Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 6d. 09:00

Veiklus Kauno jaunimas bendradarbiauja su Nyderlandų Karalyste

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ugdytiniai 2010 m. rugsėjo mėnesį, po svečiavimosi Nyderlandų Karalystės ambasadoje Vilniuje, pradėjo savo pažinimo kelią apie šią valstybę.

Kauno moksleivių techninės kūrybos centro (KMTKC) ugdytiniai 2010 m. rugsėjo mėnesį, po svečiavimosi Nyderlandų Karalystės ambasadoje Vilniuje, pradėjo savo pažinimo kelią apie šią valstybę. Vykdant projektą dalyvavo net 14 KMTKC būrelių, kurie įvairiomis formomis ir saviraiškos būdais prisidėjo prie projekto apie Nyderlandų Karalystę organizavimo. Kauno moksleiviai savo naujus atradimus realizavo įvairiausiais būdais: nuo dailės darbų ar technikos kūrybos iki žurnalistinės veiklos rezultatų pateikimo.

Edukacinis procesas skirtas jaunimui

Projektas įsibėgėjo, iš Nyderlandų Karalystės ambasados Vilniuje parsivežus įvairiausios literatūros ir metodinės - vaizdinės medžiagos. Moksleivių techninės kūrybos centre spalio-lapkričio mėnesiais vyko edukacinės programos vaikams ir jaunimui: buvo rodomi dokumentiniai filmai anglų kalba apie Nyderlandų Karalystę, organizuojamos viktorinos. Mažieji Kauno miesto pradinukai turėjo progą susipažinti su  šia šalimi, žiūrėdami animacinius filmus ir aptardami matytus vaizdus savo klasėse. Taip pat organizuoti pokalbiai apie abiejų šalių tradicijas,  išryškinant Lietuvos ir Nyderlandų Karalystės kultūrinius panašumus ir skirtumus. Susitikime su mokiniais dalyvavo žymus fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius, papasakojęs ugdytiniams apie  2008 metais karalienės Beatričės vizitą Lietuvoje ir savo fotonuotraukų parodą, vykusią Vilniuje bei Hagoje. Neapsieita ir be susitikimų su Lietuvoje gyvenančiais olandais. Kaip sekasi jiems pritapti prie gyvenimo Lietuvoje ir apie abiejų šalių esminius panašumus, moksleiviams daug papasakojo jau devyniolika metų Lietuvoje gyvenantis olandų verslininkas Rudolfas Kaper.

Įvairiausia moksleivių veikla

Kauno miesto mokymo įstaigų pradinukai dalyvavo net  trijuose konkursuose: piešinių konkurse „Mano svajonių Olandija" ir „Karalienės Beatričės suknelė"  ir tulpių lankstymo bei kompozicijų kūrimo „Mažame vaiko delne - didžiausias pasaulio gėlynas". Mažieji piešimo konkurso dalyviai gavo užrašų knygeles su pačių pieštais vaizdais, o tulpių lankstymo ir kompozicijų gražiausi darbai papuošė Nyderlandų Karalystės ambasadą balandžio 28 dieną, per karalienės Beatričės gimtadienį.

Į projekto vykdymą noriai įsitraukė daugelis KMTKC ugdytinių. Savo išmonę parodė techninių būrelių ugdytiniai: aviamodeliavimo būrelis pagamino krovininį laivą, o pradinio techninio modeliavimo būrelio vaikai - lėktuvą su gumos varikliu. Trasinio automodeliavimo būrelio mokiniai pagamino du automobilius, kurių kėbulus papuošė tradicinė Nyderlandų Karalystės gėlė - tulpė. Įdomiai pristatyti Nyderlandus sugalvojo stendinio modeliavimo būrelio vaikinai. Jie pagamino pakrančių apsaugos ir gelbėjimo laivą ETV „Waker" ir tikslias karinio oro pajėgų lėktuvų F-16 „Figgting falcon" kopijas.

Meninės saviraiškos studijos narys Mykolas Malinauskas sukūrė Nyderlandų Karalystėje labai paplitusią transporto priemonę ir vieną iš pagrindinių simbolių - dviratį. Jį jaunuolis originaliai pagamino iš vielos ir padovanojo ambasadoriui J. E. Joep Wijnands.

Jaunieji žurnalistai organizavo rašinių konkursą „Ką tu žinai apie Nyderlandus. Papasakok", o geriausius straipsnius, rašinius ir esė sudėjo į knygelę „Žvilgsnis į Nyderlandus". TV laidų kūrėjų studija apie projekto vyksmą, įvairias mokinių veiklas sukūrė videofilmą ir pademonstravo projekto pristatymo metu.

Oranžinės pramogos

Balandžio 28 d. Vilniuje vyko „Oranžinė šventė", skirta karalienės Beatričės gimtadienio paminėjimui. Prie gražios šventės prisidėjo ne tik žymūs verslininkai, politikai, menininkai ir pramogų pasaulio bei visuomeninio gyvenimo atstovai, bet ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ugdytiniai. Šventėje buvo demonstruojami ne tik darbai, sukurti naudojant koliažo, tapybos, piešimo, fotografavimo bei kitus vaizdavimo išraiškos būdus, bet ir rūbų dizaino būrelio jaunųjų dizainerių karalienei Beatričei pasiūtos dvi suknelės bei  aksesuarų gaminimo būrelio narių gaminti aksesuarai ir rankinės.

Galima pasidžiaugti, kad šventėje Vilniuje Raminta Razgutė gavo specialųjį prizą už suknelės kodo atitikimą oranžinėje šventėje. Jaunoji dizainerė R.Razgutė nustebino savo gabumais ir nuoširdžiu darbu. Mergina savo lėšomis kūrė suknelę, pirko medžiagą ir kitas būtinas priemones, o paklausus, ar negaila savų resursų, mergina atsakė: ,,Tai malonumas ir garbė". Jos siūtą šventinę suknelę ambasados atstovai nuveš pačiai karalienei.

Būrelių vadovai teigia, kad mokinių nereikėjo skatinti bendradarbiavimui - jie patys norėjo realizuoti savo idėjas ir prisijungti prie prasmingo projekto inicijavimo. Šis faktas pateikia veiklaus jaunimo atspindį visuomenėje.

Projekto rezultatai - reikšminga jaunuolių patirtis

Projekto „Pasaulis man, o aš pasauliui: Pažinkime Nyderlandus" pristatymo šventė, vyko gegužės 3 d. dieną Karininkų Ramovėje. Renginyje KMTKC moksleiviai pristatė savo veiklos rezultatus. Šventėje dalyvavo Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje J. E. Joep Wijnands bei Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ona Visockienė. Nyderlandų Karalystės ambasadorius džiaugėsi sėkmingu projektu ir dėkojo jaunimui už gražų valstybės pristatymą.

„Pademonstravote ne tik talentą, bet ir diplomatinius sugebėjimus. Taip tapote mano šalies ambasadoriais. Tikiuosi, kad ir toliau taip pristatysite Nyderlandų Karalystę,"- taip šventės metu kalbėjo J. E. Joep Wijnands. Na, o O.Visockienė pasveikino projekto dalyvius, konkursų laureatus ir padėkojo mokytojams, už paskatinimą dalyvauti šiame projekte. Jos teigimu, tokie projektai ugdo  mokinių kūrybingumą, leidžia iš arčiau pažinti Nyderlandų kultūrą, papročius bei tradicijas.

Projekto metu Kauno jaunimas įrodė, kad jis yra veiklus ir gabus, nuolat besidomintis pasaulio reiškiniais ir jį supančia aplinka. „Džiaugiuosi, kad Nyderlandų Karalystės ambasada Vilniuje patikėjo jaunimu, suteikė galimybę jiems atskleisti savo požiūrį bei mąstymą ir pažinti intriguojančią valstybę iš arti. Kauno moksleivių techninės kūrybos centro ugdytiniai neapvylė, o parodė gražiausius jaunimo siekius, gabumus. Atsiskleidė įdomi vaikų saviraiška, jaunuoliai sužinojo daug informacijos ir visa tai moksleiviams padėjo iš naujo pažinti Nyderlandų Karalystę,"-  taip projekto prasmingumą įvertina Kauno MTKC direktorė Laimutė Vaitiekūnienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt