišenėje

Pamatyk Lietuvoje: dienos maršrutas Lietuvos „apendikse“

Vardai

Seksualine prievarta kaltinamas Holivudo prodiuseris H.Weinsteinas pasidavė Niujorko policijai

Aktualu

Druskininkų keltuvuose maždaug valandai buvo įstrigę žmonės

Verslas

Mokslų akademijos vadovui tenka aiškintis dėl renginio apie Astravo atominę

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Vardai

Vienai turtingiausių moterų J.Blažytei brangiausias aksesuaras – Vytis: „Visada ilgiuosi Lietuvos“

Aktualu

ES ir NATO ragina Rusiją prisiimti atsakomybę dėl MH17 reiso lėktuvo numušimo, Maskva vos spėja viską neigti

Kelionė baidare ledyno upe Kanadoje

24sek

Gedvydas Vainauskas grįžta į LKL?

Gyvenimas

(Ne)pavojingos skruzdėlės: kaip apsisaugoti?

Vardai

15 dalykų, kurių nebegali daryti Meghan Markle: sudie, asmenukės ir ryškūs nagai

Aktualu

Erkinis encefalitas pasiglemžė vyro gyvybę

Gazas

Trūko kantrybė: vilniečiams pabodo viadukas, vedantis „iš niekur, į niekur“

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: konditerės Kristinos Liukaitytės duonos tortas su grietine, pienių medumi ir agurkais

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt