Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytauto Didžiojo universitete moksleiviams pristatyta nauja bakalauro programa: lietuvių filologija ir leidyba

Susitikimas su moksleiviais
Susitikimas su moksleiviais
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo šių metų rudens Vytauto Didžiojo universitete bus vykdoma nauja ir vienintelė Lietuvoje bakalauro programa Lietuvių filologija ir leidyba! Ta proga kovo 7 d. vyko renginys,...

Nuo šių metų rudens Vytauto Didžiojo universitete bus vykdoma nauja ir vienintelė Lietuvoje bakalauro programa Lietuvių filologija ir leidyba! Ta proga kovo 7 d. vyko renginys, kurį organizavo VDU Lietuvių kalbos ir Lietuvių literatūros katedros. Renginyje kalbėta apie kalbos ir literatūros žinių pritaikymą, būtinumą išmanyti leidybos technologijas.
Į renginį atvyko būrys moksleivių, norinčių sužinoti apie Lietuvių filologijos ir leidybos programą. Renginį pradėjo VDU Lietuvių kalbos katedros vedėja doc. dr. Erika Rimkutė, kuri papasakojo apie naują bakalauro programą. Joje būsimiems studentams bus suteikiama ne tik esminių teorinių lietuvių filologijos ir leidybos žinių, bet ir plačiai pritaikomų praktinių įgūdžių. Lietuvių filologijos ir leidybos programą baigę studentai gebės taikyti leidybos, kalbos technologijas, redaguoti tekstus, dirbti interneto svetainėse, rengti kalbines ekspertizes, mokyti užsieniečius lietuvių kalbos, rengti viešąsias kalbas ir informaciją žiniasklaidai, kurti reklamų tekstus, filmų scenarijus,  rašyti esė, knygų ir filmų recenzijas, anotacijas ir kt.
Aptarus studijuosimus Lietuvių filologijos ir leidybos dalykus, savo patirtimi su moksleiviais dalijosi VDU Lietuvių filologijos absolventas, interneto svetainės „Verslo Savaitė“ redaktorius ir žiniasklaidos įmonės UAB „VS Group“ direktorius Tautvydas Padgurskas. Absolventas pastebėjo, kad dirbdamas redaktoriumi, interneto svetainės administratoriumi, teikdamas informaciją žiniasklaidai, bendraudamas su klientais ar partneriais jis įvairiai pritaiko žinias, įgytas studijuojant lietuvių filologiją. Pasak T. Padgursko, šiandien reikia, kad lietuvių filologiją baigęs žmogus gebėtų parengti spausdintą ar elektroninį tekstą nuo pradžios iki pabaigos: ne tik parašyti  ir suredaguoti tekstą, bet ir pagalvoti, kaip tekstas bus pateiktas interneto svetainėje, laikraštyje ar žurnale, kokios nuotraukos įprasmins tekstą ir kurioje vietoje jos bus įterptos.
Vėliau VDU Lietuvių kalbos katedros doktorantė Agnė Kalninytė su moksleiviais diskutavo apie tai, kad lietuvių kalbos žinios gali būti pritaikomos žiniasklaidos priemonėse (radijuje, televizijoje, internete), leidžiant žurnalus, laikraščius, plakatus, skrajutes, lokalizuojant įvairias kompiuterines programas, maketuojant produktų etiketes, aprašant daiktų, programų instrukcijas, kuriant lietuviškus žaidimus, reklamas, rašant viešąsias kalbas, mokant užsieniečius lietuvių kalbos ir kt.
VDU Lietuvių literatūros katedros doktorantė Eugenija Valienė pasidalijo mintimis apie literatūros žinių svarbą ir pritaikymą praktikoje: rašant literatūros kūrinių recenzijas ir publikuojant jas įvairiose medijose, dalyvaujant literatūriniame gyvenime (pvz., Metų knygos rinkimai). E. Valienė atkreipė dėmesį, kad kompetentingas literatūros žinovas yra svarbus šiuolaikinių literatūros procesų dalyvis, neapsiribojantis tik grožinių kūrinių skaitymu, bet ir gebantis įgytomis žiniomis sudominti visuomenę ir taip jai padėti orientuotis informacijos gausoje.
VDU Lietuvių literatūros katedros doc. dr. Asta Gustaitienė moksleiviams pasakojo apie naujosios Lietuvių filologijos ir leidybos programos literatūros dalykų įdomybes, jų įvairiapusiškumą, pasirenkamuosius dalykus, suteiksiančius galimybę gilintis į mielesnį dalyką.
Išgirdę apie Lietuvių filologijos ir leidybos programą ir pasivaikščioję po universitetą moksleiviai susipažino ir su lietuvių filologiją šiuo metu studijuojančiais studentais. Besivaišinant kava studentai moksleiviams papasakojo apie studijų metu atliekamą praktiką, įvairius tyrimus, įgytų filologinių žinių pritaikymą darbinantis, studentišką gyvenimą po paskaitų.

doktorantės Agnė Kalninytė ir Eugenija Valienė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt