Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žemės drebėjimas Ispanijoje liudininko akimis: „Išsigandę ir išbalę žmonės bėgo iš namų“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Į ikrauk.lt kvietimą pasidalinti žiniomis apie žemės drebėjimą pietinėje Ispanijoje atsiliepė lietuvaitė Agnieška. Prieš keletą dienų iš „Erasmus“ praktikos Mursijoje grįžusi mergina dar negali patikėti, kad vos prieš kelias dienas svečiavosi vietoje, kuri šiandien nuniokota žemės drebėjimo. Po nelaimės ji susisiekė su Ispanijoje gyvenčiais draugais, kurie pasidalijo savo išgyvenimais.

Į ikrauk.lt kvietimą pasidalinti žiniomis apie žemės drebėjimą pietinėje Ispanijoje atsiliepė lietuvaitė Agnieška. Prieš keletą dienų iš „Erasmus“ praktikos Mursijoje (Ispanija) grįžusi Agnieška dar negali patikėti, kad vos prieš kelias dienas svečiavosi vietoje, kuri šiandien nuniokota žemės drebėjimo. „Negaliu patikėti, grįžau pačiu laiku“, – rašo mergina. Po nelaimės ji susisiekė su keletu tame Ispanijos regione gyvenčių draugų, kurie pasidalijo savo išgyvenimais.

Dailės mokytojas Jose Paganas, dėstantis Lorkos Ibanez Martin institute, Agnieškai pasakojo trečiadienį kaip įprasta vykęs į darbą, kol neprasidėjo stiprūs požeminiai smūgiai.

„Tą dieną kaip visada važiavau į Lorką. Likus 100 metrų iki instituto viskas netikėtai pradėjo drebėti, atrodė, tartum nukrito bomba. Buvau savo automobilyje ir nežinojau, ką daryti, pirmiausia iš inercijos užsidariau langus, širdis pradėjo smarkiai plakti, pakilo spaudimas. Po to greitai išlėkiau iš automobilio. Žmonės bėgo iš namų išsigandę ir išbalę, aplinkui bėgiojo šunys. Niekada anksčiau nebuvau patyręs kažko tokio,“ – išgyvenimais dalijosi Jose.

Anot jo, Mursijos regione paskutinis stipresnis žemes drebėjimas vyko prieš daugiau nei 10 metų, bet tada jis nebuvo taip smarkiai juntamas kaip šįsyk. „Šiandien skambinau į tą mokyklą, bet niekas nekelia ragelio, vakar mačiau, kad ji smarkiai apgadinta, tikriausiai kurį laiką nevyks pamokos,“ – pasakojo žemės drebėjimą išgyvenęs vyriškis.

Nors Agnieškos draugas, italų kalbos mokytojas Paolo Fava gyvena Mursijoje (apie 50 km atstumu nuo žemės drebėjimo epicentro), jis teigia taip pat pajutęs gana stiprius požeminius smūgius.

„Kaip tik buvau savo bute Mursijos centre, kai staiga viskas pradėjo drebėti. Tiesa, tai truko tik 10 sekundžių, bet kadangi butas yra 5 aukšte, smūgiai jautėsi gana smarkiai. Laimei, Mursija didelių nuostolių nepatyrė, gatvėse nesimato griuvėsių“, – pasakojo Paolo.

Jose Pagano nuotraukos

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt