TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šventes skurstantiems nuskaidrins maltiečių pagalba

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovybė maitina 25 Ignalinoje gyvenančius senyvo amžiaus vienišus žmones ir rūpinasi, kad pietūs į namus atkeliautų ir pas dešimtį Didžiasalyje gyvenančių žmonių.

Prieššventinis labdaros akcijų maratonas ir aukotojų dosnumas jau nebestebina nei tokių akcijų organizatorių, nei pačių aukų gavėjų. Pasidalinti savo sunkiai per metus pelnytu uždarbiu ryžtasi net ir mažiausios kiekvieno miestelio įmonės. Vis dėlto didžiosios žiemos šventės Maltos ordino pagalbos tarnybos Ignalinos grupei ne ką lengvesnis metas nei kiti metų laikai – Ignalinoje vyrauja didžiausias nedarbas Lietuvoje, todėl taip reikalinga pagalba iš vietinių verslo atstovų – retas įvykis.

Maltos ordino pagalbos tarnybos Ignalinos grupės vadovė Vida Ektienė pasakoja, kad Ignalinoje, kaip ir visoje šalyje, begalės pagalbos laukiančių žmonių. Šiame miestelyje veikianti Maltos ordino pagalbos tarnybos atstovybė maitina 25 mieste gyvenančius senyvo amžiaus vienišus žmones ir rūpinasi, kad pietūs į namus atkeliautų ir pas dešimtį Didžiasalyje gyvenančių žmonių.

Daugiau nei pusę metų Maltos ordino pagalbos tarnybos Ignalinos grupė, bendradarbiaudama su vienu iš prekybos centrų, įgyvendina projektą, skirtą daugiavaikėms šeimoms. Kiekvieną rytą, išskyrus savaitgalius, prekybos centro atstovai maltiečiams atiduoda maisto produktus, kurių galiojimo laikas baigiasi tos pačios dienos vakare. Padovanotas maistas sukraunamas į savanorio automobilį ir vežamas į paskirstymo vietą, kur viskas rūšiuojama. „Ignalinos rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyrius atrinko 8 daugiavaikes šeimas, kurioms pagalba yra būtiniausia, –pasakoja V.Ektienė. – Tačiau kiekvieną mėnesį maltiečių savanoriui, kuris išvežioja produktus, prireikia bent 30 litrų degalų, o tai kainuoja nemažus pinigus. Kituose miestuose Maltos ordino pagalbos tarnybos grupėms dažnai padeda vietiniai verslininkai, o Ignalinoje visi ypač sunkiai verčiasi, nėra iš ko prašyti finansinės paramos“.

Prieš didžiąsias žiemos šventes iš netoliese įsikūrusios bendrovės „Saerimner“ gauta parama, maltiečiams padovanojo viltį, kad projektas daugiavaikėms šeimoms dėl lėšų benzinui trūkumo nebus nutrauktas. Pasak V.Ektienės, gautų lėšų pakaks apsirūpinti degalais bent pusmetį. „Neturėdami galimybių pasiimti dovanojamo maisto, jį paprasčiausiai prarastume – prekybos centrai, laikydamiesi taisyklių, tokią produkciją išmeta“, – pažymi maltiečių vadovė.

Šio projekto svarbą ir poreikį įrodo gyvenimiški pavyzdžiai. Anot V.Ektienės, šeimos atvyksta pasiimti maisto labai įvairiai. Štai, pavyzdžiui, viena 5 vaikų motina kas antrą dieną maisto pasiimti ateina 7 kilometrus pėsčia. Autobusu važiuoti jai per brangu, vyro šalia nėra – jis paliko moterį gimus neįgaliam jų kūdikiui. Pasitaiko, kad kartu su maisto daviniu gavusios prabangios žuvies – rūkytos lašišos, motinos iš pradžių klausia kokia tai žuvis, o gavusios atsakymą nenoriai ją ima, sakydamos, kad jų vaikai niekada nevalgę tokio keisto produkto ir greičiausiai jos nenorės.“    

Be visus metus trunkančios vienišų, savimi sunkiai pasirūpinti galinčių žmonių globos, Prieš Kalėdas jaunųjų maltiečių grupė eina sveikinti slaugos skyriaus ligonių ir dovanoja jiems arbatos, saldumynų bei vaikų darytus šventinius atvirukus. Per Kalėdas ir Velykas dėmesiu ir dovanomis taip pat pradžiuginami ir vaikų namai. Maltos ordino pagalbos tarnybos Ignalinos grupės nariai kasmet rengia Kūčių vakarienę nemažam būreliui vyresnio amžiaus žmonių – prie šventinio stalo kasmet susirenka 20-30 žmonių. Šiais metais oro sąlygos padiktavo kitokį švenčių scenarijų – specialius šventinius maisto siuntinius nuspręsta žmonėms nugabenti tiesiai į namus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pagalba
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt