Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Televizijos laidų vedėjos Daivos Tamošiūnaitės įspūdžiai iš kelionių po Lietuvą su VO „Gelbėkit vaikus“

Šaltinis: 15min
0
A A

Daivos Tamošiūnaitės įspūdžiai iš kelionių po Lietuvą su VO „Gelbėkit vaikus“ Su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovėmis toliau keliaudamos per Lietuvą, lankydamos...

Daivos Tamošiūnaitės įspūdžiai iš kelionių po Lietuvą su VO „Gelbėkit vaikus“

Su organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovėmis toliau keliaudamos per Lietuvą, lankydamos daugiavaikes šeimas, užsukome į Paparčius, esančius Kaišiadorių rajone. Dienos centro vadovė Rūta pasiūlė mums susipažinti su viena, nuošaliai įsikūrusia daugiavaike šeima.

Nustebino apie kuklų namelį išsirikiavusios vonios, kubilai, kibirai... Pasirodo, šeima surinkinėja lietaus vandenį. Kodėl? Pamatėm kažką panašaus į šulinį. Bet tai buvo į žemę įleista, daug tonų vandens talpinanti statinė, kurioje teliuskavo purvina, ruda, vandeniu vadinama pliurzė. Kadaise čia buvo švaraus geriamo vandens talpykla, kurią pripildyti irgi nebuvo paprasta. Reikėjo užsakinėti vandenvežę. Tuo murzinu vandeniu girdomas arkliukas, kurį turi šeima, laistomi daržai. Surinktame liedaus vandenyje skalbiami drabužiai, prausiamasi.

O kur šeima semia geriamą vandenį? O gi kaimynų šulinyje. Kaimynų, kurių troba vos matyti . Sunku įsivaizduoti kaip tokį atstumą reikia parlinguoti su kibirais. Žinoma, nėra lengva, todėl šeima vandenį taupo. Gyvenantys mieste ir turintys vandentiekį, stebėdami bėgančią vandens srovelę iš čiaupo, geriausiu atveju skaičiuoja pinigus, kuriuos turi sumokėti už kubą vandens, bet niekada nereikia baimintis, kad vanduo baigsis. Juk Lietuvoje gyvenam, kuo kuo, bet esam turtingi švariu gruntiniu vandeniu!

Mama Audra prisimena, kad kažkas kažkada ieškojo vietos šuliniui. Pavaikščioję su virgulėmis nusprendė, kad šulinio nėra kaip kasti, nes trukdys kažkuriame gylyje esantis taip vadinamo „plaukiojančio“ smėlio sluoksnis. Bet nesinori tikėti, kad šiandien, esant naujoms technologijoms, negalima surasti šuliniui vietos.

Ori šeima nesiskundė visomis pasaulio bėdomis, suprasdama, kad visi jų vienokių ar kitokių turi. Bet iš kuklios būties aišku, kad net ir suradus šuliniui vietą, patiems sunkiai pavyktų organizuoti jo iškasimą.

Dvi paauglės mergaitės lanko dienos centrą ir mėgaujasi civilizuoto gyvenimo privalumais. Ir tądien po pokalbio pasiprašė nuvežamos iki centro. O berniukas... Labai iškalbingai apie jo svajones gyvenime bylojo ant sienos prie lovos pakabintas paaugliukų dievinamos grupės „One direction“ plakatas...

Regis, kasdien džiaugiamės taip sparčiai modernėjančia buitimi, kuri dėl suteikiamų patogų tiesiog nebegali kelti problemų. Regis, tik šaltuoju sezonu ar iš pilko dangaus pasipilančiu lietumi vis skundžiamės (nes tai gadina nuotaiką ir ką tik nusipirktus naujus batus). Pasirodo, visai šalia mūsų yra žmonių, kurie svajoja, kad lytų. Nes tai reiškia, kad tądien vienu rūpesčiu bus mažiau.

Norintys ir galintys padėti šeimai Kaišiadorių raj., visą spalio mėnesį gali aukoti trumpaisiais numeriais 1416 (2 Lt); 1417 (5 Lt); pervedant norimą sumą aukojimo portale www.aukok.lt arba koncerto, kurį spalio 19 d. per LNK transliuosime iš prekybos ir laisvalaikio centro „Mega”, metu.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt