TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Visagine vyko gelbėjimo pratybos

Šaltinis: 15min
0
A A

2013 m. balandžio 27 d. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos (LRKD) savanorių paieškos ir gelbėjimo būrys kartu su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, Visagino miesto policijos...

2013 m. balandžio 27 d. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos (LRKD) savanorių paieškos ir gelbėjimo būrys kartu su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, Visagino miesto policijos komisariatu ir Visagino greitosios medicininės pagalbos tarnyba (GPM) surengė mokomąsias pratybas. Jų tikslas buvo įvertinti pratybose dalyvaujančių tarnybų tarpusavio sąveiką likviduojant ypatingosios situacijos padarinius, teikti pirmąją pagalbą nukentėjusiems bei dirbti komandoje. Tokios pratybos Visagine surengtos jau antrą kartą (pirmą kartą pratybos  vyko 2009 m.).

Pratybos vyko pagal iš anksto sudarytą planą. Visos jose dalyvavusios tarnybos - ugniagesiai gelbėtojai, policija, medikai, Raudonojo Kryžiaus atstovai - prieš pratybas žinojo savo užduotis ir buvo gerai joms pasirengusios. Su pratybų planu buvo supažindinta ir Visagino savivaldybė. Pratybas rengė LRKD, mokymai vyko Visagino skyriaus PGT teritorijoje (mokymo bazėje).

Pagal pratybų scenarijų, gyvenamajame pastate įvyko sprogimas, kilo didelis gaisras ir viduje liko sužeisti, savarankiškai negalintys išeiti žmonės, pirminiais duomenimis jų buvo 15. Pratybose dalyvavo 20 priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, 1 Greitosios medicinos pagalbos stoties (GPMS) ekipažas, 8 policijos atstovai, 26  LRKD savanoriai (iš Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Visagino) ir 15 „nukentėjusiųjų“, kuriuos kantriai vaidino LRKD Visagino skyriaus jaunimo grupės savanoriai. PGT gelbėtojai iš nelaimės vietos evakuavo nukentėjusius, LRKD paieškos ir gelbėjimo būrio savanoriai transportavo nukentėjusius į rūšiavimo punktą kur teikė pirmąją ir psichologinę pagalbą sužeistiesiems. Atsižvelgiant į patirtų sužeidimų sunkumą, asmenys buvo perduoti GPMS tarnybai, kuri toliau vežė nukentėjusius į Visagino ligoninę.

Pratybų scenarijus buvo toks: vyras su psichikos sutrikimu užsidarė name ir grasino jį susprogdinti. Pirmiausia į pratybų vietą atvyko policija, kuri bandė įkalbėti žmogų pasiduoti, tačiau to paaryti nepavyko. Po keleto minučių  įvyko sprogimas ir kilo didelis gaisras. Buvo iškviesta priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, atvyko trys gaisrinės autocisternos, gelbėjimo ir štabo automobiliai. Buvo greitai įkurtas valdymo štabas, kurį sudarė policijos, GPMS ir LRKD atstovai. Gelbėjimo darbams vadovavo PGT Operatyvaus valdymo skyriaus vyresnysis specialistas. Iš dūmų ir ugnies apimto namo  PGT pareigūnai išnešė ir evakuavo žmones.Toliau  LRKD paieškos ir gelbėjimo būrys   nukentėjusius  nešė į palapinę, kurioje teikiama pirmoji pagalba. Atsižvelgiant į traumos sunkumą žmonės buvo skirstomi į kelias grupes: galinčius palaukti,kuriuos reikia stebėti,ir kuriems reikia skubios medicininės pagalbos.Ypatingai sunkūs nukentėjusieji buvo pirmiausiai perduoti GPMS tanybai.

Pratybas stebėjo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos generalinė sekretorė Gražina Jevgrafovienė ir LRKD atstovai. Taip pat pratybas stebėtojo Visagino skyriaus PGT viršininkas Alvydas Jakseboga ir viršininko pavaduotojas Antanas Povilavičius, Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariato atstovai, Visagino GMPS vedėja Jūratė Mačiulienė. Stebėtojai pratybas įvertino palankiai. Jų tikslai pasiekti. Po pratybų vykusiame aptarime buvo akcentuota, jog dalyviai įvykdė jiems iškeltus uždavinius, gerai orentavosi įvairiose situacijose, sugebėjo dirbti komandoje, pasitikėti vieni kitu, teikti tarpusavio pagalbą ir bendrauti. Pratybos parodė, kad realiose situacijose trūkstant GPM darbuotojų ir esant ypač dideliam nukentėjusiųjų skaičiui, apmokyti LRKD savanoriai gali padėti vykdant gelbėjimo ir incidento padarinių likvidavimo darbus.

Po pietų buvo gautas pranešimas iš Utenos apskrities policijos komisariato, kad vienas iš nukentėjusių žmonių kuris išbėgo iš degančio namo, pasiklydo miške. LRKD savanoriai pradėjo paiešką. Dingęs žmogus buvo ieškomas miške netoli Visagino miesto pagal suderintas su policijos komisariatu koordinates. Po keturių valandų paieškos nukentėjęs buvo sėkmingai rastas. Sužeistas ir sušalęs nukentėjusysis perduotas GPMS atstovams ir nuvežtas į ligoninę.
Po 8 valandų pratybų, LRKD Visagino skyriuje buvo pravestas mokymų įvertinimas ir apibendrinimas. Šios pratybos LRKD būriui buvo puiki mokomoji priemonė. Jų metu ne tik praktiškai susipažinta su didelių įvykių likvidavimu, bet kartu ugdomi įgūdžiai ir sudaryta galimybė dirbti su kitomis spec. tarnybomis.

Visi LRKD paieškos ir gelbėjimo būrio savanoriai savo darbais liko patenkinti ir pareiškė norą dar kartą organizuoti panašias pratybas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pratybos

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt