Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 10:30

Šventinės dienos – įžūlių vagysčių metas

Didžiąsias metų šventes įsivaizduojame kaip ramybės ir poilsio metą, kai visas problemas galime palikti už nugaros. Deja, kartais jos pasiveja ir smogia iš visų jėgų.

Didžiąsias metų šventes įsivaizduojame kaip ramybės ir poilsio metą, kai visas problemas galime palikti už nugaros. Deja, kartais jos pasiveja ir smogia iš visų jėgų. Būtent taip mano šeimai baigėsi pernykštės Kalėdos. Šį straipsnį rašau norėdama padėti kitiems apsisaugoti nuo to, ką teko patirti mums.

Pernai mūsų šventinį džiaugsmą aptemdė itin nemalonus įvykis. Antrąją Kalėdų dieną grįžę iš tėviškės, kurioje valgėm Kūčias ir šventėm Kalėdas, radom visiškai nusiaubtus namus. Pro rūsio langą į mūsų namą patekę vagys išnešė bene visus vertingiausius daiktus: kompiuterius, papuošalus, garso ir vaizdo techniką, brangesnius drabužius, knygas, suvenyrus, indus. Klausiate, kaip įmanoma šitiek išnešti? Mums tai irgi buvo nesuvokiama. Kaip paaiškėjo, greičiausiai vagys į garažą, kurį lengvai buvo galima atidaryti iš vidaus, įvažiavo automobiliu, ir į jį neskubėdami susikrovė visus jiems patikusius daiktus. Baisu prisiminti, kokį siaubingą šoką patyrėme supratę, kad galbūt net kelias dienas mūsų namuose šeimininkavo svetimi, o mes nieko net neįtarėme.

Nieko neįtarė ir kaimynai. Jiems nebuvome pranešę, jog išvykstame, tad į kieme burzgiantį automobilį ar vartus atidarinėjančius žmones jie apskritai nereagavo. Vis dėlto labiausiai kaltinu mūsų apsileidimą. Savo turto apsauga, pripažįstu, beveik visiškai nesirūpinome: kiemo vartų beveik niekada nerakindavome, garažo duris iš vidaus buvo galima atidaryti be rakto, signalizacija seniai buvo atjungta, jokio būsto draudimo, be abejo, neturėjome. Pasitikėjom šarvuotomis durimis ir saugiu rajonu: juk MUMS taip nutikti negali. Vis dėlto nutiko, o to pasekmės buvo labai nemalonios. Todėl ir dalinuosi šia karčia patirtimi, galbūt tai paskatins tokius kaip mes susimąstyti.

Kaip taisyklė, vagys aktyviausi per šventes ir atostogas. Tad nesileiskite užliūliuojami šventinės ramybės ir prieš išvykdami iš namų būtinai pasirūpinkite apsauga: įsirenkite patikimas spynas, nepamirškite jų visų užrakinti, palikite įjungtas apsaugos sistemas, įspėkite kaimynus apie savo išvykimą ir paprašykite jų kartas nuo karto užmesti akį į jūsų namo pusę ir būtinai apsidrauskite savo turtą. Tik gerai pasirūpinę savo namų saugumu galėsite ramiai džiaugtis šventėmis, tuo mes jau įsitikinome, nelinkiu tuo įsitikinti ir jums.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt