TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisė ir viešumas: už, prieš ir kodėl

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Kodėl visuomenė laiko teisininkus uždara kasta, kodėl teisėjais, antstoliais, prokurorais, advokatais pasitiki tik mažiau nei pusė Lietuvos piliečių? Apie tai diskutavo žinomi teisininkai, žurnalistai, viešųjų ryšių specialistai ir studentai.

Tradicinės Vilniaus universiteto Teisės fakulteto bendruomenės šventės – teisininkų dienų „TeDi 11“ antroji diena prasidėjo atvira diskusija aktualia tema „Teisė vs. Viešumas“. Apie teisininko reputaciją, įvaizdį ir stereotipus diskutavo žinomi teisininkai, žurnalistai, viešųjų ryšių specialistai ir studentai.

Kodėl visuomenė laiko teisininkus uždara kasta, kodėl teisėjais, antstoliais, prokurorais, advokatais pasitiki tik mažiau nei pusė Lietuvos piliečių, kas lemia tokį mažą visuomenės pasitikėjimą teisininkais ir teisėsaugos sistema? Apie tai svarstė ir savo argumentus dėstė „TeDi 11“ globėjas, teisingumo ministras Remigijus Šimašius, VU Teisės fakulteto prodekanas, Lietuvos teisininkų draugijos pirmininkas Tomas Davulis. Apie tai, ar teisininkai yra Lietuvos elitas ir žmonės, esantys arčiau Dievo karštai polemizavo naujienų agentūros BNS vadovas Artūras Račas. Ar tarp žodžių teisėtumas ir teisingumas visada galima dėti lygybės ženklą svarstė viešųjų ryšių specialistė Dalia Kutraitė – Giedraitienė, o teisės V kurso studentas Johanas Baltrimas bandė rasti aukso vidurį tarp priešingų nuomonių.

Vienu klausimu diskusijos dalyviai buvo vieningi – viešumas yra vertybė savaime ir būtinas teisinei sistemai, tik svarbu kaip tas mechanizmas veikia. Negerai, kai viešumas ir teisė eina lygiagrečiai, nesusikerta. Jei sakysim, išviešinamos vienos ar kitos teisėjų klaidos, pažeidimai, o niekas už tai taip ir neatsako, viskas lieka senose vietose.

„Mes, „TeDi 11“ organizatoriai net nesitikėjome tokio didelio studentų susidomėjimo šia diskusija. Susirinkęs gausus jų būrys patvirtino temos aktualumą. Diskusija studentams sukėlė daug minčių, iškėlė daug naujų klausimų. Ne vienas susimąstė, ar galėtų išvardinti bent 3 priežastis, kodėl reikėtų pasitikėti teismais, ar klaidą padaręs teisėjas turi atsiprašyti ir ne todėl, kad taip liepia įstatymas“, – įspūdžiais dalijosi renginį organizavusios VU Teisės fakulteto Studentų atstovybės pirmininkė Jelena Larionova.

Jau 33 kartą rengiamose teisininkų dienose šiemet studentai ir dėstytojai grumėsi protmūšyje, po visą Vilnių ieškojo paslėptų pėdsakų naktinėse orientacinėse varžybose, dėl vertingų prizų azartiškai rungėsi aukcione, „TeDi 11“ kulminacija – vakarinė dalis „Viskas įmanoma“ šėlo menų laboratorijoje „Propaganda“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt