Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Su skaudžiomis automobilių statymo problemomis susiduria ir valdžios atstovai

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastaruosius tris mėnesius Mykolo Romerio universiteto ketvirto kurso studentai atlikinėjo tyrimą, kurio metu buvo stebimos Lietuvos Respublikos ministerijų stovėjimo aikštelės ir vertinama jų būklė. Tyrimas parodė, jog valdžios institucijos susiduria su tomis pačiomis problemomis, su kuriomis kovojame kiekvienas iš mūsų – pernelyg mažos transporto priemonėms skirtos aikštelės, automobilių grūstys, neišnaudotos dviračių statymo galimybės, prasta automobilių statymo kultūra.

Pastaruosius tris mėnesius Mykolo Romerio universiteto ketvirto kurso studentai  atlikinėjo tyrimą, kurio metu buvo stebimos Lietuvos Respublikos ministerijų stovėjimo aikštelės ir vertinama jų būklė. Tyrimas parodė, jog valdžios institucijos susiduria su tomis pačiomis  problemomis, su kuriomis kovojame kiekvienas iš mūsų – pernelyg mažos transporto priemonėms skirtos aikštelės, automobilių grūstys, neišnaudotos dviračių statymo galimybės, prasta automobilių statymo kultūra.

Atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog tik pusė ministerijų (tokios kaip LR Krašto apsaugos, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) yra įrengusios specialias, techniškai pritaikytas vietas neįgaliesiems ir/ar dviratėms transporto priemonėms.  Kai kuriose iš jų nėra elementaraus ženklinimo, neaiškiai matomos automobilių statymo vietas turinčios žymėti linijos, dėl to automobiliai statomi  netvarkingai ar net ant šaligatvių. Net ir geriausiai studentų įvertintų (pvz. minėtos LR Krašto apsaugos) ministerijų darbuotojai teigia, kad proporcingas leidimų statyti automobilius ministerijos aikštelėje išdavimas, atsižvelgiant į dirbančiųjų ministerijoje darbuotojų skaičių sukelia įvairiausių problemų. Pavyzdžiui, norintiems savo automobilį palikti greta ministerijos esančiose automobiliams statyti skirtose vietose, į darbą tenka atvykti ankstyvą rytą – apie 7 val.

Vienos iš ministerijų, greta kurios esančiai stovėjimo aikštelei studentai skyrė mažiausiai balų (nulis balų už specialių vietų neįgaliesiems ar dviračiams neišskyrimo ir du balai už pakankamai gerą parkavimosi kultūrą ir aikštelės būklę), atstovė, komentuodama esamą situaciją, teigė, kad  ministerija nuosavos aikštelės neturi (tačiau, remiantis tyrimo duomenimis, nors minimali, tačiau aikštelė yra), o klausimų apie ministerijų stovėjimo aikštelių būklę sulaukiama labai dažnai . „Jau pasakiau, kad mes esame pačiame miesto centre. Stovėjimo aikštelės nėra, mes neturim jokios aikštelės, nuomonės apie tai irgi neturim", – sulaukusi studentų prašymo pakomentuoti, kodėl greta ministerijos esanti aikštelė nėra įrengta tinkamai, piktinosi vienos iš ministerijų atstovė. Tačiau tyrimą atlikę studentai, priešingai negu jų kalbinta ministerijos atstovė, turi tvirtą savo nuomonę: jie siūlo pagaliau išdrįsti garsiai kalbėti apie įsišaknijusias problemas ir kuo greičiau imtis reikiamų veiksmų joms išspręsti.

Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Mantas Bileišis, kuruojantis studentų atliekamus tyrimus, teigia, kad studentus reikia ugdyti ne tik atlikti administracines procedūras, bet ir išmokyti kritiškai vertinti administracinę veiklą, pasiekimus ir iškilusias problemas. Anot jo, Tokio tipo tyrimai ne tik lavina studentus, bet ir gali padėti atsakyti į rūpimus klausimus.

Problema dėl netinkamai įrengtų stovėjimo aikštelių jau seniai tapo visuotine, tačiau kol kas nėra imamasi jokių veiksmų trūkumams pašalinti. Žinoma, tam būtina parengti strategiją, kuriai įgyvendinti prireiks nemažai laiko ir didelių finansinių investicijų. Be to, būtina prisiimti atsakomybę už efektyvų šios strategijos įgyvendinimą. Tačiau akivaizdu, kad iki šiol to labai bijoma. Todėl daugelis valdininkų šiuo metu laikosi pačios blogiausios pozicijos: užsimerkti ir nieko nedaryti. Tačiau ši problema anksčiau ar vėliau privalės būti išspręsta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt