Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VU Tarptautinio verslo mokykla skatino Gruzijos moterų verslumą

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Suteikti Gruzijos moterims verslumo pagrindus, išmokyti jas savo žinias perduoti kitiems ir netgi paskatinti pradėti nuosavą verslą – to siekė Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla organizuodama savaitės trukmės mokymus Gruzijos moterims.

Suteikti Gruzijos moterims verslumo pagrindus, išmokyti jas savo žinias perduoti kitiems ir netgi paskatinti pradėti nuosavą verslą – to siekė Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM) organizuodama savaitės trukmės mokymus Gruzijos moterims. Mokymuose dalyvavo 18 moterų, po dvi iš kiekvieno Gruzijos regiono.

Mokymo programa buvo parengta bendradarbiaujant su Kaukazo universiteto verslo mokykla. Pirmiausia buvo siekiama moterims suteikti kuo daugiau žinių apie verslą ir jo plėtojimo galimybes. Vėliau moterys mokėsi rengti verslo planą, buvo supažindintos su galimybėmis įgyvendinti savo verslo idėjas, aiškinosi, kaip galėtų gauti finansavimą ar mikrokreditą verslo pradžiai. Kaukazo universiteto verslo mokyklos dėstytojai padėjo moterims susivokti Gruzijos verslo vystymo teisinėje ir mokesčių aplinkose.

Pasak VU TVM direktoriaus pavaduotojos vadovų studijoms ir mokymui Birutės Miškinienės, Gruzijoje surengti mokymai pranoko lūkesčius. „Dalyvės buvo labai žingeidžios, klausinėjo įvairių dominančių dalykų ir stengėsi įgyti kuo daugiau žinių. Pirmasis patarimas joms buvo mokytis užsienio kalbų ir išmokti dirbti kompiuteriu. Tai palengvintų keitimąsi idėjomis ir informacijos paieškas. Šių dalykų nemokėjo nei viena vyresnio amžiaus moteris dalyvavusi mokymuose. Labiausiai užbūrė nuoširdus gruzinių bendravimas. Dar kartą įsitikinome, kad mūsų ir jų tauta yra giminingos, todėl būtų džiugu, jei mokymai paskatintų Lietuvos ir Gruzijos verslo bendradarbiavimą“, – sėkmingais mokymų rezultatais džiaugėsi B.Miškinienė.

Gruzijos moteris verslumo mokiusi VU Tarptautinio verslo mokykla siekė ne tik suteikti kuo daugiau žinių apie verslo kūrimą bei jo plėtrą, tačiau ir paskatinti pačias dalyves dalintis žiniomis su kitomis moterimis ir paskatinti jas pradėti savo verslą. Daugelis mokymuose dalyvavusių gruzinių planuoja pirmiausia įgytomis žiniomis pasidalinti su savo šeimos nariais, draugėmis, kolegėmis, o tos kurios, jau yra sukūrusios verslus rengiasi peržiūrėti savo strategijas, pritaikyti įgytas žinias. Kitas labai svarbus momentas yra tas, kad jos susipažino tarpusavyje ir bandys kartu įgyvendinti tam tikras idėjas.

Gruzijos moterų verslumo projekte dirbusios VU TVM vadovų mokymo centro direktorė Laima Urbšienė bei Inovacijų ir kompetencijų centro direktorė Erika Vaiginienė neabejoja, kad įgytos žinios Gruzijos moterims bus naudingos. Kai kurios mokymuose dalyvavusios moterys jau vadovavo nuosavam verslui, tačiau po mokymų ne viena jų prisipažino, kad tik dabar suprato, kokias klaidas darė ir kodėl patyrė vienokią ar kitokią nesėkmę. „Apsikeitėme kontaktais ir sutarėme, kad jos mus informuos, kaip joms sekasi. Jei reikės, galėsime pakonsultuoti gruzines ir telefonu ar elektroniniu paštu, Tad dabar laukiame žinių iš Gruzijos“, – sakė mokymus Gruzijoje surengusios VU Tarptautinio verslo mokyklos darbuotojos.

Europos Sąjunga šiais metais ypatingą dėmesį skiria moterų vaidmeniui įveikiant skurdą besivystančiose šalyse. Projektu „Moterų verslumo skatinimas Gruzijoje integracijos į Europos Sąjungą kontekste“ Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla siekė spręsti nedarbo, skurdo mažinimo, lygių lyčių galimybių problemas, kurios vis dar tebėra aktualios Gruzijoje.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt