Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trečioji patirtis arba kaip 30 jaunuolių „šešėlyje“ dirbo...

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau trečius metus iš eilės organizuojamas projektas „Moksleiviai - į Vyriausybę" šiemet sutraukė gausų interesantų būrį, iš kurių tik 30 laimingųjų buvo atrinkti atlikti praktiką Lietuvos Respublikos ministerijose, dirbti „šešėlinėje" Vyriausybėje.

„Žinau viską" talentingas žurnalistas Ramūnas Jakubauskas

Jau trečius metus iš eilės organizuojamas projektas „Moksleiviai - į Vyriausybę" šiemet sutraukė gausų interesantų būrį, iš kurių tik 30 laimingųjų buvo atrinkti atlikti praktiką Lietuvos Respublikos ministerijose, dirbti „šešėlinėje" Vyriausybėje.

Kaip jie ten pateko? Patekimo būdas į projektą labai paprastas. Visi, kurie save įsivaizdavo save kaip atliekančius praktiką vienoje ar kitoje ministerijoje, turėjo užpildyti anketą internete www.moksleiviaivyriausybeje.lt ir laukti, kol kompetentinga komisija atrinks 30 žmonių, kuriems ir atsivers puiki galimybė iš arti susipažinti su ministerijų darbu. Beje, projekte galėjo dalyvauti tik 11 arba 12 klasių baigę mokiniai.

Nestigo būsimų politikų Kalbant apie šiuos metus verta paminėti, jog dauguma laimingųjų buvo ką tik „iškepti" studentai, kurie vos spėjo baigti mokyklas ar gimnazijas ir pasirašyti sutartis su universitetais, taip pat šiemet tarp 30 projekto dalyvių bemaž trečdalį sudarė būsimi Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto pirmakursiai. Žinoma, buvo ir būsimų abiturientų, ir būsimų teisininkų, gydytojų, žurnalistų ir t.t. Tiesą sakant, į projektą susirinko įvairių žmonių, neabejingų šiandieninei politikai Lietuvoje, nepriklausomai, kokį ateities kelią jie pasirinko.

Varginanti savaitė Užmigti ant sėkmės vainikų projekto dalyviai neturėjo kada. Jų laukė varginanti ir sunki savaitė tiek fiziškai, tiek morališkai. Dalyviai tikrai pajuto, su kuo yra valgoma politinė duona ir kuo ji užgeriama. Tačiau netgi po ilgų pokalbių su įvairiais pareigūnais, valstybės tarnautojais, klaidžiojimo ministerijų koridoriais atsirasdavo jėgų ir trumpiems dienų aptarimams, ir tinklaraščio pildymui. Projekto dalyviai pasijuto kaip tikri valstybės tarnautojai, kurie mažai miega naktimis ir daug bei kantriai dirba...

Iš arčiau Laimingieji pagal savo pasirinktas ministerijas buvo paskirstyti į jas. Dalyviai iš arti pamatė, pajuto, apuostė ministerijų, departamentų prie ministerijų ir kitų institucijų darbą. Nesvarbu, kaip kiekviena jų galėjo save pristatyti, visi buvo kupini įspūdžių ir „karštų" patyrimų. O iš nuovargio buvo galima spręsti, jog netgi projekto dalyviu būti sunku, ką jau kalbėti apie tikrus valstybės tarnautojus. Kaip ten bebūtų, visi projekto dalyviai su šypsenomis pasitiko paskutinį „Šešėlinės Vyriausybės" posėdį, tačiau tai reiškė ne jų troškimą kuo greičiau keliauti namo, o kad savaitė, praleista su įdomiais žmonėmis besidomint valdžios darbu, buvo produktyvi.

Unikali sistema Verta pažymėti, jog projektas gyvuoja tik savanorišku pagrindu. Jį kuruoja keletas asmenų iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės, o organizaciniais dalykais rūpinasi iš keleto iniciatyvių praėjusių metu dalyvių suburta komanda. Organizatoriai į kišenę neįsideda nė cento, todėl šis projektas nieko nekainuoja mokesčių mokėtojams, tačiau projektas - puikus pavyzdys, kaip be didelių lėšų galima organizuoti iš tiesų rimtą ir perspektyvų renginį.

Tinklaraštis Kiekvieną vakarą nemaža dalis projekto dalyvių pildė tinklaraštį, kurio įrašus gali rasti internete, adresu www.moksleiviaivyriausybeje.lt, todėl jeigu įdomu paskaityti šviežias istorijas apie patirtus įspūdžius, verta apsilankyti ten. Beje, jeigu sugalvosi dalyvauti projekte, nevertėtų pamiršti šio puslapio adreso ir kitąmet. Ten talpinama anketa, kurią reikės užpildyti turbūt ateinantį liepos mėnesį.

Tikslas ir rezultatas Šiųmetinis renginys turėjo ir dar vieną tikslą - paruošti idėjos projektą „Lietuva 2030" strategijai. Dalyviai buvo tokie aktyvūs, jog paruošė net du: mokinių savivaldos gerinimo projektą ir visuomenei naudingų darbų projektą. Abu projektai susilaukė palankių įvertinimų ir buvo priimti paskutinio posėdžio metu.

Taigi dalyvių atsiliepimai apie projektą verčia susimąstyti: visi kaip susitarę tvirtino, jog tai buvo bene didžiausias nuotykis jų gyvenime, neeilinė patirtis. Šiemet projekto organizavimas buvo aukšto lygio, todėl projekto kartelė buvo užkelta dar aukščiau. Kažin, ką projektas pasiūlys kitąmet, tačiau jau dabar aišku, jog dalyvių atrankos komisijai teks skaityti vis daugiau ir daugiau anketų.

„Žinau viską" yra jaunųjų žurnalistų tinklas, sukurtas jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Lietuva ir ES programos „Veiklus jaunimas" iniciatyva. Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Programa „Veiklus jaunimas" suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansinę paramą jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt