Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslo studijos praverčia, net jei savo ateities nesieji su verslu

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Verslo ir verslumo sąvokos yra nuolat kintančios ir šiandien jos suvokiamos visiškai kitaip nei buvo interpretuojamos prieš kelerius metus.

Verslo ir verslumo sąvokos yra nuolat kintančios ir šiandien jos suvokiamos visiškai kitaip nei buvo interpretuojamos prieš kelerius metus. Šiandien verslumas suprantamas ne tik kaip efektyvus pagamintų ir parduotų prekių bei suteiktų paslaugų apimties bei užmokesčio už jas didėjimas, jis vis labiau smelkiasi ir į kitas gyvenimo sritis: pradedant mokslu, sportu, medicina, švietimu, žmonių saugumu, baigiant kūryba, kultūra, kasdieniu gyvenimu. Kad tas smelkimasis atneštų apčiuopiamų rezultatų, būtina išmanyti aplink vykstančius ekonominius reiškinius. Pastaruosiuose susigaudyti padeda verslo studijos.

Žurnalistas, rašytojas, buvęs ilgametis savaitraščio „Veidas" redaktorius Liudvikas Gadeikis neabejoja, kad verslo įtaka šiandieniniame pasaulyje yra itin didelė. „Žurnalisto darbą pradėjau kultūriniuose leidiniuose. Tada atrodė, kad kultūrininkui bent elementarios ekonomikos žinios visai nebūtinos. Dabar taip nebemanau. Ėmęs rašyti verslo temomis, jaučiau poreikį geriau suprasti įvairių ekonominių reiškinių priežastis ir pasekmes, tad nusprendžiau studijuoti verslą. Pasirinkau Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklą, nes siūlomos studijų programos ir mokestis už jas man atrodė priimtiniausios", - pasakojo L.Gadeikis. Pirmosios knygos apie Lietuvos verslo istoriją sudarytojas ir vienas iš autorių pabrėžia, kad profesinėje ir kasdienėje veikloje jam reikėjo ne tik žurnalistinio požiūrio, kurį buvo išsiugdęs filologijos studijų Vilniaus universitete metu, bet ir tiksliai išmanyti aplink vykstančių ekonominių veiksnių niuansus. Jei ne verslo studijos, vargu ar jis būtų ryžęsis rašyti ir knygą apie verslo istoriją. „Rašant tokio pobūdžio knygą būtinos verslo žinios, nes verslo istorija nebėra žurnalistika. Reikia suprasti ekonominius ir verslo procesus apie kuriuos rašai. Tik tada galima tinkamai juos interpretuoti", - atviravo L. Gadeikis.

Kaip teigia tarptautinės advokatų kontoros „Varul" vadovaujantis partneris Lietuvoje Robert Juodka, verslo studijos - tam tikra prasme universalus mokslas, itin praplečiantis akiratį ir suteikiantis bendrą supratimą apie visą supančią aplinką. „Vilniaus universitete baigiau teisės studijas. Po kelerių metų akademinę veiklą nusprendžiau pratęsti Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje, nes verslo sąvoka jau seniai nebėra apibrėžiama dviem žodžiais: pirk ir parduok. Šiandien iš visko yra kuriamas verslas. Dažnai sakau: jeigu teisės studijos man leido pamatyti atskirus medžius, tai po verslo studijų Tarptautinio verslo mokykloje regiu mišką. Ši metafora, mano galva, įprasmina tai, jog verslas yra taip įsišaknijęs visose gyvenimo srityse, kad jį galima vadinti globaliai paplitusiu viską saistančiu fenomenu. Asmeniškai man verslo studijos leido savo svajones pritaikyti realiai ekonominei situacijai", - mintimis apie verslo studijų svarbą dalinosi teisininkas R.Juodka.

Verslo studijos praverčia net jei savo ateities nesieji tiesiogiai su verslu - tuo įsitikinusi Vilniaus universiteto Tarptautinio (VU TVM) verslo mokyklos direktoriaus pavaduotoja studijoms Diana Ilevičienė. Ekonominių reiškinių išmanymas reikalingas kasdien, net einant į parduotuvę ar mokant mokesčius. Tai leidžia lengviau suprasti ir priimti tai, kas vyksta aplink mus, šalyje, pasaulyje. Turint bent minimalų verslo žinių bagažą, paprasčiau ir greičiau surandami sprendimai atsidūrus sudėtingoje ekonominėje situacijoje, gyvenama realybėje, o ne iliuzijų apsuptyje", - teigė D.Ilevičienė. Anot jos, ne visi VU TVM absolventai savo gyvenimą susiejo tiesiogiai su verslu, tačiau kiekvienas iš jų sparčiai ir sėkmingai auga savo pasirinktame gyvenimo kelyje. „Nepaprastai tuo džiaugiamės, nes mūsų mokyklos tikslas - ugdyti ne tik verslo lyderius, bet ir asmenis, kurie gali ir nori mąstyti. Kurie nebijo išsakyti savo nuomonę, priimti sprendimus, būti kūrybingi, įžvalgūs bei iniciatyvūs", - tvirtino D.Ilevičienė.

Komentarai
Temos Studijos
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt