Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 31d. 09:37

Vilniaus rajonui „auksinis medalis“ už mirtis nuo alkoholio

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Lietuvoje 2009 m. Vilniaus rajonas užėmė 1 vietą mirčių skaičiumi nuo alkoholio 43,61 atvejai/100 000 gyventojų, tai sudarė 3,5 proc. visų mirčių skaičiaus rajone.

Lietuvoje 2009 m. Vilniaus rajonas ėmė 1 vietą mirčių skaičiumi nuo alkoholio 43,61 atvejai/100 000 gyventojų, tai sudarė 3,5 proc. visų mirčių skaičiaus rajone. Lietuvos vidurkis mirčių nuo alkoholio atvejų skaičiumi buvo keturis kartus mažesnis. Situacija 2001–2009 m. laikotarpiu praktiškai nesikeitė, tik 2007 m. fiksuotas ryškesnis sumažėjimas, tai galima sieti su tais metais mažesniu bedarbių skaičiumi.

Vilniaus r. užėmė 5 vietą pagal sergamumą psichikos ir elgesio sutrikimais vartojant alkoholį. 2009 m. teko 125,6 atvejai/100 000 gyventojų.

Geriančiųjų žala gali būti įvairi – nuo tokių socialinių nepatogumų kaip trukdymas miegoti naktį iki rimtesnių pasekmių, tokių kaip žala santuokai, smurtas prieš vaikus, nusikaltimai, prievarta ir žmogžudystės. Be priklausomybės, alkoholis sukelia apie 60 skirtingų ligų ir sutrikimų, įskaitant sužalojimus, psichinius ir elgesio, skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimus, vėžines, širdies ligas, imunologinius sutrikimus, plaučių ligas, skeleto ir raumenų ligas, reprodukcinius sutrikimus, taip pat padidina priešlaikinio gimdymo ir per mažo naujagimių svorio riziką.

Ateityje Vilniaus r. savivaldybė, kartu su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru planuoja inicijuoti prevencines akcijas ir mokymus kovai su alkoholio vartojimu Vilniaus rajone.

Temos: 2 Mirtis Medalis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt