Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 01 07

VU Vaikų universitetas kviečia registruotis į paskaitas

Nuo sausio 6 d. (ketvirtadienio) prasidėjo registracija į Vilniaus universiteto Vaikų universiteto žiemos semestro paskaitas.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Nuo sausio 6 d. (ketvirtadienio) prasidėjo registracija į Vilniaus universiteto Vaikų universiteto žiemos semestro paskaitas. Jauniausių universiteto studentų laukia įdomios paskaitos, nauji dėstytojų veidai  ir daug žinių apie beribes mokslo platybes! Registracija vyksta adresu: http://www.vu.lt/vaiku/index.php. Paskubėkite, nes vietų skaičius ribotas. 8–12 metų vaikai į paskaitas raginami atvykti ne tik su klase, bet ir pavieniui.

Vaikams bus surengtos penkios paskaitos, kurios nuo 15 val. vyks Vilniaus universiteto centrinių rūmų Teatro salėje (Universiteto g. 3, III aukštas). Kviečiame susipažinti su paskaitų tvarkaraščiu!

Sausio 20 d. (ketvirtadienį) Matematikos ir informatikos fakulteto Matematinės informatikos katedros lektorius Irus Grinis paskaitoje „Gyvybės planas“ atsakys į klausimus ar tikrai atomus galima aptikti tik atominėje bomboje? Kas bendro tarp molio ir molekulių, tarp „Traviano“ ir nematomų organizmo ląstelių? Iš kur ląstelės sužino, kaip gyventi, ką jos turi nuveikti, kur išsaugotas jų „statybų“ planas? Ar galima tą planą išsaugoti atmintinuke? O gal jį galima pakoreguoti, ir kam to reikia? Kaip tuo klausimu gali padėti bioinformatikai?­

Sausio 25 d. (antradienį) Medicinos fakulteto Fiziologijos, biochemijos ir laboratorinės medicinos katedros docentė­ Vaiva Hendrixson kalbės apie tai, kuo mums svarbus kraujas. Paskaitoje sužinosite, koks nepaprastai svarbus yra kraujas, kuris kaip vandenynas „skalauja“ mūsų organizmo „krantus“ ir sujungia visus organus į darnią visumą. Ar žinote, kad „kvėpuojame krauju“, kad kraujyje tūno milijonai „kareivių“ ir sargybinių“, budriai saugančių mus nuo aplinkos „priešų“? Kodėl kraujas raudonas? O gal mėlynas? Kodėl įsipjovus pirštą ar kitaip susižeidus po kurio laiko nustoja kraujuoti ir mes neprarandam viso kraujo? Kartu mėginsime surasti atsakymus į šiuos ir kitus klausimus.

Vasario 1 d. (antradienį) Matematikos ir informatikos fakulteto Kompiuterijos katedros lektorius Linas Būtėnas tęs pasakojimus apie robotus. Tik šį kartą Jūs sužinosite, ką robotas gali, o ko negali padaryti? Iš kokių dalių jis susideda? Ar jis gali nueiti už mus į parduotuvę ir parnešti mums ledų? Ateikite, ir paskaitos metu gal net pamatysite tikrą robotą!..

Vasario 10 d. (ketvirtadienį) Teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktorė Gražina Tautvaišienė nuties kelią į žvaigždes! Žvaigždės nakties danguje - tik šviečiantys taškeliai. Kaip sužinoti, kodėl jos šviečia, kokio jos iš tikrųjų dydžio, kiek jų ten danguje yra, iš ko jos sudarytos? Turbūt ir daugiau norėtumėte sužinoti... Ateikite!

Vasario 17 d. (ketvirtadienį)  Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokument­otyros instituto lektorė Alina Vaišvilienė atskleis kaip įdomios istorijos, piešinukai ir nuotraukos virsta knygomis, laikraščiais ir žurnalais. Paskaitoje sužinosite, kaip „gaminamos“ knygos, laikraščiai ir žurnalai, kaip atsiranda įdomios istorijos, apie kurias norisi papasakoti kitiems. Ateikite, jei norite suprasti, kaip kuriami komiksai, kaip ir kur leidiniai „keliauja“, kodėl kai kurios knygos virsta filmais, kas yra autorių teisės ir kokias teises turi ­skaitytojas? Ar verta skaityti knygą, kurioje mažai paveikslėlių?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius