Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje planuojama griauti Žaliąjį tiltą (nuotraukos, video)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniuje bus griaunamas daug diskusijų visuomenėje keliantis Žaliasis tiltas ir taip įgyvendinta prieš metus Vilniaus miesto savivaldybėje įstrigusi idėja. Jau rudenį Žaliojo tilto vietoje turėtų iškilti architekto Rolando Šarapajevo suprojektuotas naujas modernus tiltas.

Vilniuje bus griaunamas daug diskusijų visuomenėje keliantis Žaliasis tiltas ir taip įgyvendinta prieš metus Vilniaus miesto savivaldybėje įstrigusi idėja. Dar 1952 m. rusų kariuomenės inžinierinio dalinio pastatytą tiltą su galuose įtvirtintomis sovietinėmis skulptūromis planuojama griauti jau šią vasarą, o rudenį toje pačioje vietoje turėtų iškilti architekto Rolando Šarapajevo suprojektuotas naujas modernus tiltas.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis patvirtino šią informaciją. „Jūsų žinios yra visiškai teisingos. Susisiekimo ministerija išties inicijuoja šio tilto griovimą. Mes puikiai suprantame, koks svarbus yra Žaliasis tiltas vilniečiams, miesto gyventojams ir visai Lietuvai, todėl statant naują tiltą sieksime atitikti šiuolaikišką dvasią, ir tiltas bus iš esmės kitoks. Tokiu būdu atsikratysime pasenusių ir daug kam nepatinkančių sovietinių skulptūrų“, – teigė Eligijus Masiulis, kuris nemato svarių priežasčių atidėlioti šio projekto vykdymo.

Pasak jo, derinimo darbai jau pradėti ir belieka išspręsti iškilusias organizacines problemas. Viena iš esminių problemų – galimi kamščiai miesto centre, kol vyks tilto griovimo ir statymo darbai. Tačiau šią problemą planuojama išspręsti sukūrus laikiną aplinkkelį per netoliese esantį Baltąjį tiltą, įprastai skirtą tik pėstiesiems. Visuomenėje idėja griauti Žaliąjį tiltą sulaukia įvairių reakcijų.

Naujojo tilto projektą parengęs architektas Rolandas Šarapajevas teigia, kad Žaliasis tiltas jau seniai turėjo būti rekonstruotas, nes yra pasenęs tiek konstrukciškai, tiek morališkai.

„Žaliasis tiltas turėtų būti reprezentatyvus, tapti moderniu tiltu, kuriuo patenkama į senamiestį. Pagrindinė naujo projekto mintis yra ta, kad visą tiltą laiko moderni metalinė arka, ant kurios yra pakabintas visas tiltas“, – kalbėjo architektas Rolandas Šarapajevas. Pagal jo ir kolegų parengtą projektą, Žaliojo tilto vietoje turėtų iškilti šiuolaikiškas tiltas, simbolizuojantis Vilniaus veržlumą ir novatoriškumą. Architektas šį projektą parengė dar 2008-aisiais, kai Vilnius ruošėsi tapti Europos kultūros sostine, tačiau tuomet projektui nebuvo skirta finansavimo. Tikimasi, kad šįsyk Žaliojo tilto rekonstrukcija vyks sklandžiai.

VIDEO: Vilniuje bus griaunamas Žaliasis tiltas [balandžio 1-osios pokštas]
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt