Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VU Teisės fakulteto doktorantams atsiveria naujos tarptautinės galimybės

 Memorandumą pasirašiusių universitetų atstovai, su VU Mokslo reikalų prorektoriumi prof. habil. dr. Eugenijumi Butkumi, Prancūzijos ambasadore Maryse Berniau bei Vokietijos ambasadoriumi Matthias Mülmenstädt (šaltinis: VU Teisės fakultetas)
Memorandumą pasirašiusių universitetų atstovai, su VU Mokslo reikalų prorektoriumi prof. habil. dr. Eugenijumi Butkumi, Prancūzijos ambasadore Maryse Berniau bei Vokietijos ambasadoriumi Matthias Mülmenstädt (šaltinis: VU Teisės fakultetas)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Šiandien atiduodame pagarbą mokslo tarptautiškumo idėjai. Suprantame, kad studentų bei dėstytojų tarptautinis bendradarbiavimas yra esminis elementas siekiant kokybiško mokslo...

„Šiandien atiduodame pagarbą mokslo tarptautiškumo idėjai. Suprantame, kad studentų bei dėstytojų tarptautinis bendradarbiavimas yra esminis elementas siekiant kokybiško mokslo globaliame pasaulyje“, — teigė Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, ketvirtadienio rytą pradėdamas iškilmingą ceremoniją, kurioje pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas su dar trimis Europos universitetais.

Šiuo memorandumu oficialiai įkurtas Tarptautinis teisės doktorantūros studijų tinklas, leisiantis Paryžiaus Ouest-Nanterre-La Défense, Frankfurto J. W. Goethe, Lodzės bei Vilniaus universitetų Teisės fakultetų doktorantams ir jų mokslo vadovams glaudžiau ir tikslingiau bendradarbiauti, gauti paramą doktorantūros studijoms, dalintis patirtimi ir lengviau įgyti dvigubus daktaro laipsnius. Toks tinklas — unikalus Lietuvoje ir itin retas Europoje.

„Neseniai šventėme 435-tąsias Vilniaus universiteto įkūrimo metines. Tačiau reikia žiūrėti ne tik į praeitį, bet ir į ateitį. Jungtiniai, tarptautiniai moksliniai tyrimai ir yra ta ateitis“,  — sveikinimo kalboje teigė VU Mokslo reikalų prorektorius prof. habil. dr. Eugenijus Butkus. Bendradarbiavimo svarbą pabrėžė ir Paryžiaus Ouest-Nanterre-La Défense universiteto atstovas prof. dr. Eric Millard. „Dažnai sakoma, kad teisė — pernelyg nacionalinės kultūros paveikta sritis, tad čia tarptautinis bendradarbiavimas neįmanomas. Tačiau tai — netiesa. Kuomet kalbame apie doktorantus, kalbame apie teisės mokslo tyrėjus. Bendradarbiavimas šioje srityje yra būtinas: dirbant drauge gimsta naujos idėjos, tyrimo kryptis, kyla nauji klausimai“, — sakė jis.

Dokumentą centriniuose  Vilniaus Universiteto rūmuose pasirašė visų keturių universitetų atstovai. Be T. Davulio ir E. Millard iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir Frankfurto J. W. Goethe universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Georgas Hermes bei Lodzės universiteto Teisės fakulteto vice rektorė prof. habil. dr. Anna Pikulska-Radomska.

Po ceremonijos prasidėjo ir antroji Tarptautinė teisės mokslo doktorantų bei tyrėjų konferencija apie socialinių mokslų integravimą į teisės mokslą, kurioje įžanginę paskaitą skaitė Roterdamo Erasmus universiteto profesorius Roger Van den Bergh. Dvi dienas truksiančiame renginyje pranešimus skaitys per trisdešimt teisės srities doktorantų iš dešimties šalių.

Doktorantų konferenciją remia advokatų kontoros „Glimsted Bernotas ir partneriai“, „Sorainen“ ir „Eversheds Saladžius“ bei advokatų profesinės bendrijos „Motieka ir Audzevičius“, „Maqs Law Firm“ ir „iLAW“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt