TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jauniausias Lietuvos jėgos aitvarų čempionato dalyvis nušluostė nosį asams

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Nidoje vykusiame antrajame iš trijų Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų žiemos čempionato etape naująją rungtį – kliūčių ruožą atliekant laisvojo stiliaus elementus laimėjo jauniausias varžybų dalyvis.

Savaitgalį Nidoje vykusiame antrajame iš trijų Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų žiemos čempionato – „Snow Kite Grand Prix 2011“ etape naująją rungtį – kliūčių ruožą atliekant laisvojo stiliaus elementus (angl. Jibbing) – laimėjo jauniausias varžybų dalyvis, 14-metis kaunietis Domantas Jusionis, aplenkdamas šio sporto šakos asus – 38 metų neringiškį Artūrą Gudauską (2 vieta) ir 39 m. vilnietį Artūrą Morauską (3 vieta).

Anot trečius metus jėgos aitvarais čiuožančio D.Jusionio, toks laimėjimas buvo netikėtas ir jam pačiam. „Pavyko tokie triukai, kurių nesitikėjau atlikti. O puikiai atliktas apsisukimas ant rampos su vairalazdės perėmimu (ang.surf pass) atnešė pergalę“, – džiaugėsi rungties nugalėtojas.

Iš viso varžybose dalyvavo beveik 40 jėgos aitvarų virtuozų, kurie rungėsi 4 rungtyse. Kurso rungtį laimėjo 31 metų latvis Oskars Brivkalns, aplenkęs A.Morauską ir A.Gudauską. Laisvojo stiliaus su oro akrobatika rungties nugalėtoju tapo A.Gudauskas, aplenkęs O.Brivkalns ir 22 metų panevėžietį Dominyką Smilgą; maratoną laimėjo O.Brivkalns, antroje ir trečioje vietose palikdamas A.Morauską ir 35 neringiškį Eduardą Silvą.

„Kliūčių ruožo rungtis paprastai prikausto daugiausia žiūrovų dėmesio, – sako VšĮ „Ekstremalus sportas“ atstovas ir varžybų organizatorius Eduardas Silva. – Dalyviai per 6 minutes šokdami nuo ledo bei suspausto sniego suformuotų tramplinų ir pasitelkdami akrobatikos elementus turėjo įveikti tris kliūtis – pračiuožti rampa, 6 metrų ilgio vamzdžiu bei pašokus prasliuogti specialiu stalu“. Buvo vertinama trajektorija ir technika, kuria sliuogiama per kliūtis, taip pat snieglentės valdymas bei kartu aitvaro pagalba atliekama oro akrobatika šokant nuo kliūties“.

Čempionato organizatoriai siekdami pristatyti ir priartinti šią sporto šaką prie žiūrovų bei išplėsti jų ratą, pirmą kartą čempionato vaizdą tiesiogiai transliavo internete. Varžybas realiu laiku iš viso stebėjo per 400 žiūrovų. „Džiugu, kad prie šio sporto ir varžybų tradicijų populiarinimo prisidėjo ir aktyviai palaikė Neringos miesto savivaldybė. Jau šiuo metu planuojame vieną vasaros čempionatų etapų rengti Neringoje, kai šiame unikaliame Lietuvos kampelyje lankosi didelis poilsiautojų ir žiūrovų srautas“, – teigia E.Silva.

„Pagrindinė kova vyko kurso rungtyje – vyko net 6 važiavimai, – sako VšĮ „Ekstremalus sportas“ atstovas ir varžybų vyriausiasis teisėjas Robertas Gradauskas. – Ledas buvo padengtas lengvu sniego kiekiu, tai apsunkino čiuožimą ir akrobatinių triukų atlikimą, o dalyviams reikėjo būti itin atsargiems – net ir lengvas kritimas atsipirkdavo mėlynėmis“. R.Gradauskas džiaugėsi, kad dalyviams entuziazmo netrūko, tris prizines vietas laimėti jėgos aitvarų virtuozui A.Morauskui, šiuo sportu užsiimančiu jau dešimtmetį, nesutrukdė ir prieš kelias dienas lūžę šonkauliai.

Trečiasis, paskutinis, čempionato etapas priklausomai nuo meterologinių sąlygų vyks artimiausiu metu. Pirmajame šių metų čempionato etape dalyvavo per 40 oro akrobatų.

Praėjusiais metais Lietuvos jėgos aitvarų žiemos čempionate iš viso dalyvavo per 70 šios sporto šakos aistruolių. Įvairiose rungtyse buvo pagerinti šalies čiuožimo snieglente ir aitvaru bei slidėmis ir aitvaru greičio rekordai.

Varžybas remia „Big Adventure“,„Expedition.lt“, „Motorider“, Neringos savivaldybė, „Raktaspoilsiui.lt“, „Ramios bitės“, „Surfhouse“, „Vilniaus Energija“, „Windigo“, „X-Pro“.

Kurso lenktynių startas dalyvio akimis:
VIDEO: SnowKiteGP day2race2
Pirmos varžybų dienos vaizdo siužetas:

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt