Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sveikatos rakto 2013” pranešėjas prof. H.Alijevas: Tam, kad žmogus sugebėtų pats visko pasiekti, privalo būti atsipalaidavęs

Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniečiai ir miesto svečiai rugsėjo 21-23-čią dienomis turėjo unikalią galimybę apsilankyti šeimos sveikatingumo šventėje „Sveikatos raktas 2013”. Toks renginys Lietuvoje...

Vilniečiai ir miesto svečiai rugsėjo 21-23-čią dienomis turėjo unikalią galimybę apsilankyti šeimos sveikatingumo šventėje „Sveikatos raktas 2013”. Toks renginys Lietuvoje organizuojamas pirmą kartą. Sveikatingumo šventės metu dalyviai išmoko įvaldyti keturis praktinius “Express” metodus, padėsiančius įveikti baimes, suvaldyti stresą, atsikratyti nugaros skausmų ir gyventi kūno bei proto harmonijoje.

Pirmąją dieną didelis dėmesys buvo skiriamas žmones kankinančioms baimėms, skausmui nugalėti. Praktinį užsiėmimą – Master Class: “Kaip lengvai ir greitai įveikti baimę, ir atsikratyti skausmo?” vedė sėkmės mokytojas Lietuvoje – Algirdas Karalius. Jis lygino fizinį ir dvasinį skausmą, pasakojo apie toleranciją skausmui. „Kuo labiau nuo ko nors bėgi, tuo labiau tave tai vejasi“, – sakė Pasaulio atminties čempionatų (The World Memory Championships) oficialus atstovas Lietuvoje A.Karalius.

Jis pateikė išsamų paaiškininimą, kaip valdyti skausmą, kaip jį analizuoti, atrasti skausmo priežastis, kaip jį modifikuoti. Inovatyvios mokymo sistemos Ergonomix Learning© pradininkas Lietuvoje A.Karalius pažymėjo, kad viskas žmogaus gyvenime yra tik jo paties pasirinkimas. Susirinkusieji į seminarą taip pat sužinojo, kaip elgtis užklupus liūdnoms mintims. Seminaro metu buvo kalbama ir apie gyvenimo prasmę: vedėjas dalyviams pateikė pavyzdžių iš V.Franklio knygos „Žmogus ieško prasmės“.

Vėliau A.Karalių pakeitė pagrindinis renginio „Sveikatos raktas 2013” svečias prof. medicinos mokslų dr. Hasai Alijev’as iš Maskvos. Seminarą profesorius pradėjo prisiminimais apie savo vaikystę, jaunystę, neišnaudotas galimybes, baimes. Prof. H.Alijevas pasakojo, kaip ilgai nedrįso užkalbinti jam patinkančios merginos ir tik prabėgus daugeliui metų, sugebėjo prisipažinti apie jaunystės jausmus.

Vėliau profesorius seminaro dalyviams atskleidė paslaptį, kaip lengvai suvaldyti stresą. Jis pristatė unikalų streso valdymo metodą „Raktas“. Svarbu tai, kad šis metodas gimė kosmonautų rengimo centruose, o jo efektyvumas ir greiti rezultatai įrodyti moksliniais tyrimais. Tai patentuotas ir analogų pasaulyje neturintis streso valdymo metodas. Dėl savo efektyvumo ir paprastumo „Raktas“ jau virš 20 metų sėkmingai naudojamas ruošiant: lėktuvų pilotus, vykdančius spec. užduotis, medicinos darbuotojus, dirbančius ekstremaliomis sąlygomis, elitinių spec. padalinių karius, vykstančius į „karštus taškus“.

Profesorius pabrėžė, jog kiekvienas žmogus yra kūrėjas, tačiau kad sugebėtų pats visko pasiekti privalo būti atsipalaidavęs. „O atsipalaiduoti padeda streso valdymo metodas "Raktas", – teigė prof. H.Alijevas. Svečias iš Maskvos pasakojo, kad esant nedideliam stresui puikiai veikia mantros, tačiau priešingu atveju, kai stresas būna didžiulis, reikia efektyvesnių priemonių. Kaip profesorius pripažino, jo sugalvota metodika primena veiksmus, kuriuos ne vienas atlikdavo vaikystėje, tačiau ilgainiui pamiršo.

Nors atrodo labai paprasta, tačiau pratimus atlikę seminaro dalyviai teigė, jog jie puikiai padėjo atsipalaiduoti, pamiršti problemas. „Žodžiais nepaaiškinsi, čia kaip skraidymas“, – sakė viena „Rakto“ metodą išbandžiusi moteris. “Prof.H.Alijev’as genijus, o jo metodas stebuklas”, – džiūgavo kita.

Įdomu tai, kad šis metodas rugsėjo 22-ąją dieną buvo pristatytas ir Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete Lietuvos olimpinės rinktinės nariams. Kaip pasakojo Rolanda Markevičiūtė-Maciukevičienė, viena iš „Sveikatos rakto 2013” organizatorių, sportininkų susidomėjimas buvo didžiulis. Moteris džiaugėsi, kad rugsėjo 23-iąją visiems olimpiečiems buvo pasiūlyta nemokamai sudalyvauti Master Class dienoje, kurioje prof. H.Alijev’as kiekvienam asmeniškai parinko „Rakto“ metodą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pranešėjas
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt