TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tytuvėnų „Retro popietėje“ – sugrįžimas į praeitį (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar galima sugrįžti į praeitį? Žinoma, ne, tačiau yra būdų pajusti praeities dvasią, pamatyti tai, kas buvo madinga, gražu, patogu, išgirsti praėjusių dienų muziką...

Ar galima sugrįžti į praeitį? Žinoma, ne, tačiau yra būdų pajusti praeities dvasią, pamatyti tai, kas buvo madinga, gražu, patogu, išgirsti praėjusių dienų muziką. Tokių galimybių ieškojo Tytuvėnų šviesuolė poetė Teresė Rimulaitytė, organizuodama literatūrinę-muzikinę retro popietę savo pažįstamiems ir draugams, buvusiems kolegoms ir savo krašto literatams. Popietė vyko regioninio parko direkcijos salėje. Į uždarą renginį gavę vardinius kvietimus susirinko pasipuošę viešnios ir svečiai.

Popietę pradėjo pati organizatorė. Padėkojusi visiems, kad atvyko, poetė pakvietė įvadinio žodžio Tytuvėnų kleboną R. Žaromską. Jis palinkėjo šviesios nuotaikos, gražaus pasibuvimo drauge. Toliau per gyvenimo stoteles vedė bibliotekininkė scenarijaus autorė Dalia Galbuogienė ir literatas Viktoras Gulbinas. Tos stotelės labai įvairios: Meilė, stotelė, kurioje susitinka vyras ir moteris, Laimė, Draugystė, Gimtinė. Kiekviena jų pažymėta posmais, dainomis, literatūrinėmis-muzikinėmis kompozicijomis, romansais ar tiesiog nuoširdžiais svečių žodžiais. Paskutinė stotelė, kurioje visi svečiai „išlipo“ – Gyvenimas, margas kaip pakelės akmenėliai.

Renginio sumanytoja iš įvairių Kelmės rajono vietų pasikvietė savo bičiulius literatus Iloną Bumblauskienę, Jadvygą Šimkienę, Birutę Volskytę, Ameliją Miltenienę, Edvardą Stankų, Liuciją Kelpšienę, Juliją Butkienę, Liuciną Nacienę ir viešnią iš Panevėžio rajono Zinaidą Dilytę-Jurėnienę ne tik pabūti su kitais, bet ir pasidalinti savo kūrybos aruodų lobiais. Nuoširdūs gyvenimo įvairovės fontanėliai tryško iš jautrių poetų sielų, jaudino, stebino ar kvietė nusišypsoti popietės dalyvius. Nebuvo abejingų, kai vyro ir moters gyvenimiškai poetišką meilės dialogą savo posmais ir muzikiniais-aktoriniais gebėjimais perteikė I.Bumblauskienė ir V.Gulbinas. Amžinas dviejų žmonių pokalbis, amžinos nesenstančios problemos... Dvi bičiulės, tytuvėniškė T.Rimulaitytė ir kelmiškė A.Miltenienė, popietėje atliko romansų ir liaudies dainų. Kartu dainavo ir popietės dalyviai.

Ramaus ir subtilaus renginio laikas bėgo nepastebimai. Organizatorei už maloniai praleistą laiką dėkojo Tytuvėnų regioninio parko direktorius Vyt.Stonys, mokytojų–senjorų sambūrio „Raskila“ atstovė T.Barkauskienė, svečių atstovas P.Buchas ir kiti. Po oficialiosios dalies svečiai vaišinosi saldumynais, vaisiais ir arbata, dainavo jaunystės dainas, šnekučiavosi. Iš susitikimo kiekvienas tarsi išsinešė draugystės ir meilės,  ramybės ir kilnumo bei tikros pagarbos kuriantiems ir nepailstantiems nebe pirmos jaunystės ir jauniems žmonėms.

Straipsnio ir nuotraukų autorė – Bronislava Buchienė.

www.zemaitijosgidas.lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt