Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Susitikimas su briedžiu Nidoje: šaukti, bėgti ar fotografuotis asmenukei?

Susitikimas su briedžiu prie Nidos
Viganto Ovadnevo nuotr. / Susitikimas su briedžiu prie Nidos
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

„Sekmadienio vakarą besileidžiant saulei, važiavome iš Nidos. Miesto pakraštyje pamatėme briedį, kaip niekur nieko vaikštinėjantį Nidos pušynėliu. Negalėjau praleisti progos nusifotografuoti „asmenukei“ su briedžiu“, – rašo Vigantas.

Įkrauk.lt skaitytojai dažnai informuoja apie susitikimus ir susidūrimus su laukiniais gyvūnais ar paukščiais. Tačiau surengti fotosesiją su tikru briedžiu pavyksta ne kiekvienam. Profesionalus fotografas Vigantas Ovadnevas sugebėjo, laikydamasis saugaus atstumo, ir save, ir šeimyną su briedžiu nufotografuoti.

Savo istorija dalinkitės ikrauk@15min.lt.

„Sekmadienio vakarą, besileidžiant saulei, važiavome iš Nidos. Miesto pakraštyje pamatėme briedį, kaip niekur nieko vaikštinėjantį Nidos pušynėliu. Negalėjau praleisti progos nusifotografuoti asmenukei“, – rašo Vigantas.

Gamtininko Selemono Paltanavičiaus komentaras: jaukūs žvėrys gali būti pavojingi

Vis dažniau laukiniai gyvūnai pasirenka sau buveines arčiau žmogaus. Tokį jų jaukumą reikėtų vertinti dvejopai. Visų pirma, tai reiškia, kad gyvūnai pasitiki mumis, nes žmonių agresyvumas mažėja, jie geriau supranta gyvūnus, jų nepersekioja. Miestuose vis dažniau peri juodieji strazdai, kėkštai, į miestus ateina nemažai žvėrių.

Tokia kaimynystė, gali būti ir pavojinga, ypač jeigu greta apsigyvena jaukūs didieji žvėrys. Jeigu jiems patinka tik ramybė, buvimas greta žmogaus elgseną keičia nežymiai.

Redo Vilimo/BFL nuotr./Gamtininkas S.Paltanavičius sako, kad dalis laukinių gyvūnų po ratais pakliūva ne todėl, kad nori perbėgti kelią, o dėl to, jog prie kelio renka maistą.
Redo Vilimo/BFL nuotr./Gamtininkas S.Paltanavičius

Kas  kita, kai žmonės puola žvėris šerti, kaip buvo daroma Kuršių nerijoje su šernais. Nuo gana baikščių laukinių žvėrių iki agresyviai laukiančių pakelės „vartotojų“ – tik vienas žingsnis.

Maisto reikalaujančių šernų kanopomis subraižyti automobiliai, apkandžioti žmonės – toks šio žmonių paiko bendravimo su gyvūnais padarinys.

Buvo imtasi drastiškų priemonių, šernų pakelėse neliko. Galbūt to ir nebūtų reikėję, jeigu šernai nebūtų buvę šeriami – tada jie ganytųsi, knaisiotų miške netoli kelio ir juos būtų galima stebėti...

Kuršių nerijos briedžiai – labai patiklūs, nevengiantys žmogaus

Maisto reikalaujančių šernų kanopomis subraižyti atomobiliai, apkandžioti žmonės – toks šios žmonių paiko bendravimo su gyvūnais padarinys.

Kuršių nerijos briedžiai taip pat daug jaukesni, o kai kurie individai – labai patiklūs,  nevengiantys žmogaus. Tiesa, jiems imponuoja  tik žmogaus neagresyvus būdas, nes jokio maisto jie nelaukia.

Ar tokie žvėrys gali būti pavojingi? Kaip elgtis, pamačius netoli esantį briedį ar šerną?

Gali būti, kad žvėris jūsų iš karto nepastebėjo, tad pradėkite garsiau kalbėti, tik ne šūkauti, nebaidyti – jis turi suprasti, kad greta yra žmogus. Jokiu būdu neikite artyn ir nebandykite  „kartu nusifotografuoti“.

Nuo tokio veiksmo tik akimirka iki nelaimės. Nes, jeigu žvėris pasijustų užspeistas, jis gali gintis arba bandyti bėgti pro jus – nežinia, kas yra už jo, kitoje pusėje. Dar pavojingesnės patelės su jaunikliais, kuriuos jos gins nuo bet ko ir bet kokiais būdais. Todėl, mes tikrai neturime artintis prie tokių žvėrių, juos persekioti, švilpti, šūkauti, baikštinti. Labiausiai nuo tokio kontakto saugokime vaikus ir niekada nebandykime jų fotografuoti su žvėrimis. Mums daug svarbiau turėti sveikus vaikus, o ne jų nuotraukas!

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt