Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje pagerbtos Japonijos cunamio aukos (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vėlyvą antradienio vakarą prie Nacionalinės dailės galerijos Vilniuje vyko akcija cunamio Japonijoje aukoms pagerbti. Šalia galerijos rinkosi visi, norėję atiduoti pagarbą mirusiesiems, o ant galerijos sienų buvo demonstruojami specialiai sumontuoti 3D filmukai „Origami for the future“.

Vėlyvą antradienio vakarą prie Nacionalinės dailės galerijos Vilniuje vyko akcija cunamio Japonijoje aukoms pagerbti. Šalia galerijos rinkosi visi, norėję atiduoti pagarbą mirusiesiems, padėkos žodį tarė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis bei nepaprastoji ir įgaliotoji Japonijos ambasadorė Lietuvoje Miyoki Akashi. Specialiai sumontuotus 3D filmukus „Origami for the future“ ant galerijos pastato sienų demonstravo „AM | PM“ kūrybinė grupė.

Ministras A.Ažubalis dėkojo visiems susirinkusiems už solidarumą. Jo teigimu, nors Japonija ir rodosi esanti labai toli nuo Lietuvos, tokios stichinės nelaimės negali nepaveikti ir lietuvių širdžių. Ministras atkreipė dėmėsį į gražų sutapimą – šalia vietos, kurioje buvo atiduota pagarba nukentėjusiesiems, greitu metu turėtų pražysti sakuros – nacionaliniai Japonijos medžiai.

Žodį tarė ir Japonijos ambasadorė Lietuvoje M.Akashi. Moteris susirinkusią publiką nustebino prabildama lietuviškai. Ji pateikė liūdinančią statistiką apie cunamio padarytą žalą, trumpai papasakojo apie dabartinę šalies situaciją. Ambasadorė dėkojo visiems Lietuvos žmonėms už solidarumą ir džiaugėsi jau dvidešimt metų trunkančia abiejų šalių draugyste bei išreiškė lūkesčius, jog gražūs Lietuvos ir Japonijos santykiai tik tvirtės.

Po tokių kalbų susirinkusi publika turėjo galimybę stebėti filmuotą medžiagą iš Japonijos, kuri buvo demonstruojama čia pat ant Nacionalinės dailės galerijos pastato sienų. Žiūrovai pamatė pačios katastrofos vaizdus, Japonijos tradicijas bei pasiekimus atspindinčią vaizdo medžiagą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt