Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 22d. 10:02

Justo Eimučio tinklaraštis: Ką reikia daryti, kad „Žalgiris“ turėtų konkurenciją LKL?

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Neseniai krepšinio virtuvėje nuskambėjo nepasitenkinimas Lietuvos krepšinio lygos lygiu ir stiprumu.

Neseniai krepšinio virtuvėje nuskambėjo nepasitenkinimas Lietuvos krepšinio lygos lygiu ir stiprumu. Sakyta, kad čia „Žalgiriui“ ir „Lietuvos rytui“ nelabai yra ką veikti, o ir tie Lietuviškieji derbiai vyksta vis rečiau ir rečiau. Taigi kur slypi viso šito šaknys?

Kaip tikriausiai esat ne kartą girdėję ar skaitę, kiti Lietuvos krepšinio klubai turi tikrai mažus biudžetus ir negali sau leisti pirkti brangių krepšininkų, tačiau pinigų niekas už „ačiū“ neduos. Reikia rimtesnių marketingo veiksmų imtis patiems klubams, ieškoti galimybių ir įvairių būdų, kaip pritraukti investuotojų ir, svarbiausia – žiūrovų, sirgalių ar tiesiog vartotojų.

Lietuvoje yra tikrai daug gerų arenų, pavyzdžiui Klaipėdoje, Alytuje. Šis miestas tikrai verčia sunerimti, kuomet 5000 vietų talpinanti arena net neturi savo LKL lygio komandos, o tokį pastatą palikti neišnaudojant visų jo galimybių būtų tikrų tikriausia nuodėmė.

Turbūt daugelis teisinsis, kad iš krepšinio „nepadarysi milijono“, tačiau pavyzdys, nors ir ne toks sektinas, yra NBA. Nors ten krepšinis po truputį evoliucionuoja į cirką, tačiau vyrukai anapus Atlanto moka kalti pinigėlius. Nereikia žvalgytis kažkur labai toli ir giliai kapstyti, tikriausiai daugelis skaitė dešimt straipsnių apie Jeremy Liną. Naujai iškepta žvaigždė, kurios dėka lyga uždirbo tikrai ne vieną milijoną iš marškinėlių pardavimo, visokių raiščių, apyrankių, rankšluosčių ar dar įvairaus šlamšto, kurį paprastiems žmonės, sužavėtiems naujuoju krepšinio stebuklu, įbrukti tikrai lengva.

Dabar daugelis tyliai pamąstėt, jog jei gerai nežaisi, žvaigžde netapsi. Taip ir aš su tuo sutiksiu, tačiau jums bent šiek tiek atskleisiu, kaip ta žvaigždė buvo kuriama. Pirmiausia į akis krenta daugelio mėgstami geriausiai dienos epizodai NBA lygoje. Ne kartą pastebėjau, jog net ir paprastas dėjimas ar kiek įspūdingesnis metimas atliktas naujojo azijiečių dievuko yra iškart kišamas į geriausiuosius, nors lygūs vidutiniokai ar ir tos pačios žvaigždės atliko n kartų geresnių epizodų.

Lietuvos krepšinio lygoje tokio efekto tikrai nesukurtume, visų pirma rinka yra per maža. Reikia imtis ryžtingesnių veiksmų, pradėti rodyt kuo daugiau LKL rungtynių per televiziją ir t.t.

Mano manymu, tai nėra vien tik klubų bėda, pati LKL vadyba turėtų labiau prisidėti prie šio vystymosi. Kurti produktą, kuris būtų patrauklus žiūrovams,dėl to papilnėtų komandų biudžetai ir lyga stiprėtų. Tačiau labai lengva pasakyti ir daug sunkiau padaryti. Atliekant tokį darbą reikia aiškios strategijos ir priemonių. Lietuva – krepšinio šalis ir visi tai puikiai žino, todėl reiktų pasistengt, kad ir mūsų klubinis krepšinis būtų labiau išvystytas.

Šįkart viską apžvelgiau labai paviršutiniškai, kitą kartą kiek giliau apžvelgsiu galimus būdus, esamą situaciją ir perspektyvas.

Justas Eimutis

Scanpix nuotrauka

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt