Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

UAB „Grinda“ darbuotojų psichologinis teroras prieš LGGD savanorius

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

UAB „Grinda“ teritorijoje nuo 2009 m. lapkričio 23 d. įsikūrę gyvybės vagonėliai, kuriuose humaniškų tikslų vedami bei į darnų savanorių kolektyvą susibūrę žmonės kovoja už beglobių gyvūnų teises ir gyvybes, paskutiniu metu yra tiesiog bandomi išstumti visais įmanomais būdais.

UAB „Grinda“ teritorijoje nuo 2009 m. lapkričio 23 d. įsikūrę gyvybės vagonėliai, kuriuose humaniškų tikslų vedami bei į darnų savanorių kolektyvą susibūrę žmonės kovoja už beglobių gyvūnų teises ir gyvybes, paskutiniu metu yra tiesiog bandomi išstumti visais įmanomais būdais.

Geranoriškumo kauke prisidengusi UAB „Grinda“ (Vilniaus miesto benamių gyvūnų sanitarinė tarnyba), įsileidusi vagonėlius į savo teritoriją, nustojo vaidinti, bei labai atvirai pradėjo naudoti psichologinį terorą prieš Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus (LGGD VS) savanorius.

Šiuo metu tarp UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojų bei LGGD VS savanorių įsiplieskęs žodinis konfliktas pasiekė aukščiausią tašką. Tai sukėlė daug emocijų ir, plečiantis konfliktui, šiuo metu yra svarbu visa tai išsakyti ir platesnei visuomenės auditorijai.

UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojai pradėjo psichologines atakas prieš LGGD savanorius vien dėl to, kad jie vykdo organizacijos išsikeltus tikslus, t. y. šviečia ir informuoja visuomenę apie būtiną humanišką elgesį su gyvūnais,  propaguoja  sterilizaciją ir kastraciją. UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojai, net neišgirdę, kaip ir apie ką  LGGD savanoriai kalba su žmonėmis, nešančiais į UAB „Grinda“ savo arba rastus gyvūnus, pastaruoju metu pradėjo psichologinius antpuolius prieš savanorius. Pastebėję, kad LGGD savanoriai kalbasi su žmonėmis informuodami juos apie UAB „Grinda“ ir LGGD VS veiklą,  UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojai užsipuola savanorius bei aiškina, jog jie neturi teisės kalbėti su žmonėmis bei informuoti juos apie sterilizacijos ir kastracijos galimybes (kas padeda išvengti nepageidaujamo prieauglio), neturi teisės pasiūlyti alternatyvių dovanojimo būdų nebeturint galimybės laikyti savo augintinių ir pan. UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojai neleidžia kalbėtis su žmonėmis ir neleidžia pasiteirauti žmonių, kokios priežastys paskatino atiduoti gyvūną į UAB „Grinda“ sanitarinę tarnybą.

Šiuo metu dalis savanorių yra nepilnamečiai, ir, prasidėjus konfliktui, UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojų įbauginti, jie bijo ateiti vieni ar pasilikti LGGD gyvybės vagonėliuose. UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojų šie pasiaukojantys ir geranoriški nepilnamečiai vaikai, Lietuvos jaunoji perspektyvioji karta – LGGD savanoriai, prižiūrintys beglobius gyvūnus, yra vadinami „pienburniais, su dar nenudžiūvusiu motinos  pienu ant burnos“ ir „neprotaujančiais, kurie yra „pripompuoti vyresniųjų savanorių sąmokslų prieš juos“.  UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojams lengviausia savo  psichologinį terorą taikyti šiems nepilnamečius vaikams-LGGD savanoriams, kurie nuo tokių antpuolių  gali  tik sutrikti ir išsigąsti. Vyresniųjų savanorių jie taip pat jau nebelaiko žmonėmis. Ir apskritai, šių besiaukojančių ir iš idėjos dirbančių LGGD savanorių požiūris bei moralinės vertybės ir prioritetai kardinaliai skiriasi nuo UAB „Grinda“ sampratos, ir dėl to UAB „Grinda“ darbuotojai niekaip negali suprasti, dėl ko yra vargstama, ir dėl ko yra stengiamasi.

Ilgai tylėjome apie UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos darbuotojų nepagarbą bei įžeidų elgesį su LGGD savanoriais, nes bandėme kiek galima diplomatiškiau bendradarbiauti su UAB „Grinda“ sanitarine tarnyba, tačiau toliau tylėti nebegalime.

UAB „Grinda“ sanitarinės tarnybos direktorius Vladas Masiulis UAB „Grinda“ Vilniaus benamių gyvūnų sanitarinę tarnybą  laiko savo asmenine  nuosavybe bei savo iniciatyva bando įvesti šioje teritorijoje taisykles, kurios prieštarauja demokratinės visuomenės ir teisinės valstybės nuostatoms.  Ir kaip galima vadinti „sava teritorija“ įstaigą, kuri išlaikoma iš mūsų visų mokamų valstybei mokesčių? UAB „Grinda“ sanitarinė tarnyba visais įmanomais būdais bando  atimti iš žmonių žodžio laisvę ir teisę į informaciją jau nekalbant apie benamių gyvūnų teises, kurių ,,Grindoje“ yra nepaisoma.

LGGD savanoriai, kasdien susiduriantys su daugybe atvejų, kada žmonės atneša savus arba rastus gyvūnus priduoti į UAB „Grinda“ sanitarinę tarnybą,  turi teisę paklausti apie priežastis, paskatinusias atsisakyti daugelį metų augintų gyvūnų, turi teisę informuoti  apie alternatyvius gyvūno dovanojimo, prieauglio reguliavimo, elgesio su rastu ar savu gyvūnu būdus. Tuo tarpu tai išklausęs žmogus turi teisę pasielgti taip, kaip jis nusprendžia, žinodamas visus už ir prieš.

Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyrius  turi teisę perspėti, jog į UAB „Grinda“ sanitarinę tarnybą atnešti maži šuniukai ir kačiukai neišgyvens, jų mirtingumas siekia 98%.  Priklausomai nuo suaugusių gyvūnų imuniteto ir streso lygio nuo įvairių ligų  ir kitų faktorių numirs per karantinavimo laikotarpį taip pat didžiulis ten patekusių gyvūnų skaičius. Pagal savo atliekamas funkcijas, t. y. „sugautiems valkataujantiems gyvūnams suteikti laikiną prieglaudą ir, esant reikalui, pirmąją veterinarinę pagalbą“ UAB „Grinda“ sanitarinė tarnyba negali imti neskiepyto gyvūno iš namų. Deja, šios taisyklės nesilaikoma. Ramia sąžine jie ima iš namų atneštus gyvūnus be kompleksinio skiepo arba paskiepytus atidavimo dieną, kas dar labiau sumažina gyvūno šansus išgyventi.

Pasak Vlado Masiulio, mes, savanoriai, esame paskendę rožinėse svajonėse ir nieko nesuprantame apie gyvenimą. Nieko kito nedarome, tik šmeižiame juos be jokio pagrindo. Kitaip tariant, vadina mus melagiais. Bet faktai kalba patys už save...

Iš viso labai stebėtina, kaip  savivaldybė toleruoja, finansuoja bei  leidžia buvoti tokiems sovietinio palikimo pavyzdžiams, kurie nebetinka dabartinei mūsų valstybei, kuri siekia progresyvių naujovių, tobulėjimo. Leidžia niekinti, žeminti savo piliečius, mokesčių mokėtojus, terorizuoti jaunąją kartą.

LGGD VS jau pateikė savivaldybei prieš keletą savaičių gyvūnų gaudymo, laikymo ir priežiūros planą, kuriame žymiai mažesnėmis sąnaudomis apsiima vykdyti šią funkciją.

Jei į tai bus nereaguojama ir neatsižvelgiama, jei nebus sustabdytas „Grindos“ „gyvūnų priežiūros“ mechanizmas, nebus diegiami humaniški beglobių gyvūnų prieauglio reguliavimo metodai, mums, LGGD VS, neliks nieko kito, kaip pradėti organizuoti protesto akcijas, kreiptis į pasaulines gyvūnų teisių organizacijas bei pradėti rimtas teisybės paieškas tarptautiniuose teismuose.

Kam kyla daugiau klausimų, siūlome apsilankyti UAB „Grinda“ patalpose bei savomis akimis išvysti gyvūnų laikymo sąlygas, psicho klimatą šioje įstaigoje. Taip pat siūlome pasidomėti atsidūrusių Grindoje gyvūnų išgyvenimo trukme, bei jų likimais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Terorizmas
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt