Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 9d. 10:41

Užgavėnių šventė Kauno Dainavos vidurinėje mokykloje (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Kauno Dainavos vidurinės mokyklos mokiniai jau šaukiasi tikrojo pavasario. Mokykloje šurmuliavo persirengėliai, kurie šokiais ir žaidimais varė žiemą iš kiemo!

Kauno Dainavos vidurinės mokyklos mokiniai jau šaukiasi tikrojo pavasario. Mokykloje šurmuliavo persirengėliai, kurie šokiais ir žaidimais varė žiemą iš kiemo!

Užgavėnės – linksma, nuotaikinga, garsi žiemos palydų šventė. Senovėje žmonės galvojo, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis. Tad Užgavėnės ir buvo žiemos išvarymo šventė. Svarbiausias šios šventės akcentas – linksmumas, todėl  jai  pradinių klasių mokiniai ruošėsi iš anksto: susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis, išbandė papje maše techniką kurdami kaukes.

Kokie išradingi mūsų mokiniai! Savo kūrybiškumą ir išradingumą trečiokai ir ketvirtokai  pademonstravo mokyklos bendruomenei kaukių parodoje.  Į mus žvelgė Užgavėnių personažai, atsikišusiais retais dantimis, didelėmis kumpomis nosimis, besijuokiantys ar iškreipti pykčio. Šventės dieną  visi, išsiilgę saulės šilumos, prisikepę blynų, su gera nuotaika, „pasipuošę“ iš palėpių ištrauktais senais drabužiais ir kaukėmis,  kad atrodytų keistai, juokingai ir baisiai, patraukė į mokyklos stadioną gąsdinti žiemos. Į persirengėlių būrį įsijungė mažieji lopšelio–darželio „Želmenėlis“ ugdytiniai. Šokant ratelius dundėjo žemė, nuo triukšmo, tarškynių, švilpynių aidėjo mikrorajonas. Gera nuotaika dalijomės su praeiviais. Deganti Morė kėlė susižavėjimo šūksnius. Vėliau linksmybės persikėlė į mokyklą. Kad visus metus būtume sotūs, prisivalgėme blynų ir kitų skanėstų. Šventę baigėme nuotaikinga diskoteka.

Kauno Dainavos vidurinės mokyklos mokiniai žiemą išvijo!  Graži buvo žiema, bet laikas užleisti vietą pavasariui!

Informaciją pateikė R.Barkauskienė, A.Komisaraitienė, V.Masaitienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt