2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 08 17

Tautų bėgimas suvienijo Šalčininkų miestelio gyventojus

Šių metų rugpjūčio 16 d. beveik 100 Šalčininkų miestelio gyentojų išbėgo centrine gatve „2 km Tautų vienybės bėgime“. Pirmą kartą organizuotas bėgimas, skirtas sveiko gyvenimo bū...

Šių metų rugpjūčio 16 d. beveik 100 Šalčininkų miestelio gyentojų išbėgo centrine gatve „2 km Tautų vienybės bėgime“. Pirmą kartą organizuotas bėgimas, skirtas sveiko gyvenimo būdo ir tarpusavio bendruomeniškumo skatinimui, suvienijo dešimtis bėgikų – nuo jaunuolių iki senolių, kurie buvo lietuviai, lenkai, baltarusiai, rusai, net gruzinai.
Pasak bėgimo organizatorių Šalčininkų kraštas yra ypatingai įvairialypis, kuriame gyvena daug tautų. „Šalčininkai yra labai įdomus ir nepažintas miestas. Gamtos apsupty susipynusios daugelio Rytų Europos šalių kultūros, žmonės kalba ne mažiau nei 3 kalbomis.“ – teigia bėgimo inciatorė Julija Mackevič, aktyvi miestelio jaunimo lyderė, Jaunimo centro „Europroject“ vadovė.
Tautų vienybės bėgimas buvo pirmasis tokio tipo renginys organizuotas Šalčininkų miestelyje ir pasak organizatorių tai tik gera pradžia ilgalaikei tradicijai. „Bėgimo idėja kilo norint savo pavyzdžiu parodyti, kad mūsų kraštas didžiuojasi daugiataute kultūra ir esame draugiški vieni kitų atžvilgiu bei vieningi nepaisant mūsų tautybės, kalbos ar papročių skirtumo. Kaip bebūtų visi esame Lietuvos piliečiai ir mylime šalį kurioje gyvename bei norime jog žmonės vienytusį dėl vieno tikslo – savo miesto ir šalies gerovės. Pasirinkome sportą kaip vieną visus jungiantį simbolį gerai nuotaikai.“ – pasakoja Tomas Jermak, bėgimo organizatorius.
Planuojama, kad Tautų vienybės bėgimas bus organizuojamas kasmet ir dalyviai kviečiami tiek iš visos Lietuvos, tiek kaimyninių valstybių. Žinoma, bėgimo distancija irgi ilgės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt