Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studijos užsienyje: Anglija

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Esu Audrius Kliopkinas. Šiuo metu studijuoju Anglijoje, Derbio universitete. Kadangi vis daugiau Lietuvos abiturientų renkasi studijas užsienyje, nusprendžiau pasidalinti potyriais gyvenant ir studijuojant Anglijoje.

Sveiki,

Esu Audrius Kliopkinas. Šiuo metu studijuoju Anglijoje, Derbio universitete. Kadangi vis daugiau Lietuvos abiturientų renkasi studijas užsienyje, nusprendžiau pasidalinti potyriais gyvenant ir studijuojant Anglijoje.

Čia esu jau pusantrų metų. Studijuoju „Film and Video Production“ studijas. Pasirinkau studijuoti Derbio universitete dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, tai Universitetas. Jis yra vienas iš penkių universitetų Anglijoje, kuriuose mokina būtent praktinės filmų kūrimo pusės. Įtakos mano pasirinkimui turėjo ir miesto dydis. Esu iš Šiaulių ir Derbis praktiškai tokio pat dydžio kaip Šiauliai. Nenorėjau gyventi dideliame mieste, kuriame daug laiko reikėtų praleisti sėdint metro, autobuse ar traukinyje keliaujant iš taško A į tašką B. Taip pat atkreipiau dėmesį į kambarių nuomos kainą.

Taigi, pradėkime nuo studijų. Paskaitos vidutiniskai trunka apie 12-14 valandų per savaitę. Tai atrodo sąlyginai nedaug, tačiau pagal studijų programą tai yra tik penktadalis laiko, kurį turėtume praleisti besimokydami. Visą likusį laiką nuo paskaitų turime praleisti darydami individualias bei grupines užduotis. Dėstytojų bendravimas su mokiniais yra labai draugiškas. Jie mus vertina kaip profesionalus ir bendrauja kaip lygūs su lygiais. Tačiau oficialūs reikalai atliekami griežtai pagal nustatytas normas. Pavyzdžiui, mano universitete praleidus 3 ar daugiau paskaitų be rimtos priežasties esi kviečiamas į svarstymą, ar tau vis dar verta likti universitete. Taip pat yra ir su darbų vertinimu. Jei nespėji priduoti darbo - automatiškai jo neišlaikai be galimybės perlaikyti ir reikia kartoti modulį ar net visą kursą kitais metais.

Mokytis ištiesų nėra labai sunku, tačiau reikia tam skirti labai daug laiko. Geriausia, ką aš gaunu universitete yra techninis universiteto apsirūpinimas. Gaunu galimybę pasinaudoti aukščiausio lygio kameromis, apšvietimu ir kitais įrenginiais. Pavyzdžiui, išmokau naudotis juostinėmis „Aaton“ kameromis bei naujausia skaitmenine „Red epic“ kamera.

Labai džiaugiuosi pasirinkęs, palyginus, nedideli miestą. Iki daugumos objektų čia galima nueiti ir pėsčiomis, o studentui tai yra labai svarbu, nes Anglijoje viešasis transportas yra labai brangus. Nors Šiaulių dydžio mieste gyventojų yra 3 kartus daugiau nei Šiauliuose – čia nesijaučia labai greitas gyvenimo tempas. Nereikia lėkti visur akis išdegus ir man tai patinka. Atsižvelgiant į kitus miestus, Derbis yra gan pigus miestas gyventi. Vidutinė normalaus kambario nuomos kaina mėnesiui yra apie 200 svarų. Kituose miestuose kaina siekia virš 300 svarų. Žinoma kaina priklauso nuo kambario dydžio, interjero bei vietovės. Galima rasti kambarį ir žymiai pigiau, jei reikia tik „stogo virš galvos“.

Bendrai esu patenkintas savo gyvenimu Anglijoje. Anglai į užseniečius žiuri pakankamai tolerantiškai, nes jų čia yra tikrai daug. Darbą susirasti nėra sunku. Dirbant paprasčiausia darbą nereikia turėti aukštojo išsilavinimo, nereikia mokėti 2 užsienio kalbų ir nereikia turėti kelių metų praktikos. Čia yra suteikiamos galimybės pasiulyti savo produktą. Anglijos gyventojai yra labai imlūs naujovėms ir menui.

Abiturientams norėčiau palinkėti nebijoti užsienio ir įspėti, kad nebus lengva. Tačiau viską galima pasiekti sunkiu darbu nesvarbu, kuri tai šalis.

Nuoširdžiai,

Audrius Kliopkinas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt