Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukmergės viešojoje bibliotekoje – žvilgsnis į Lenkijos kalnus (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Ukmergės viešojoje Vlado Šlaito bibliotekoje atidaryta filologės, vertėjos, redaktorės, Inez Batura fotografijų paroda „Lenkijos kalnai kviečia“. Pasidžiaugti vizualaus meno išraiška susirinko būrelis kultūros vingius mylinčių ukmergiškių.

Antradienį Ukmergės viešojoje Vlado Šlaito bibliotekoje atidaryta Vilniuje esančio Lenkijos instituto inicijuota filologės, vertėjos, redaktorės, Inez Batura fotografijų paroda „Lenkijos kalnai kviečia“. Pasidžiaugti vizualaus meno išraiška susirinko būrelis kultūros vingius mylinčių ukmergiškių.

Bibliotekos direktorė R.Griškevičienė, pristatydama renginio svečius – Lenkijos instituto direktorę dr. M.Kasner ir šios parodos koordinatorių A.Kierulis, kalbėjo, jog parodai buvo ruoštasi nuo praėjusių metų rudens, tačiau derinant laiką pakliūta į šį momentą.

Anot A.Kierulis, idėja Lietuvai parodyti Lenkijos kalnus kilo prieš porą metų per Kaune vykusį fotografijų festivalį, kuriame jam pasitaikė galimybė susipažinti su Ukmergėje eksponuojamos parodos „kaltininkėsvyru, kuris ir nukreipė Lenkijos instituto Vilniuje darbuotojus su šia moterimi glaudesnio bendradarbiavimo link.

Paroda „Lenkijos kalnai kviečia“ per Lietuvą keliauja jau nuo 2009 m. spalio mėn., įgyvendindama tikslą lietuviams pristatyti unikalų Lenkijos peizažą: „bendradarbiavimas tarp šalių visuomet prasideda nuo pažinimo, kartu tai yra ir kvietimas atvykti į Lenkiją, nes pačios nuotraukos jau savaime atveria atitinkamą erdvę“, – akcentavo dr. M.Kasner. Susirinkusiems ji kalbėjo, jog jos vadovaujamas Lenkijos institutas toli gražu nedirba tik Vilniuje – vienas iš svarbiausių jo uždavinių būti apskritai Lietuvoje, o bendradarbiavimas švietimo plotmėje galintis šitai geriausiai įprasminti.

I.Batura iš viso buvo pateikusi net 120 nuotraukų, iš kurių eksponavimui buvo pasirinkta 30. Autorės darbai keliauja iš vienos Lietuvos bibliotekos į kitą. Tikimasi, kad bibliotekos lankytojas, skaitytojas, jaunosios kartos atstovas tokiu būdu daugiau sužinos apie mūsų kaimynę šalį. Anot parodos kuratoriaus A.Kierulis, Lenkijos kalnai mums tikrai mažai pažįstami greičiausiai dėl to, kad Lietuvoje labiau reklamuojami Slovakijos kalnai, nors abiejų šalių atvejais mes kalbame apie tuos pačius – Tatrų kalnus.

Renginio svečiai užsiminė ir apie dar vieną – būsimąjį Ukmergės bibliotekos ir Lenkijos instituto projektą – balandžio mėn. ruošiamą atidaryti Lenkijos pašto paruoštą parodą, kurioje pristatomas popiežiaus Jono Pauliaus II mokymas ir palikimas. „Kita paroda bus tarytum šios tęsinys – popiežius labai mėgo kalnus“, – akcentavo A.Kierulis.

Straipsnio autorė Vitalija Čepaitė

Nuotraukų autorė – Melanija Širvienė

www.aukstaitijosgidas.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt