Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentės surengė akciją: „(Ble...)vyzgoms kalboje nėra vietos“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto lietuvių filologijos ir ryšių su visuomene studijų programos IV kurso studentės siekė atkreipti visuomenės dėmesį į vis labiau mūsų kalbą teršiančius keiksmažodžius.

Trečiadienį Šiaulių universiteto bibliotekoje Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto lietuvių filologijos ir ryšių su visuomene studijų programos IV kurso studentės pristatė didžiausią atviruką Lietuvoje ir surengė akciją „(Ble...)vyzgoms kalboje nėra vietos“. Puoselėdamos gražią gimtąją kalbą, ketvirtakursės šia akcija siekė atkreipti visuomenės, ypač studentų filologų, dėmesį į vis labiau mūsų kalbą teršiančius keiksmažodžius.

Atviruko aplikacijos tapo tam tikrais simboliais: juodas katinas – keiksmažodis, kuris vis kėsinasi į spalvotus paukščius – vaizdingą ir gražią mūsų kalbą.

Renginyje garbės svečias buvo humanitarinio fakulteto dekanas Bronius Maskuliūnas, kuriam organizatorės ir įteikė atviruką už lietuvių kalbos puoselėjimą.

Akcijos dalyviai, tarp kurių buvo ir dekanas, nuplėšė atvirutės viduje kabančius lapelius su lietuviškais keiksmažodžiais, tokiais kaip „kad tau liežuvis kuolu atsistotų“, „kad tavo kojos išklištų ir pakaušis atsikištų“ ir pan. – taip pasižadėdami prisidėti prie lietuvių kalbos švarinimo. Šie lapeliai slėpė šiemet mirusio dainiaus, poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Kalbos ganymas“.

Agentūros „Factum“ duomenimis iki šiol užregistruotas didžiausias atvirukas buvo 1,59 × 0,955 m. dydžio, o studenčių sukurtas – 1,95×1,38.

Studijų programos Lietuvių filologija ir ryšiai su visuomene IV k. studentės

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt