Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasarą Kelmėje vyks kultūrinių pastatų renovacijos

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

XIX amžiuje romantinio stiliaus dvaru bei turtinga biblioteka garsėjęs Pagryžuvio kaimas, šiandien tik blankus praėjusiais amžiais gyvavusios gyvenvietės šešėlis. Kasmet...

XIX amžiuje romantinio stiliaus dvaru bei turtinga biblioteka garsėjęs Pagryžuvio kaimas, šiandien tik blankus praėjusiais amžiais gyvavusios gyvenvietės šešėlis. Kasmet renovacijos darbų laukianti visuomeninės paskirties pastatų eilė netrumpėja dėl lėšų trūkumo.

Kelmės rajone įsikūręs Tytuvėnų kultūros centro Pagryžuvio filialas – bene didžiausią galvos skausmą savivaldybės darbuotojams ir Tytuvėnų apylinkių seniūnijai keliantis pastatas. Siekiant išsaugoti didžiausią kultūrinės paskirties pastatą Kelmės rajone – vadinamuosius Pagryžuvio kultūros rūmus - 2006 metais buvo pradėti ilgalaikių investicijų pareikalavę remonto darbai. Tytuvėnų apylinkių seniūno aktyvumas bei Kelmės rajono savivaldybės ir Kelmės rajone veikiančios įmonės „Saerimner“ finansavimas tapo trimis svarbiausiais ramsčiais, kurių dėka buvo įsigyta naujos techninės įrangos bei pradėtas kone avarinės būklės kultūros namų stogo tvarkymas, pakeisti langai bei apšiltintos pastato sienos.

Ilgamečio rėmėjo „Saerimner“ skirtus 20 000 Litų, Kelmės rajono savivaldybė nusprendė po lygiai paskirstyti ne tik Pagryžuvio kultūros rūmų renovacijai, bet ir šios gyvenvietės pradinės mokyklos langų pakeitimui, ką ir ruošiamasi artimiausiu metu įgyvendinti. Virš 50 mokinukų turinti ugdymo įstaiga, prieš keletą metų gavusi „Saerimner“ finansavimą, suremontavo mokinių valgymo patalpą, nusipirko reikiamus baldus, tačiau spėjo pasikeisti tik pusę visų mokyklos langų.

Antruoju mokyklos renovacijos etapu, mažiesiems dar besidžiaugiant vasaros atostogomis, bus pabaigti langų keitimo darbai. Kelmės rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Irena Janušienė sako, kad pakeitus mokyklos langus, jau planuojami ir kiti Pagryžuvio pradinės mokyklos renovacijos darbai – remonto prašosi ir sporto salė kur būtina pakeisti langus, atnaujinti apšvietimo sistemas, pakeisti grindis. Visi šie darbai, ko gero, ir vėl priklausys tik nuo geradarių paramos. Rajono savivaldybė dėl sunkios ekonominės padėties šalyje, nebegali vykdyti panašaus pobūdžio finansavimo, o iš mokinių tėvų susirinktų 2% pajamų mokesčio dalies, lėšų užtenka tik minimaliam mokyklos remontui. Dauguma mokykloje besimokančių vaikų tėvų yra bedarbiai, tad surinkti svarią sumą mokyklos renovacijai, be finansiškai paremiančių geradarių, tampa misija neįmanoma.

Kelmės rajono savivaldybė, gavusi finansinę paramą iš bendrovės „Saerimner“, ketina sutvarkyti ir Tytuvėnų kultūros centro Pagryžuvio filiale įsikūrusios ir daugiau kaip 20 metų veikiančios bibliotekos patalpas. Bibliotekos sienos iš vidaus bus šiltinamos, vėliau tinkuojamos ir dažomos, patalpoje planuojama atlikti elektros instaliacijos darbus, sumontuoti naujas apšvietimo sistemas. Pasak Kelmės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Algio Krutkevičiaus, Pagryžuvys – „jauna gyvenvietė“, čia gausu jaunimo, kuriam itin svarbūs ir reikalingi Pagryžuvio kultūros rūmuose vykstantys renginiai bei galimybė save realizuoti meno mėgėjų kolektyvuose, todėl išsaugoti Tytuvėnų kultūros centro Pagryžuvio filialą tiesiog būtina.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt