Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsieniečių sukčių porelė vilioja pinigus iš patiklių merginų

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Užsieniečių sukčių porelė vilioja pinigus iš patiklių merginų.

Turite neišreikštų aktorystės gebėjimų, drebančias rankas, dramatišką veidą, atkaklumo ir iškalbą? Praturtėsite. Čia pat, Lietuvoje.

1 situacija: 2010 m. gruodis. Vilniaus autobusų stoties pakraštys (šalia „Čili pica“)

Auka: 24 m. mergina

Jauna (22-25 m.) porelė, prisistatanti kaip atvykusi iš Izraelio, beviltiškai kalbina praeivius ir prašo pagalbos. Gana puikia anglų kalba chaotišką nenutrūkstantį minčių ir faktų srautą lieja jaunuolis, viskam užbėgantis už akių: „Mus vakar apvogė vakarėlyje. Visi čia tokie grubūs, niekas mumis netiki. Šiandien įsiprašėme permiegoti pas vieną tetulę hostelyje. Iš kitos vietos, kur buvome apsistoję anksčiau, mus išvarė. Mums būtinai reikia nuvykti į Rygą, pas jus nėra Izraelio ambasados. Ten mumis pasirūpins. Reikia surinkti 90 litų, o mes va, (iš kišenės ištraukia suglamžytus banknotus ir kelis metalinius pinigus) turime tik 14 litų. Jau tuoj sutems, iki autobuso liko kelios valandos, kur mes miegosime? Aš grąžinsiu! Tik kadangi man viską pavogė – ir kompiuterį, ir mobilų – viską, neturiu, kaip susisiekti su draugais. Kompiuteryje buvo mano ilgai rašytas mokslinis darbas! Mums šokas, mes alkani, sušalę. Viską grąžinsim, tikrai. Va, mano elektroninis paštas, vardas ir pavardė, susirasi mane „Facebook“. Ir t.t., ir t.t.

Jie žino, kada važiuoja autobusai į Rygą, „hostelių“ pavadinimus, jie turi vardus, pavardes, sušalusias rankas, šlapius batus, „Facebook“ anketą (apie ją truputį vėliau), e. paštą, šeimyninę dramą (jaunuolis savo panelei: „Kodėl tu niekada nebendrauji su žmonėmis? Kodėl aš visada turiu stengtis už mus abu? Aš pavargau, argi mes taip nugyvensim visą gyvenimą? Poroje abu turi būti lygūs!“), profilaktiškai įterpia kelis žodžius rusiškai ir nė sekundei nenustoja kalbėti.

Žala – 20 Lt ir pietūs dviems.

2 situacija: 2011 m. vasaris. Šalia „Maximos“, esančios Mindaugo gatvėje, Vilniuje.

Auka: 25 m. mergina

Jaunuolis, besiblaškantis prekybos centro automobilių aikštelėje (ir vėl) beviltiškai kalbina praeivius ir prašo pagalbos. Maniera ta pati, išvaizda pakoreguota (skusta galva). Panelės šįkart nėra. Istorija panaši: „Man ką tik iš rankos išpūtė paskutinius mano pinigus, kurių taip reikia kelionei į Rygą. Pas jus nėra Izraelio ambasados, o man būtinai reikia ten nukakti. Aš va, parduotuvėje pirkau šokoladuką, esu labai išalkęs, išėjęs nespėjau pinigų susidėti į piniginę ir man juos išpūtė!“ ir t.t., ir t.t. Jis turi vardą, e. paštą, „Facebook“ anketą, drebančias, sustirusias rankas, dramatišką veidą, iškalbą ir faktus.

Žala – 40 Lt.

Tai ar yra šitoj istorijoj nors kažkas tikro?

„Facebook“ anketa yra sukurta Emmanuel Greenberg vardu. Yra įkelta abiejų jaunuolių nuotrauka. Vardas bei pavardė lyg ir žydiška. Tik kažkodėl anketa visiškai tuščia – be nuotraukos nieko daugiau ir nėra. Į draugus prašykis, laiškais atakuok, kiek tik širdis geidžia – niekas neatsilieps.

E. paštas baigiasi night.ru. Egzistuojančios tokios e. pašto sistemos lyg ir nerasta. Tik kažkodėl taip vadinasi svetainė rusų kalba apie kultūrą. Kultūringa apgaulė, nieko nepridursi.

Pasimokykite iš svetimų klaidų, kad jokių jaunuolių kelionių į Rygą finansuoti nereikia. Ir niekada nereikėjo.

(„Facebook“ puslapyje esanti porelės nuotrauka)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt