Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 10:21

Šventinę nuotaiką apkartina internetiniai sukčiai

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Artėja Šv. Kalėdos, visi panirstame į dovanų pirkimo vajų. Perkame ir internetu, o tai jau nieko nebestebina. Be reikalo, nes dažnai užmiegame, tampame ne tokie budrūs ir galime tapti sukčių aukomis.

Artėja Šv. Kalėdos, visi panirstame į dovanų pirkimo vajų. Perkame ir internetu, o tai jau nieko nebestebina. Be reikalo, nes dažnai užmiegame, tampame ne tokie budrūs ir galime tapti sukčių aukomis.

Beribu.lt (šiuo metu išjungta, duomenų talpyklos administratoriaus sprendimu) – lyg ir niekuo neišsiskirianti internetinė parduotuvė. Atėję, jūs iškart tampate „laimingaisiais“, ir Jums pasiūloma tūkstančio litų nuolaida. Daugumą prekių Jūs įsigysite su 50 proc. ar mažesne nuolaida. Šaunu, pasakysite Jūs? Skaitykite toliau.

Retas iš Jūsų susimąstytų, jog šis tinklalapis tai didelė apgaulė, o net ir susimąstę pagalvotų, jog tai tiesiog akcija, skirta prisirišti lojalius klientus.

Įtarimai gali atsirasti tada, kai perskaitote, jog pinigus bet kokiu atveju reikia persiųsti pardavėjams iš anksto ir ne į parduotuvės sąskaitą, bet į fizinio asmens sąskaitą.

Taipogi įtartina gali pasirodyti tai, jog sąskaitos numeris kinta, jis ne visą laiką toks pat. Nėra galimybės susimokėti kurjeriui, kai tik Jums prekė bus pristatyta į namus. Tinklalapyje taip pat siūlomos montavimo paslaugos ir minima viena iš montavimo darbus atliekančių firmų, tačiau montavimo firmos tinklalapyje, kaip partneriai ši parduotuvė nėra nurodyta.

Nemaža dalis šios svetainės aukomis tapę žmonės – negali nieko padaryti ir jiems tiesiog trūksta žinių apie tai, ką reikėtų daryti.  FNTT – nesidomi, bankai nieko negali padėti, tad ko imtis? Visų pirma, patariama kreiptis į policiją ir rašyti pareiškimus, bei ieškoti bendraminčių. Netylėkite ir nelaukite, kol Jūsų pinigus atkovos kiti. Imkitės visų galimų veiksmų. Taipogi, kreipkitės į Lietuvos kriminalinės policijos biuro nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybą. Jei Jus apgavo vykdant finansines operacijas – kreipkitės ir į FNTT.

Svarbiausia, perkant internetinėje erdvėje, visada pasitikrinti atsiliepimus apie sąskaitos, į kurią pervedate pinigus sąvininką, paskaityti atsiliepimus internete apie pardavėją ir parduotuvę, o jei tokių nėra – sukurti naują temą ir paklausti specialistų arba žmonių, kuriems teko ten apsipirkinėti ir pasitikėti tik tais, kurie turi teigiamą atsiliepimų skaičių. Jokiu būdu, aklai nepasitikėkite atsiliepimais, esančiais pačioje svetainėje ir neskubėkite pirkti.

Labai daug apie pardavėją pasako jo pristatymo ir atsiskaitymo politika bei apmokėjimo sistemos. Jeigu siūloma mokėti pinigus iš anksto ir yra tik galimas pervedimas fiziniam asmeniui – reikėtų būti atsargesniam.

Blogiausia, jog tokios aferos vyksta tuomet, kai artėja šventės. Tėvas vaikui nepasakys, jog senelis dovanų neatnešė todėl, jog jį apgavo perkant inernetu.

Autorius: Vaclovas Vičius

Daugiau šia tema skaitykite čia.

Temos: 1 Nuotaika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt