TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiai žino, kad buityje susidarančias atliekas būtina rūšiuoti

Šaltinis: 15min
0
A A

Remiant Vilniaus miesto savivaldybei, VšĮ “Problemų sprendimo centras” parengė dvi šeštadienines ekologines laidas “Esu neabejingas aplinkai”. Laidos transliuojamos per “Žinių...

Remiant Vilniaus miesto savivaldybei, VšĮ “Problemų sprendimo centras” parengė dvi šeštadienines ekologines laidas “Esu neabejingas aplinkai”. Laidos transliuojamos per “Žinių radiją”. Žvelgiant į perpildytus bendruosius komunalinių atliekų konteinerius ir šalia konteinerių besimėtančias stambiagabaritines bei pavojingas buityje susidariusias atliekas, sunku patikėti mūsų visų ekologiniu sąmoningumu.

Radijo laidų metu kalbinti pašnekovai pasakojo, ką jie žino apie atliekų rūšiavimą ir perdirbimą.
Kaip jie teigė, atliekas rūšiuoti sudėtinga, nes daugeliui iš mūsų dar neįprasta. Tai, kas kitose Europos Sąjungos valstybėse yra ilgametė patirtis, Lietuvoje – naujiena.

Visi žinome, kad buityje susidarančias atliekas būtina rūšiuoti, tačiau to nedarome dėl įvairių priežasčių: toliau nuo namo atliekų rūšiavimo konteineriai, namuose nenorime turėti skirtingų maišelių skirtingoms atliekoms. Nerūšiavimui surandame ir daugiau priežasčių.

Kaip teigė kalbinti pašnekovai, jei galvosime apie savo vaikų ateitį ir apie tai, kad privalome ateities kartoms išsaugoti švarią aplinką, - atliekas tikrai rūšiuosime. Ne vietoje išmestos pavojingos ir kitos buityje susidarančios atliekos užteršia vandenį, dirvožemį, orą ilgam laikui.

Vilniuje ir visoje Lietuvoje jau sudarytos sąlygos nemokamai atiduoti buityje susidarančias pavojingas atliekas įvairiose tam skirtose vietose: stambiagabaritėse aikštelėse, prekybos centruose, išsikviečiant atliekų perdirbėjų transportą į savo kiemą. Su šiomis galimybėmis, kai už atliekas galima ir uždirbti pristatant į surinkimo punktus, pasakojo atliekų perdirbėjų ir gamintojų bei importuotojų asociacijų vadovai.

Todėl būkime neabejingi aplinkai – pradėkime nuo savęs ir rūšiuokime. Beveik visos atliekos gali būti perdirbamos ir mums nereikalingi daiktai gali būti prikelti antram gyvenimui.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt