Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VšĮ „Penkta koja“ steigia nuosavus gyvūnų globos namus

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien mes kreipiamės į Jus, visus žmones ir įmones, kurie jau esate mūsų draugai ir partneriai, ir tie, su kuriais dar turėsim garbės susipažinti.

VšĮ „Penkta koja“ – ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas yra beglobių ir žmonėms nereikalingų keturkojų globa, jų gydymas ir naujų namų suradimas, taip pat aktyvių visuomeninių, socialinių projektų organizavimas siekiant kurti solidarią ir draugišką visuomenę, gyvūnų ir aplinkos atžvilgiu.

Šiandien mes kreipiamės į Jus, visus žmones ir įmones, kurie jau esate mūsų draugai ir partneriai, ir tie, su kuriais dar turėsim garbės susipažinti. Siekiame įgyvendinti naują reikšmingą etapą mūsų organizacijos veikloje ir Kauno bei visos Lietuvos beglobių ir skriaudžiamų keturkojų likimuose.

Rugpjūčio viduryje VšĮ „Penkta koja“ pasirašo patalpų su žemės sklypu šalia Kauno įsigijimo dokumentus. Visa įsigijimo vertė siekia 130 000 litų. Savanoriškai organizacijai, negaunančiai jokių pajamų, egzistuojančiai tik fizinių ir juridinių asmenų paramos lėšomis, bei pastoviai atsakingai už beveik šimto globotinių gyvybes, tokia suma yra itin didelė. Tačiau geranoriška pagalba iš Jūsų – didesnė. Per pastaruosius metus dirbome kartu su Jumis ir padarėm didelių darbų, būsim maksimalistai ir nuo šiandien norime padaryti dar daugiau. Mūsų tikslas – nuosava, visus reikiamus standartus atitinkanti gyvūnų prieglauda su dienos centru jaunimui.

Mūsų organizacijos veiklos mąstai per pastarąjį pusmetį labai išaugo. Dirbant gyvūnų globos srityje šiai dienai jau yra pasiektas taškas, nuo kurio reikia iš esmės keistis, tobulinti savo turima materialiają bazę ir turėti didesnes galimybęs įgyvendinti savo planus. Žvelgiant į nuveiktus darbus per šių metų septynis mėnesius yra kuo pasidžiaugti. Valstybės nefinansuojama ir jokių pajamų iš ūkinės veiklos negaunanti įstaiga, fizinių ir juridinių asmenų dėka šiai dienai savo globoje turi per šimtą gyvūnų. Kiekvieną mėnesį dešimtys keturkojų atranda naujus namus. Nors esame įsikūrę Kaune, savanoriams tenka vykti į pagalbos prašymus po visus Lietuvos miestus.

Nuosavų patalpų poreikį sąlygoja šie mūsų organizacijos tikslai:

1. Atsisakomų gyvūnų skaičius yra labai didelis. Kiekvieną dieną organizacija gauna prašymus paiimti savus ar priklydusius keturkojus, netrūksta informacijos ir apie netinkamą elgesį su gyvūnais. Kiekvienas į mūsų globą patekęs gyvūnas yra patikrinamas veterinaro, sterializuojamas, dovanojant jauniklius pasirašoma dovanojimo sutartis, kuri įpareigoja naująjį šeimininką sterializuoti augintinį, kai jis sulauks tinkamo amžiaus. Mūsų nuostatos remiasi sąlygą gydyti ir išsaugoti gyvūno gyvybę padarant visus įmanomus veiksmus. Nuosavos patalpos mums būtinos dideliam globojamų gyvūnų skaičiui laikyti.

2. Siekiame sudaryti geras gyvūnų laikymo sąlygas. Turėti galimybę vienose patalpose laikyti visus globotinius, skirtingose erdvėse įrengti atskirus plotus sveikiems ir gydymo reikalaujantiems gyvūnams. Sudaryti patogiass sąlygas savanoriams ir potencialiems šeimininkams besilankantiems prieglaudoje.

3. Jaunimo integracija. Mūsų didžiausi aktyvistai – jaunimas. Vienas pagrindinių organizacijos tikslų yra suteikti galimybę jauniems žmonės dalyvauti solidarios ir geresnės visuomenės kūrime. Mes norime, kad mūsų gyvūnų globose namuose būtų dienos centras jaunimui, kur galėtų rinktis gyvūnams neabejingi žmonės. Dėl gyvenamų sąlygų ir kitų aplinkybių yra daug šeimų, kurios negali laikyti savo nuosavo augintinio, tad tai puiki galimybė jų atžaloms patenkinti savo didelį norą rūpintis mažesniu draugu. VšĮ „Penkta koja“  turi aiškią jaunimo integracijos į savanorišką veiklą viziją. Naujose patalpose tam bus sirta daug dėmesio. Jau šiuo metu bendradarbiaujam su keliomis socialinėmis iniciatyvomis. Pagalba gyvūnams ir pagalba žmonėms labai tampriai susijusios veiklos teikiančios abipusę naudą.

Mes labai tikimės Lietuvos įmonių reakcijos ir pagalbos įgyvendinant prieglaudos įkūrimą. Norime pasidžiaugti, kad jau yra pasirašyta paramos sutartis tarp VšĮ „Penkta koja“ ir įmonės AB „Lytagra“. AB „Lytagra“  generalinis direktorius Adomas Balsys (nuolatinis mūsų remėjas) yra pirmasis šalies verslininkas, skyręs svarbią paramą patalpų įsigijimui.

Kiekvieno iš Jūsų indėlis labai svarbus įgyvendinant šį projektą.

Rekvizitai paramai:

VšĮ „PENKTA KOJA“ Įmonės kodas 301536790 Registracijos adresas Birželio 23-iosios gatvė 6-36, Kaunas

Sąskaitos LT10 7044 0600 0766 9611 SEB LT49 7300 0101 0620 6608 Swedbank

Įmokos paskirtis: Parama

(Su įmonėmis teikiančiomis paramą sudaromos paramos sutartys)

Kontaktiniai asmenys:

Projekto koordinatorius

Paulius Boreika, paulius@penktakoja.lt; 869146596

VšĮ „Penkta koja“ direktorė

Agnė Volockytė, agne@penktakoja.lt; 868542471

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt