TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietoj cigarečių buvo dalijamos gėlės (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugelyje Lietuvos miestų, minint Pasaulinę dieną be tabako, gatvėse pasirodė „EXsmoker“ ir kartu su Farmacininkų draugijos studentais išdalijo per 3000 gyvų gėlių bei ištarė „Ačiū, kad nerūkote“.

Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, minint Pasaulinę dieną be tabako, gatvėse pasirodė EXsmoker ir kartu su Farmacininkų draugijos studentais išdalijo per 3000 gyvų gėlių bei ištarė „Ačiū, kad nerūkote“. Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Klaipėdos, Alytaus, Panevėžio miestų bei Jonavos, Ukmergės, Šilalės ir kitų rajonų mokyklose, įvairiose įstaigose bei viešosiose erdvėse moksleiviai teikė popierines gėles savo artimiesiems, dėkodami, kad jie neteršia oro, kuriuo kvėpuojame. Akcijos metu dėmesys buvo skiriamas pasyvaus rūkymo problematikai. „Šiais metais, atsižvelgdami į žmonių teisę būti sveikiems, siekėme rūkančiuosius paskatinti susimąstyti apie pasyvaus rūkymo keliamą žalą. Tai, kad rūkome, mūsų sprendimas, tačiau negalime versti aplinkinių kvėpuoti tabako dūmais. Jie turi teisę būti sveiki. Tikimės, kad akcijos metu apie tai susimąstė ne vienas praeivis“, – pasakojo akcijos organizatoriai. „Sciendaily.com“ rašoma, kad kūdikių, kurie dalijasi miegamuoju su rūkančiais tėvais, nikotino kiekis gerokai aukštesnis nei įprastai. Tą patvirtino Katalonijos regioninės valdžios Sveikatos departamento atlikti tyrimai. Tyrimo duomenys rodo, kad tų kūdikių, kurie miega tame pačiame kambaryje su rūkaliais, nikotino lygis tris kartus didesnis nei tų, kurie miega atskiruose kambariuose. Tai tik patvirtina teiginį, kad pasyvus rūkymas kelia didelę žalą – nikotino dalelės, įsiskverbusios į tėvų odą, drabužius bei plaukus, neigiamai veikia kūdikių sveikatą.

„Atkreipus dėmesį į pasyvų rūkymą ir jo keliamą  žalą, galėtume išvengti kūdikių mirčių. Tai veiksniai, priklausantys nuo mūsų pačių. Pasyvus rūkymas – valdomas procesas ir mes sakome, ačiū, kad nerūkote šalia nerūkančiųjų“, – taip kalbėjo šiandien vykusios akcijos „Gėlė vietoj cigaretės“ organizatoriai.

Akciją „Gėlė vietoj cigaretės“ organizavo Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras, Valstybinis psichikos pagalbos centras. Akcijos partneris — Visuomenės sveikatos biurai, mecenatas — EXsmoker.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Gėlė

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt