TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečiams nebereikia svarstyti, ar vėluos autobusas

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniečiai viešojo transporto buvimo vietą galės patikrinti sekdami transporto judėjimą internete realiu laiku.

Nuo šiol vilniečiai viešojo transporto buvimo vietą galės patikrinti sekdami transporto judėjimą internete realiu laiku.

Blogos eismo sąlygos ar avarija kelyje daro didelę įtaką viešojo transporto punktualumui. Keleiviai, internetu pasižiūrėję eismo tvarkaraščius ir susiplanavę kelionę, lieka nepatenkinti, jei jiems reikiamo maršruto autobusas ar troleibusas vėluoja.

Nuo šiol šią problemą Vilniaus miesto viešojo transporto keleiviams siūloma spręsti kitaip – naudojantis transporto priemonių atvaizdavimu realiu laiku.

Maršrutai.lt tinklalapyje atsidarius reikiamo maršruto tvarkaraštį, žemėlapyje galima matyti to maršruto transporto priemonių judėjimą ir buvimo vietą realiu laiku. Tai ypač patogu esant sudėtingoms eismo sąlygoms arba piko metu, kai sunku užtikrinti viešojo transporto atvykimą į stoteles pagal eismo tvarkaraštyje nurodytą laiką.

Realaus laiko sistemos veikimas

Kiekviename Vilniaus mieste esančiame autobuse ir troleibuse įdiegta transporto sekimo sistema, kuri į centrinę duomenų bazę reguliariai persiunčia informaciją apie transporto buvimo vietą. Iš centrinės duomenų bazės į Maršrutai.lt atsiunčiami duomenys atvaizduojami žemėlapyje. Informacija atnaujinama apytiksliai kas 20 sekundžių.

Kaip naudotis pateikiama informacija?

Pasirinkus konkretaus maršruto tvarkaraštį, tvarkaraščio lentelėje, kaip ir iki šiol, matomas teorinis, iš anksto suplanuotas tvarkaraštis, pateikiamas valandomis ir minutėmis. Identiški tvarkaraščiai pateikiami ir viešojo transporto stotelėse.

Žemėlapyje rodoma, kur šiuo metu yra to maršruto transporto priemonės, visos jos pateikiamos autobuso simboliu. Šalia simbolio esanti smailė patikslina transporto buvimo vietą. Kokia kryptimi važiuoja transportas, galima orientuotis pagal autobuso simbolio spalvą – mėlyna spalva žymimas transportas važiuoja pirmyn, pagal maršruto pavadinimo loginę seką, o šviesiai žalia spalva pažymėti autobusai juda priešinga maršruto pavadinimui kryptimi. Transporto judėjimo kryptį taip pat galima sužinoti pelės rodyklę užvedus ant autobuso simbolio. Tuomet atsiradusioje nedidelėje lentelėje pateikiamas tikslus laikas ir transporto priemonės reiso pavadinimas (jis pateikiamas pagal loginę transporto judėjimo kryptį).

Kodėl žemėlapyje nerodo transporto arba jo vieta nesikeičia?

Žemėlapyje autobuso simbolių nerodo tuomet, kai esamu laiku peržiūrimame maršrute nevažiuoja nei viena transporto priemonė. Transporto taip pat gali nerodyti dėl toje transporto priemonėje sugedusios sekimo įrangos, arba dėl ryšio sutrikimų.

Konkrečios transporto priemonės buvimo vieta nesikeičia veikiausiai dėl to, kad ji žemėlapio peržiūros metu nuvažiavo dar nedidelį atstumą arba vis dar stovi vietoje (spūstys kelyje, sugedo transporto priemonė arba ryšio sutrikimai toje transporto priemonėje).

Jei informacija nesikeičia apie visų transporto priemonių buvimo vietą, problemos priežastys gali būti dvi: bendrasis viso ryšio sutrikimas arba sutrikimai centrinėje duomenų bazėje.

Galiniame punkte stovinti transporto priemonė žemėlapyje nejuda todėl, kad tuo metu vairuotojui yra pertrauka (stovėjimas maršruto galinėje stotelėje), tai nėra sistemos klaida.

Kodėl transporto priemonė juda ne maršruto linijomis?

Ne maršruto trasą nurodančiomis linijomis važiuojantis transportas keliauja iš arba į autobusų/troleibusų parką. Tokia trasa vadinama šalutine. Tokiu atveju pravartu pele užeiti ant autobuso simbolio ir pažiūrėti tos transporto priemonės reiso pavadinimą.

Kodėl transporto priemonės buvimo vieta nėra tiksli?

Kol transporto priemonėje esanti įranga į centrinę duomenų bazę nusiunčia informaciją, ten ją apdoroja ir persiunčia į Maršrutai.lt tinklalapį, užtrunka bent keletą sekundžių. Dėl šios priežasties žemėlapyje atvaizduojama transporto priemonės buvimo vieta nuo realybės šiek tiek skiriasi. Tiesiog dėl informacijos persiuntimo nukenčia duomenų naujumas.

Sistema geriausiai veikia naudojant interneto naršyklę „Firefox“ arba „Chrome“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Autobusas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt