Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarptautinė studentų diena LŽŪU (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinės studentų dienos proga LŽŪU Studentų atstovybė surengė nemažai pasikeitimų savojoje Alma Mater.

Lapkričio 17 d. buvo minima Tarptautinė studentų diena. Datos istorija prasidėjo 1941 m., kai Londone vykusiame tarptautiniame studentų suvažiavime prieš fašizmą buvo nuspręsta šią dieną laikyti Tarptautine studentų diena. Ji pasirinkta neatsitiktinai – 1939 m. lapkričio 17 d. tuometėje Čekoslovakijoje vyko studentų pasipriešinimas vokiečių okupacijai. Tą dieną daug drąsių jaunuolių dėl savo ideologinės kovos prieš neteisybę buvo areštuoti, sušaudyti ir daugiau nei 1000 išsiųsti į koncentracijos stovyklas.

Didinga, bet kartu ir liūdna data siekiama suvienyti viso pasaulio studentus, skatinama rengti koncertus ir pasilinksminimus, skirtus šiai dienai paminėti.

LŽŪU Studentų atstovybė rengė nemažai pasikeitimų savojoje Alma Mater. Lapkričio 17 d. studentai laikinai pakeitė visą Universiteto valdžią: rektorių, kanclerį, prorektorių, penkis dekanus ir netgi 23 katedrų vedėjus. Taip pat Universiteto bendruomenės jaunimui buvo patikėta dėstyti keliose paskaitose. Vyko Senato posėdis, kur greta LŽŪU vadovybės sėdėjo jaunieji jų padėjėjai. Po jo dekanų sueigoje buvo diskutuojama studentiškomis temomis. Vakare dienos renginius vainikavo 21 val. III rūmų akvariume Studentų atstovybės organizuotas studentiškas vakarėlis, kuriame studentus linksmino „Bon Jovi“ projektas – „Bon Jeans“ ir DJ Travel.

Nemokamą renginį Universiteto jaunimui dovanojo LŽŪU rektorius prof. habil. dr. Romualdas Deltuvas ir UAB „Agrokoncernas“ prezidentas Ramūnas Karbauskis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt